Gå til innhold

Kaffe og meg


Fremhevede innlegg

Skrevet

Har noen spørsmål angående kaffe. Vanlig kaffe altså. Sort kaffe, ikke sånn med melk, sukker og dilldall oppi.

1) Jeg er ikke vant til å drikke kaffe. Har drukket det av og til for "gøy". Har aldri drukket kaffe fast før. Men i går var det en stund siden jeg hadde smakt sist, så da drakk jeg èn kopp i går.

Der og da smaker det kjempegodt, men etter en del timer blir jeg veldig kvalm. Jeg blir ikke kvalm mens jeg drikker, men noen timer etterpå.

Hva kommer dette av? Jeg drakk jo bare en kopp! Det kan jo ikke være koffeinen, fordi jeg blir aldri kvalm av å drikke Red Bull.

2) Mange sier de våkner av kaffe, men jeg merker ingen spesiell endring. Blir ikke mer våken i det hele tatt. Why? :klo: (Og nei, jeg drikker ikke koffeinfri, hvis noen lurer).

Videoannonse
Annonse
Skrevet
:kaffekopp:
Skrevet

Kaffe inneholder endel garvesyre, så det kan være det som har gjort deg kvalm.

Men RedBull inneholder stoffer som skal motvirke ubehag av koffeinen, så jeg ser ikke bort fra at koffeinen også har gjort deg kvalm.

Skrevet (endret)

Jeg drikker mye kaffe og elsker det, men blir av og til kvalm om jeg ikke har spist/ har spist for lite.

Endret av Rumle

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...