Gjest Gjest Skrevet 2. april 2012 #1 Skrevet 2. april 2012 i natt sov jeg fra klokka 02.00 til 13.00, jeg pleier våkne tidligere som for eksempel 10.00 men er så trøtt at jeg sovner igjen. og så sov jeg fra 16.00 til 19.30 idag. men føler meg forsatt trøtt. Når jeg ikke har ferie sover jeg ca 7 timer om natten, og kan godt sove 4 timer i strekk når jeg kommer hjem. hva kommer det av?
MMMM Skrevet 2. april 2012 #2 Skrevet 2. april 2012 Hei vet ikke hva det kommer av. Men du kan jo prøve meditasjon det skal gjøre at en ikke trenger så mye søvn. Søk på dette navnet på youtube så får du noen enkle meditasjoner Sri Sri Ravi Shankar
Wesla Skrevet 2. april 2012 #3 Skrevet 2. april 2012 Sjekk opp blodverdiene dine først og fremt, jern,b-12 og lignende.
Gjest meh Skrevet 2. april 2012 #4 Skrevet 2. april 2012 Hei vet ikke hva det kommer av. Men du kan jo prøve meditasjon det skal gjøre at en ikke trenger så mye søvn. Søk på dette navnet på youtube så får du noen enkle meditasjoner Sri Sri Ravi Shankar Hvis du har veldig lyst til å kaste bort tiden din, ja. Finn ut om du har vitaminmangel eller lignende. 2
AnonymBruker Skrevet 2. april 2012 #5 Skrevet 2. april 2012 Ta en sjekk hos legen. Stoffskifte, vitaminer mm. Enkelt og kjapt gjort. 1
AnonymBruker Skrevet 7. april 2012 #8 Skrevet 7. april 2012 Forsøk å legg deg et par timer tidligere enn du gjorde i går natt. Hold en fast døgnrytme. Spis nok mat. Spis sunn mat. Tren. Hjelper ikke dette, dvs dersom du allerede har en sunn livsstil, er det på sin plass å ta turen til legen. Tretthet kan være symptom på veldig mye forskjellig.
Gjest Daenerys Skrevet 7. april 2012 #9 Skrevet 7. april 2012 Forsøk å legg deg et par timer tidligere enn du gjorde i går natt. Hold en fast døgnrytme. Spis nok mat. Spis sunn mat. Tren. Hjelper ikke dette, dvs dersom du allerede har en sunn livsstil, er det på sin plass å ta turen til legen. Tretthet kan være symptom på veldig mye forskjellig. Jeg syns man skal dra til legen med en gang om man er veldig trett. Har man jernmangel er det ikke moro å trene mye f.eks, det hjelper litt, men ikke nok.
Dragonfly84 Skrevet 7. april 2012 #10 Skrevet 7. april 2012 Jobber du mye? Har du stressa mye over lang tid? Det kan være utbrenthet, ME, lavt stoffskifte, lite B12, lite jern...
AnonymBruker Skrevet 7. april 2012 #11 Skrevet 7. april 2012 Jeg syns man skal dra til legen med en gang om man er veldig trett. Har man jernmangel er det ikke moro å trene mye f.eks, det hjelper litt, men ikke nok. Har man veldig lave jernlagre er det alt annet enn moro å trene. Dårlig kondis får en helt ny dimensjon med lave jernlagre. Ikke bare blir man ekstremt andpusten og sliten, men man blir svimmel, kvalm og helt utslitt av selv lett trening. Gå til legen og ta noen blodprøver først som sist, omså bare for å få avkreftet sykdom eller mangler i kroppen. Så kan du heller begynne å se nøyere på kosthold, treningsvaner og søvnvaner.
Gjest Daenerys Skrevet 7. april 2012 #12 Skrevet 7. april 2012 Har man veldig lave jernlagre er det alt annet enn moro å trene. Dårlig kondis får en helt ny dimensjon med lave jernlagre. Ikke bare blir man ekstremt andpusten og sliten, men man blir svimmel, kvalm og helt utslitt av selv lett trening. Gå til legen og ta noen blodprøver først som sist, omså bare for å få avkreftet sykdom eller mangler i kroppen. Så kan du heller begynne å se nøyere på kosthold, treningsvaner og søvnvaner. Ja, nettopp. Har veldig lave jernlagere selv, og eneste grunn til at jeg kan trene er fordi jeg har opparbeidet meg kondis. Men jeg har ikke overskuddet jeg vanligvis får av trening. Derfor - lege først. Sjekk d-vit og jern spesielt.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå