AnonymBruker Skrevet 15. april 2012 #1 Skrevet 15. april 2012 Jeg har vært deprimert i noen uker nå, kunne gråte av alt men nå våkna jeg plutselig og jeg har bare lyst til å gjøre ALT mulig! Jeg finnes ikke deprimert idag. Vurder å lære å spille meg piano på egenhånd. sånn har jeg det hele tiden, noen uker skikkelig deprimert med selvmordstanker så plutselig ikke?? Hva kan det være?
AnonymBruker Skrevet 15. april 2012 #2 Skrevet 15. april 2012 Det er vanlig med opp- og nedturer når man er deprimert, man trenger ikke være bipolar av den grunn.
AnonymBruker Skrevet 15. april 2012 #3 Skrevet 15. april 2012 Bipolar lidelse er en alvorlig lidelse som krever en lang utredning av spesialister for å fastslå. Det finnes flere grader av den. Det kan jo være greit å kontakte legen din og snakke sammen litt. Det er jo deilig å føle seg opplagt og "fri" i perioder uten at det skal være noe galt.
floony Skrevet 15. april 2012 #4 Skrevet 15. april 2012 (endret) Bipolar her Ta deg en tur til legen og snakk ordentlig ut om det du sliter med. Og for all del: det er lett å gå i fella og selvdiagnosere seg selv og da kan man fort innbille seg symptomer som faktisk ikke er der. Var skråsikker på at jeg hadde personlighetsforstyrrelse da jeg dro og fikk undersøkt hva som er galt med meg, men ble diagnosert bipolar lidelse. Men etter det jeg leser her, virker det jo som om dette kan være tilfelle for deg og - men det KAN også være personlighetsforstyrrelse. Vanskelig å skille mellom de to. Eller så er det ingen av delene. Har du fått sjekket stoffskiftet ditt feks? Det kan være så mangt! Men som sagt: ikke selvdiagnoser deg selv eller spekuler for mye, dra til legen, få henvisning til psykiater/psykolog og finn heller ut dette fra en kompetent person. Lykke til Endret 15. april 2012 av floony
Ingennick Skrevet 15. april 2012 #5 Skrevet 15. april 2012 Ja, bipolar lidelse kan være en vanskelig diagnose å gi, slik at jeg vil anbefale deg å gå til legen din å få henvisning til psykolog som kan finne ut av det for deg. Jeg har hatt et familiemedlem som hadde bipolar 2. Hun hadde mange opp- og nedturer. Var på bunn og på topp Men uansett så vil jeg være forsiktig med å fortelle deg hva du har og ikke har. Jeg har ingen utdannelse for å kunne si det... Gå til legen! :)Hun eller han kan hjelpe deg videre Lykke til!
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå