Gjest Klodrine Skrevet 17. mars 2012 #1 Skrevet 17. mars 2012 Min 8-åring har i noen dager fått noen utbrudd av elveblest. Har tatt blodprøver for å se om han er allergisk mot matvarer, pollen, og sånt. Men ikke fått svar ennå. Da vi var hos legen trodde jeg det var over, men viser seg at han får det igjen, særlig på hendene, virker som han reagerer på såpe, muligens også nikkel? da han har fått vabler og kløe på hendene når han har vært i kontakt med dette. Bør han bruke Zyrtec daglig en periode for å unngå å få disse reaksjonene? Ikke brukt det tidligere, er det ok å bruke en (halv) tablett daglig? Ikke skadelig?
AnonymBruker Skrevet 17. mars 2012 #2 Skrevet 17. mars 2012 Dette bør du spørre legen din om. Har legen skrevet ut medisiner til gutten så står det vel dosering på pakken?
Gjest Klodrine Skrevet 17. mars 2012 #3 Skrevet 17. mars 2012 Zyrtec er ikke på resept, og legen sa bare at hvis han får elveblest igjen, ha Zyrtec klar. Jeg trodde ikke han skulle få litt utslett hver dag, derfor spurte jeg ikke om dette.
MalloryK Skrevet 17. mars 2012 #4 Skrevet 17. mars 2012 Jeg tar en halv tablett hver kveld. Og jeg blir veldig trøtt av de, det er en bivirking. Og jeg er voksen, og har brukt det lenge. Hvilken såpe brukte han? Jeg bruker lano, får elveblest av Dove
AnonymBruker Skrevet 17. mars 2012 #5 Skrevet 17. mars 2012 Zyrtec er ikke på resept, og legen sa bare at hvis han får elveblest igjen, ha Zyrtec klar. Jeg trodde ikke han skulle få litt utslett hver dag, derfor spurte jeg ikke om dette. De er mye billigere på blå resept enn om du kjøper de uten resept. Vil anbefale deg å ta kontakt med lege for å få resept og veiledning om dosering. 1
Gjest Spinell Skrevet 17. mars 2012 #6 Skrevet 17. mars 2012 I Felleskatalogen og i pakningsvedlegget til Zyrtec står det at doseringen til barn 6-12 år er en halv tablett to ganger daglig.
Gjest Klodrine Skrevet 17. mars 2012 #7 Skrevet 17. mars 2012 Jeg tar en halv tablett hver kveld. Og jeg blir veldig trøtt av de, det er en bivirking. Og jeg er voksen, og har brukt det lenge. Hvilken såpe brukte han? Jeg bruker lano, får elveblest av Dove Var en såpe jeg kjøpte på Europris: SUnflower eller noe sånt. Har skiftet ut nå til en parfymefri såpe.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå