hanne1990 Skrevet 24. mars 2012 #1 Skrevet 24. mars 2012 Hei. Sønnen min har i de siste 3 ( ? ? månedene hatt disse "vortene" på kroppen, han har flere på ryggen og noen på magen! Aner ikke hva dette kan være, og legen vet heller ikke, utrolig nok! Han klør ikke på de, så tviler på at de klør, og han klager ikke på at det de er vonde. Kjenner du til noe som dette?
Gjest Purple Haze Skrevet 24. mars 2012 #2 Skrevet 24. mars 2012 Det er mollusker. Veldig mange små barn har dem, og det går greit å fjerne dem hos legen.
hanne1990 Skrevet 24. mars 2012 Forfatter #3 Skrevet 24. mars 2012 Det er mollusker. Veldig mange små barn har dem, og det går greit å fjerne dem hos legen. Så de kan ikke gå bort av seg selv? :D - Tusen takk for svar :D
iskaffe Skrevet 24. mars 2012 #4 Skrevet 24. mars 2012 (endret) Min lenke "Mollusker er en godartet tilstand som går over av seg selv. Således er det i utgangspunktet ikke nødvendig å oppsøke behandling. Mange søker likevel behandling av kosmetiske årsaker, eksem eller engstelse for å smitte andre. For barn kan behandlingen være smertefull, og man bør her vurdere om det beste er å la være å gi aktiv behandling. Ingen behandling er ofte den beste behandlingen. Generelle råd er å vaske hendene etter berøring av molluskene, og den smittede bør bruke eget håndkle og unngå å kløe på molluskene. " Edit: Men synes det er litt merkelig at legen ikke vet hva det er, siden det er såpass vanlig (hvis det faktisk er mollusker) Endret 24. mars 2012 av iskaffe
hanne1990 Skrevet 24. mars 2012 Forfatter #5 Skrevet 24. mars 2012 Min lenke "Mollusker er en godartet tilstand som går over av seg selv. Således er det i utgangspunktet ikke nødvendig å oppsøke behandling. Mange søker likevel behandling av kosmetiske årsaker, eksem eller engstelse for å smitte andre. For barn kan behandlingen være smertefull, og man bør her vurdere om det beste er å la være å gi aktiv behandling. Ingen behandling er ofte den beste behandlingen. Generelle råd er å vaske hendene etter berøring av molluskene, og den smittede bør bruke eget håndkle og unngå å kløe på molluskene. " Ok, leste nettopp om det hær på Google, og at det er en krem som skal hjelpe mot dette ( Medical ) Skal prøve ut det :D - Takk for svar :D
AnonymBruker Skrevet 24. mars 2012 #6 Skrevet 24. mars 2012 Går ikke alltid over av seg selv. Jeg har MASSE mellom puppene, og har hatt det siden jeg var tjue. Nå er jeg tredve. Legen syns det var kjemperart at jeg fikk det etter puberteten og at det ikke går vekk.
Gjest Hanne Lisa Skrevet 24. mars 2012 #7 Skrevet 24. mars 2012 Går ikke alltid over av seg selv. Jeg har MASSE mellom puppene, og har hatt det siden jeg var tjue. Nå er jeg tredve. Legen syns det var kjemperart at jeg fikk det etter puberteten og at det ikke går vekk. Humm, såpass ja, ja alle er jo forskjellige! Har du prøvd og tatt de bort hos legen eller?
Gjest Purple Haze Skrevet 24. mars 2012 #8 Skrevet 24. mars 2012 Det skal sies at selv om legen fjerner dem, kan de komme tilbake. Det har jeg sett mange eksempler på. De fleste vokser det av seg, da. Merkelig at legen ikke visste hva dette var...
AnonymBruker Skrevet 24. mars 2012 #9 Skrevet 24. mars 2012 Det skal sies at selv om legen fjerner dem, kan de komme tilbake. Det har jeg sett mange eksempler på. De fleste vokser det av seg, da. Merkelig at legen ikke visste hva dette var... er ikke alle leger som er så glupe
Gjest Gjest Skrevet 24. mars 2012 #10 Skrevet 24. mars 2012 Går ikke alltid over av seg selv. Jeg har MASSE mellom puppene, og har hatt det siden jeg var tjue. Nå er jeg tredve. Legen syns det var kjemperart at jeg fikk det etter puberteten og at det ikke går vekk. Er du sikker på at det er mollusker da? Har du tatt biopsi? Be om å få se svaret fra patologen.
Sophie-Ann Skrevet 24. mars 2012 #11 Skrevet 24. mars 2012 Hvis molluskene er "modne", kan du se en liten hvit prikk i dem. Denne kan du klemme ut, men den må ikke komme i kontakt med annen hud, da det er veldig smittsomt. Da forsvinner de. Jeg har gjort det på eldste datteren min flere ganger.
Gjest Purple Haze Skrevet 24. mars 2012 #12 Skrevet 24. mars 2012 er ikke alle leger som er så glupe Jeg er ikke så glup at jeg kan bli lege, men har jobbet i barnehage i mange år, og sett mange barn med mollusker. En skulle tro at en lege også hadde gjort det.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå