AnonymBruker Skrevet 11. april 2012 #1 Skrevet 11. april 2012 I dag skal vi ha kjøttdeig og spaghetti. Har kjøpt: En boks hakkede tomater Stangselleri Frisk basilikum Hvitløk Løk Gulrøtter Buljongterninger Hvor mye skal vi ha av hver del? Vi glemte desverre tomatpure, men vi har ketsjup..
Silfen Skrevet 11. april 2012 #2 Skrevet 11. april 2012 Bare å hive oppi en slump av hver, som f.eks. en løk, tre gulrøtter etc. Dropp ketchupen.
Gjest navnelapp Skrevet 11. april 2012 #3 Skrevet 11. april 2012 Heile tomatboksen, tre stilkar selleri, ei gulrot, ein buljongterning og to fedd kvitløk ville eg ha brukt. :-) Frisk basilikum tek du på etter smak. I sausen syns eg det er best med ei halv ts tørka timian. Smak til med salt og peppar, og ei klype sukker viss sausen smakar for syrleg.
kissi Skrevet 11. april 2012 #4 Skrevet 11. april 2012 Jeg bruker aldri tomatpuré, og heller ikke buljongterninger. Det jeg gjør er å ha hele boksen med tomat i en kjele, hakke løk og vanlig hvitløk (ett fedd, ca), 1-2 stangselleri (kommer litt an på størrelsen) og raspe en gulrot. Alt dette koker jeg sammen med salt, pepper, og det jeg har av grønt krydder (basilikum, oregano, estragon).
AnonymBruker Skrevet 11. april 2012 #5 Skrevet 11. april 2012 Først og fremt, surr løken og hvitløken blank i litt smør. Hiv oppi små biter med gulrot og selleri, skru opp varmen og tilsett kjøttet litt etter litt. Hell på tomat og utvannet buljongterning og la det småkoke i 30 min. Personlig ville jeg brukt: 1 løk 1 fedd hvitløk 1 1/2 gulrot 1 selleristilk Hele boksen med tomat 1 buljongterning i 1 1/2-2 dl vann Smak til med salt pepper og basilikum. Og ta mer av det du liker godt oppi.
AnonymBruker Skrevet 11. april 2012 #6 Skrevet 11. april 2012 Først og fremt, surr løken og hvitløken blank i litt smør. Hiv oppi små biter med gulrot og selleri, skru opp varmen og tilsett kjøttet litt etter litt. Hell på tomat og utvannet buljongterning og la det småkoke i 30 min. Personlig ville jeg brukt: 1 løk 1 fedd hvitløk 1 1/2 gulrot 1 selleristilk Hele boksen med tomat 1 buljongterning i 1 1/2-2 dl vann Smak til med salt pepper og basilikum. Og ta mer av det du liker godt oppi. Vi lagde den sånn ca som dette, men det er akkurat som om den blir litt for tynn. Så pøser vi på med krydder, men likevel så er det som om noe mangler.. I tillegg hadde vi oppi litt olje og sukker.
Gjest navnelapp Skrevet 11. april 2012 #7 Skrevet 11. april 2012 Vi lagde den sånn ca som dette, men det er akkurat som om den blir litt for tynn. Så pøser vi på med krydder, men likevel så er det som om noe mangler.. I tillegg hadde vi oppi litt olje og sukker. La den koke lenger, gjerne ein times tid. Eller ha mindre væske i. Å pøse på med krydder er sjeldan lurt, ofte er det balansen mellom smakane som er feil.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå