AnonymBruker Skrevet 4. mars 2012 #1 Skrevet 4. mars 2012 Jeg er 24 år og har møtt en mann gjennom jobben min. Han er 41 år og er kjempe flott. Jeg er redd for aldersforskjellen, men det er kanskje ikke så galt? Vi har nettopp begynt å date, så langt vet jeg ikke helt hvor godt vi passer sammen. Men det lover godt. Jeg synes nesten det er litt flaut med tanken på å gå gjennom byen og vise kjærligheten, men kanskje skal jeg bare hoppe i det?
Rainbow Skrevet 4. mars 2012 #2 Skrevet 4. mars 2012 Hvis du virkelig liker ham kan du jo ikke la deg stoppe av fordommer og negative tanker om hva andre kanskje mener! Dere er begge voksne! :-) Lykke til!
Hoppetaujenta Skrevet 4. mars 2012 #3 Skrevet 4. mars 2012 Hvis du syns det er flaut så er du kanskje ikke gammel nok ennå?
Gjest Leopard Skrevet 4. mars 2012 #4 Skrevet 4. mars 2012 Om det føles rett, som det etter omstendighetene høres ut som at det er, sier jeg ikke annet enn: Kjør på! Ditt liv, dine handlinger. Alder er bare et tall, men du kommer muligens til å oppleve at dere ikke er mentalt likestilt og innehar de samme verdiene. Det kan likevel fungere, og dette finner dere nok ut av etterhvert. Masse lykke til!
AnonymBruker Skrevet 4. mars 2012 #5 Skrevet 4. mars 2012 Vel, kanskje ikke flau var det rette ordet. Men mer tanken på hva andre tenker. Tror jeg bare skal ta det som det kommer. Alder er bare tall ja, og jeg er gammel nok for han. Er det kjærlighet så er det kjærlighet. Trenger litt spark i fua
Steinar40 Skrevet 4. mars 2012 #6 Skrevet 4. mars 2012 Hvis du ønsker deg et langvarig og seriøst parforhold så bør du tenke deg godt om. Dette er stor aldersforskjell når du er så ung. 2
AnonymBruker Skrevet 4. mars 2012 #7 Skrevet 4. mars 2012 Hva skal jeg tenke meg godt om etter? Er ute etter et langvarig forhold ja. Alderen bekymrer meg til en viss grad. Men jeg har selv et barn på 5 år. Og han er fortsatt ung nok til å ville ha flere barn om dette skulle bli tilfelle. Uansett er det ingen stor sak for meg, flere barn eller ei. Jeg er også moden og er langt videre enn mange på min alder.
Steinar40 Skrevet 4. mars 2012 #8 Skrevet 4. mars 2012 Hva skal jeg tenke meg godt om etter? Er ute etter et langvarig forhold ja. Alderen bekymrer meg til en viss grad. Men jeg har selv et barn på 5 år. Og han er fortsatt ung nok til å ville ha flere barn om dette skulle bli tilfelle. Uansett er det ingen stor sak for meg, flere barn eller ei. Jeg er også moden og er langt videre enn mange på min alder. Jada, det er ditt valg og ditt ansvar. Ikke mye annet man kan gjøre enn å tenke seg godt om. Men det bør man ihvertfall gjøre først.
Gjest -J- Skrevet 4. mars 2012 #9 Skrevet 4. mars 2012 Jeg har hørt om verre aldersforskjeller før som har fungert utmerket. Et av de resulterte i meg selv. Ta en dag eller en date i gangen du og se hva som skjer.
AnonymBruker Skrevet 4. mars 2012 #10 Skrevet 4. mars 2012 Jada, det er ditt valg og ditt ansvar. Ikke mye annet man kan gjøre enn å tenke seg godt om. Men det bør man ihvertfall gjøre først. Hadde håpet på litt mer argumenter i mot fra deg, men dette ga meg bare ingenting. Takk til dere andre for at dere gir meg mot i alle fall
Steinar40 Skrevet 4. mars 2012 #11 Skrevet 4. mars 2012 Hadde håpet på litt mer argumenter i mot fra deg, men dette ga meg bare ingenting. Du hadde håpet på flere argumenter imot, ja? Hmmm, det forteller ihvertfall meg at du er usikker. Så da bør du tenke godt igjennom fordeler og ulemper. Med en så stor aldersforskjell så bør det være en sterk overvekt av andre saker som taler for, i mine øyne.
