AnonymBruker Skrevet 23. februar 2012 #1 Skrevet 23. februar 2012 Hei! Jeg startet på p-pillen microgynon forrige mandag. Mensen var brun før jeg tok første pille, noe den ikke bruker å være i begynnelsen. Valgte likevel å begynne da. Den ble ikke rød før det var onsdag. Men kan ikke tenke meg at det gjør noe. Så er saken den at jeg forstatt har mensen! Ser ikke ut til at den er ferdig før om noen dager heller når det kommer til mengden. Så nå har jeg hatt mensen i 10 dager. Hva skjer? Bør jeg ta meg en tur til legen? Men jeg har ikke så lyst til legen heller da jeg er 16 år og legen min er en gammel mann (ja, jeg vet at han er lege, men uansett) og helsestasjonen er ikke åpen før tirsdag heller. Hva bør jeg gjøre?
AnonymBruker Skrevet 23. februar 2012 #2 Skrevet 23. februar 2012 Dytt. Trenger virkelig litt hjelp her altså :-)
AnonymBruker Skrevet 23. februar 2012 #3 Skrevet 23. februar 2012 Det kan hende dette bare skyldes hormoner i ubalanse. Har du lest om det står noe om dette i pakningsvedlegget? Hadde jeg vært deg hadde jeg nok ventet med å dra til legen til du har blitt ferdig med det første brettet. Det kan hende mensen blir mer stabil når den kommer for andre gang Jeg hadde noenlunde samme problem tidligere, men det stabiliserte seg etter neste mens.
GrænOrka Skrevet 23. februar 2012 #4 Skrevet 23. februar 2012 Nei, dette er vanlig for mange!! Slapp av!
AnonymBruker Skrevet 23. februar 2012 #5 Skrevet 23. februar 2012 Det kan hende dette bare skyldes hormoner i ubalanse. Har du lest om det står noe om dette i pakningsvedlegget? Hadde jeg vært deg hadde jeg nok ventet med å dra til legen til du har blitt ferdig med det første brettet. Det kan hende mensen blir mer stabil når den kommer for andre gang Jeg hadde noenlunde samme problem tidligere, men det stabiliserte seg etter neste mens. Har lest pakningsvsdlegget, men det stod ingenting om det der Takk
AnonymBruker Skrevet 23. februar 2012 #6 Skrevet 23. februar 2012 Nei, dette er vanlig for mange!! Slapp av! Godt å høre :-) hilsen ts :-)
AnonymBruker Skrevet 23. februar 2012 #7 Skrevet 23. februar 2012 Helt normalt, jeg blødde hele første mnd på microgynon (flere år siden). Nå går jeg på yasminelle og har blødd i snart 2 måneder, merker at det er litt over grensa til akseptabelt...
AnonymBruker Skrevet 23. februar 2012 #8 Skrevet 23. februar 2012 Helt normalt, jeg blødde hele første mnd på microgynon (flere år siden). Nå går jeg på yasminelle og har blødd i snart 2 måneder, merker at det er litt over grensa til akseptabelt... Oi! Og jeg som er lei etter 10 dager. Da er det vel bare å smøre seg med tolmodighet :-) Men håper det snart er over da :-P hilsen ts
Orchideae Skrevet 23. februar 2012 #9 Skrevet 23. februar 2012 Kjenner ei som begynte på Loette 28, hun småblødde de første tre månedene. Kroppen trenger tid til å tilpasse seg hormonene i p-pillene. Derfor skal man helst gi kroppen 3 måneder på å tilpasse seg et merke, før man eventuelt bytter..
Athene Skrevet 23. februar 2012 #10 Skrevet 23. februar 2012 Brun utflod er ikke mens, men spotting. Dette telles heller ikke som blødningsdager. Du begynte derfor på pillen litt tidlig i forhold til første blødningsdag, det gjør nok ingenting. Forlenget blødning skyldes nok pillebruk. Det kan ta litt tid før kroppen stabiliserer seg. Men er du usikker hadde jeg absolutt hørt med legen. Du vet at du kan bytte fastlege som du vil? Jeg er også litt kresen på det der, så jeg velger å ha en kvinnelig fastlege som kun er noen få år eldre enn meg selv, og jeg byttet flere ganger frem til jeg fant en jeg følte jeg var på bølgelengde med.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå