Gå til innhold

MYE friskt blod etter avføring


Fremhevede innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Har i en lang periode(noen uker) vert plaget med noe hard mage. Har brukt hemoroidekrem i perioder, som har fungert bra, fordi jeg har vert litt sår etter dobesøk, men har aldri hatt tegn til blod. Jeg har også hatt rift for et år siden, men det gikk bra. Virker ikke som det er det jeg har nå.

Jeg gikk på do i sted, og da hadde det komt MYE friskt blod i toalettet; ja, fra bakenden.

Jeg er ikke det minste sår! Hva sjyldes dette? Jeg verken klør eller svir..

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det kan være hemoroider (vanligste grunn til mye friskt blod), det kan være en betenelse i tarmen, det kan være kreft og det kan være en rift. Sikkert smartere å spørre en lege enn å håpe at noen her gjetter korrekt.

AnonymBruker
Skrevet

Slik har jeg også opplevd, hemoroide oppi tarmen.

Skrevet (endret)

Jeg tror kanskje det er hemoroider, men gå til lege for sikkerhets skyld.

Ellers burde vel denne tråden vært postet på kropp og helse?

Anyway, lykke til ihvertfall TS :-)

Endret av OPIgirl
Skrevet

Vel, sist jeg sjekket var kreft en diagnose oftest stilles etter flere runder med PRØVER tatt fra kroppen, så jeg tror ikke du vil få noe svar ved å spørre her.

Men sist jeg sjekket var blod i avføring noe en skal være litt obs på, så ta deg gjerne en tur til legen selv om det KAN være ufarlige årsaker her også.

AnonymBruker
Skrevet

Vel, sist jeg sjekket var kreft en diagnose oftest stilles etter flere runder med PRØVER tatt fra kroppen, så jeg tror ikke du vil få noe svar ved å spørre her.

Men sist jeg sjekket var blod i avføring noe en skal være litt obs på, så ta deg gjerne en tur til legen selv om det KAN være ufarlige årsaker her også.

Ja. Jeg har vert mange runder hos doktoren pga rift og hemoroider tideligere, så det vet jeg hva er ganske sikkert. Kreft er so svært usansynlig likevel, men jeg vet ikke hva andre ting som kan ligge til grunn.

Kan det vere en hemoroide som har sprukket? Skal ikke det gjøre sykt vondt?

Jeg har hatt null matlyst den siste uken. Har gått ned ca. 2 kg. Drikker lite, sover mye. Vondt i magen. Er ikke sliten ellers.

Såg forresten jeg hadde postet denne feil. Beklager.

Gjest Regza
Skrevet

Hemoroide oppi tarmen som sprekker gjør ikke vondt og man merker ikke noe til det som regel med unntak av blod som kommer ut når man basjer. =)

Gjest Grønnblomst
Skrevet

Ikke for å være ekkel, men dette burde du virkelig ta med legen, for å utelukke eller bekrefte det verste. Håper selvfølgelig at det ikke er noe alvorlig.

Skrevet

Det har jeg også opplevd, pga en rift. Men lurt å ta seg en tur til legen altså :)

AnonymBruker
Skrevet

Mest sannsynlig en hemoroide som har sprukket, men i likhet med kuler her og der eller uregelmessige (uvanlig) blødninger fra skjede skal sånt alltid sjekkes ut. Lykke til :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...