AnonymBruker Skrevet 4. mars 2012 #12 Skrevet 4. mars 2012 Hehe, nei det var ikke poenget mitt- poenget mitt var at du er tydelig i mot- men du argumenterer ikke på HVORFOR! Og jeg lurte på hva det kunne være for noe.
Steinar40 Skrevet 4. mars 2012 #13 Skrevet 4. mars 2012 Hehe, nei det var ikke poenget mitt- poenget mitt var at du er tydelig i mot- men du argumenterer ikke på HVORFOR! Og jeg lurte på hva det kunne være for noe. Argumentet utifra hva du skriver her om alder er åpenbart. Det er 17 år forskjell mellom; som betyr at dere er ulike generasjoner. Det skaper fort problemer. Derfor. Men hva annet som taler for eller imot dere, vet jo ikke jeg noe om.
AnonymBruker Skrevet 4. mars 2012 #14 Skrevet 4. mars 2012 Hehe, nei det var ikke poenget mitt- poenget mitt var at du er tydelig i mot- men du argumenterer ikke på HVORFOR! Og jeg lurte på hva det kunne være for noe. Herregud, til barneskolen med deg ...! Jeg er moden nok til å skjønne risikoer med kjærlighetslivet (jeg er 23). Da burde vel du også kunne skjønne forhåndsregler det innebærer uansett aldersforskjell og valgmuligheter! Men med såpass stor aldersforskjell er det ting du må tenke over, og hvis du ikke tenker over det NÅ så finner du det sikkert ut selv etterhvert. Hjelper vel ikke hva vi sier Du har barn ja. Enda en ting du må ta forhåndsregler på! Got it? Lykke til. :gjeiper:
AnonymBruker Skrevet 4. mars 2012 #15 Skrevet 4. mars 2012 Synes det hørtes ut som veeeldig stor aldersforskjell. Kjenner ingen 41åringer eller venninner som ville gjort det Hva skal du med en gammel mann? 1
AnonymBruker Skrevet 4. mars 2012 #16 Skrevet 4. mars 2012 Da har du snart 10års jub fra 10klasse, har du ikke? Skal du ta han med deg, du da? 2
AnonymBruker Skrevet 4. mars 2012 #17 Skrevet 4. mars 2012 Hehehe. Hjelpes meg. Tror i alle fall det blir en ny date med han uansett alder. 1
AnonymBruker Skrevet 4. mars 2012 #18 Skrevet 4. mars 2012 Da har du snart 10års jub fra 10klasse, har du ikke? Skal du ta han med deg, du da? Ja får vel nesten gjøre det da vet du :D
AnonymBruker Skrevet 4. mars 2012 #19 Skrevet 4. mars 2012 Argumentet utifra hva du skriver her om alder er åpenbart. Det er 17 år forskjell mellom; som betyr at dere er ulike generasjoner. Det skaper fort problemer. Derfor. Men hva annet som taler for eller imot dere, vet jo ikke jeg noe om. Takk, det var i grunnen et fint svar. Ærlig talt så tror jeg ikke det kan bli særlig problemer mellom oss annet enn hva folk tenker om det. Men det skal jeg ikke bry meg om og heller gi det en sjanse. Eneste måten å finne ut av det på.
AnonymBruker Skrevet 4. mars 2012 #20 Skrevet 4. mars 2012 Da jeg var 25 datet jeg en fyr på 30 som så ut og oppførte seg som han var langt ovver 40. selv om det var kortvarig, lærte jeg at alder ikke spiller noen rolle. du må heller se på hvordan dere personlighetsmessig passer sammen
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå