Gjest ts Skrevet 22. januar 2012 #1 Skrevet 22. januar 2012 Jeg er ei jente på 24. I noen år nå har jeg av og til fått magetrøbbel. Dette har et veldig karakteristisk forløp: Det begynner med mye luft oppover, jeg begynner altså å rape mye, og dette er helt jævlig da denne rapen både lukter og smaker vondt. Det er altså ikke en "vanlig" rap. Det lukter/smaker som om det er noe som ligger og gjærer eller råtner nede i magen, og så kommer det gass opp, blæ! Jeg blir rett og slett kvalm av dette. Når jeg får denne karakteristiske rapen så vet jeg at nå kommer jeg til å få diare i løpet av noen timer. Det går noen/en del timer der avføringen blir løsere og løsere, og dette ender i skikkelig diare (tynt som vann). Diareen varer i 1-3 dager, jo mer jeg spiser og drikker, jo lenger varer det og jo mer hyppig kommer det ut. Cluet er altså å la være å spise og drikke minimalt, da begrenser man omfanget, men kan jo risikere å bli litt dehydrert da. Det er ikke så ofte jeg har dette, men det dukker opp med jevne mellomrom (kanskje opptil 6 mnd mellom hver gang). Trodde først det var noe jeg ikke tålte, men det er ikke noen spesielle matvarer som går igjen når jeg får dette. Jeg kunne selvfølgelig gått til legen, men regner med det blir avføringsprøve, noe som ikke frister. Spesielt siden jeg har jobba på laben på legekontoret, så kjenner dem som skal ta imot og sende avføringsprøva mi til sykehuset eller de som skal gjennomføre analysen (hvis det er hemofec).. Noen som aner hva dette kan være? Hvis jeg f eks får i meg bakterier fra tarmen vil jeg da få sånne symptomer? Jeg har småbarn så det kan jo tenkes at jeg noen ganger er litt kjapp med håndvasken etter bleiskift og hvis jeg da spiser noe med hendene så kan det jo skje??
Sugerøret Skrevet 22. januar 2012 #2 Skrevet 22. januar 2012 cøliaki er det første som slår meg,men det kan være mye annet du må nesten til lege da vi kan sitte her inne og gjette til vi blir lilla..
Minya Skrevet 23. januar 2012 #3 Skrevet 23. januar 2012 Cøliaki var det første som slo meg også. Evt laktoseintoleranse. Ta dette opp med legen din og be om utredning for cøliaki og andre matintoleranser. Det høres ihvertfall ut som du har spist noe magen din ikke tåler.
Gjest snoopy_93 Skrevet 23. januar 2012 #4 Skrevet 23. januar 2012 Jeg blir sånn når jeg spiser speilegg. Da kommer det først en fin "eggerap" som lukter og smaker svovel/egg. Så spyr jeg i 1-3 dager + at jeg får en heftig diaré som også varer i 1-3 dager. har slutta å spise speilegg og har ikke problemet lengre. Skal sies at jeg ikke reagerer på omelett eller hardkokte egg. Ring legen og få time
Gjest Gjest Skrevet 24. januar 2012 #5 Skrevet 24. januar 2012 Jeg også hadde dette tidligere.Kuttet ut egg og melkeprodukter en stund,og vips forsvant problemet
Gjest Ida Skrevet 2. juli 2013 #6 Skrevet 2. juli 2013 samme her, var plaget med dette ofte, kuttet ut egg, og vips så forsvant det!
AnonymBruker Skrevet 3. juli 2013 #7 Skrevet 3. juli 2013 Går jo an å dra til legen. Kanskje man kan sjekke en del med klinisk undersøkelse og blodprøver. Hadde heller tatt denne avføringssprøven enn å bekymre meg for hva de på laben måtte tenke. De skal jo bare videresende den, og sånne er godt pakket inn. Tror ikke noen synes det er sååå interesssant/ille. Hadde det vært hiv-prøve eller syfilisprøve hadde jeg skønt problemet om man kjenner noen osv.Anonymous poster hash: c5e8f...2f9
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå