AnonymBruker Skrevet 16. januar 2012 #1 Skrevet 16. januar 2012 Jeg har en venninne som føler seg så stygg at hun ikke orker å leve lenger... Hun forteller meg at hun gråter hver dag når hun ser seg i speilet, og gruer seg for å gå ut å være blant mennesker. Hun sier at hun er så stygg at hun ikke kan vise seg ute blandt folk, og at det beste er om hun døde. Hun skal egentlig begynne å studere til høsten, men hun sier hun gruer seg og ikke orker å vise sitt stygge utseende, og dermed vil hun ikke studere! Hun vil ingenting! Hun vil bare gjemme seg inne og mure seg inne ... Jeg vet ikke hva jeg skal gjøre? Hun har gått til psykiater og psykolog, men de forstod nok ikke omfanget siden hun har litt problem med å si ting som de er... Hjelp?
Gjest Regza Skrevet 16. januar 2012 #3 Skrevet 16. januar 2012 Dette kommer til å høres slemt ut. Men! Jeg tror hun må dra hodet ut av ræva og innse at verden gir fanden i hvordan hun ser ut. 9
AnonymBruker Skrevet 16. januar 2012 #4 Skrevet 16. januar 2012 Er hun virkelig stygg da? Nei, deg er hun ikke. Hun ser helt normal ut, mem hun har et spesielt utseende, da.
AnonymBruker Skrevet 16. januar 2012 #5 Skrevet 16. januar 2012 Dette kommer til å høres slemt ut. Men! Jeg tror hun må dra hodet ut av ræva og innse at verden gir fanden i hvordan hun ser ut. Hadde det bare vært så lett ... dette er nok veldig dyptliggende og tar tid... jeg er så redd for at tankene hennes skal ta overhånd og få henne til å gjøre noe overilt ... Er du forresten mann eller dame? 1
Gjest Regza Skrevet 16. januar 2012 #6 Skrevet 16. januar 2012 Hadde det bare vært så lett ... dette er nok veldig dyptliggende og tar tid... jeg er så redd for at tankene hennes skal ta overhånd og få henne til å gjøre noe overilt ... Er du forresten mann eller dame? Dame
AnonymBruker Skrevet 16. januar 2012 #7 Skrevet 16. januar 2012 Får hun hjelp nå, eller er det bare tidligere hun har gått i behandling? Bare tidligere - få henne til å oppsøke hjelp på nytt Går fortsatt - ring til behandler og fortell din oppfatning av saken, kanskje har hun vansker med å fortelle selv.
AnonymBruker Skrevet 16. januar 2012 #8 Skrevet 16. januar 2012 Får hun hjelp nå, eller er det bare tidligere hun har gått i behandling? Bare tidligere - få henne til å oppsøke hjelp på nytt Går fortsatt - ring til behandler og fortell din oppfatning av saken, kanskje har hun vansker med å fortelle selv. Er dette viktig? Jeg mener, er det viktig å søke hjelp om man går å sliter med sånne ting som TS beskriver om venninnen sin? Er det alvorlig?
AnonymBruker Skrevet 16. januar 2012 #9 Skrevet 16. januar 2012 Er dette viktig? Jeg mener, er det viktig å søke hjelp om man går å sliter med sånne ting som TS beskriver om venninnen sin? Er det alvorlig? Hvis man seriøst mener at man er så stygg at man ikke kan gå utendørs, og at det var bedre om en var død - ja, da trenger man hjelp. 11
Ethereal Skrevet 16. januar 2012 #10 Skrevet 16. januar 2012 Er dette viktig? Jeg mener, er det viktig å søke hjelp om man går å sliter med sånne ting som TS beskriver om venninnen sin? Er det alvorlig? Det er vel ganske åpenbart at dersom du føler deg så stygg at du vil ta selvmord, gråter hver dag og generelt har det vanskelig pga. dette, så burde man få profesjonell hjelp. 6
AnonymBruker Skrevet 16. januar 2012 #11 Skrevet 16. januar 2012 hvis hun er til fare for seg selv burde hun bli tvanginnlagt. uansett burde du ta en tlf til behandleren hennes å fortelle hvor ille det er!
AnonymBruker Skrevet 16. januar 2012 #12 Skrevet 16. januar 2012 Nei, deg er hun ikke. Hun ser helt normal ut, mem hun har et spesielt utseende, da. Litt selvmotsigende kanskje? Hva mener du? Du må finne ut om hun mottar hjelp nå. Hun lider nok av BDD 3
hulaboer Skrevet 16. januar 2012 #13 Skrevet 16. januar 2012 Det er ikke nødvendigvis selvmotsigende. Hun ser normal ut på den måten at alt er der det skal være, men kanskje hun har en spesiell profil el.l.
Gjest "gjest" Skrevet 16. januar 2012 #14 Skrevet 16. januar 2012 Hun er sikkert kjempesøt på sin egen måte.
AnonymBruker Skrevet 16. januar 2012 #15 Skrevet 16. januar 2012 Jeg sliter med mange av de samme tankene som venninna di. Skulle helst ønske at noen bare skøyt meg i hodet mens jeg lå og sov slik at det hele tok slutt effektivt. Gråter flere ganger om dagen, og hater meg selv over alt på jord. Er jeg stygg? Vel, det spørs hvem du sammenligner meg med. Men jeg kunne aldri blitt Victoria Secrets modell for å si det sånn. Skal til psykolog på onsdag, og håper at jeg greier å endre tankegangen min. Plastiske operasjoner kan ikke fikse på de kompleksene jeg har, så da blir jeg heller nødt til å jobbe med det mentale om jeg vil føle meg penere..
Siiw Skrevet 16. januar 2012 #16 Skrevet 16. januar 2012 kanskje litt deprimert å ? :/ få ho til fastlegen, som kan snakke med ho:) og kanskje nødvendig med medesiner?
AnonymBruker Skrevet 16. januar 2012 #17 Skrevet 16. januar 2012 Jeg sliter med mange av de samme tankene som venninna di. Skulle helst ønske at noen bare skøyt meg i hodet mens jeg lå og sov slik at det hele tok slutt effektivt. Gråter flere ganger om dagen, og hater meg selv over alt på jord. Er jeg stygg? Vel, det spørs hvem du sammenligner meg med. Men jeg kunne aldri blitt Victoria Secrets modell for å si det sånn. Skal til psykolog på onsdag, og håper at jeg greier å endre tankegangen min. Plastiske operasjoner kan ikke fikse på de kompleksene jeg har, så da blir jeg heller nødt til å jobbe med det mentale om jeg vil føle meg penere.. Jeg må bare gi deg en klem Skjønner så alt for godt hvordan du har det, og det er ingen god følelse. Lykke til hos psykolog!
Gjest ego Skrevet 16. januar 2012 #18 Skrevet 16. januar 2012 D e trist når man føler seg sånn at man ikke vil leve lenger :/ Heldigvis har hun en god venn i deg som vil henne vel, fortsett med d Alle, og da mener jeg ALLE, har noe ved seg som er verd å like enten d er utseendemessig eller mentalt, derfor er jeg enig med noen av de andre at du kanskje som bør snakke med behandleren.. D kan være lurt å spørre henne om lov til å bli med til behandleren, og så komme fram til noe som kan være til hjelp! Eg har en slektning som har tatt sitt liv, d er noe av d jævligste som går an å oppleve
AnonymBruker Skrevet 16. januar 2012 #19 Skrevet 16. januar 2012 Eg har en slektning som har tatt sitt liv, d er noe av d jævligste som går an å oppleve Mee too, får vondt bare jeg leser tråden....
AnonymBruker Skrevet 18. januar 2012 #20 Skrevet 18. januar 2012 Litt selvmotsigende kanskje? Hva mener du? Du må finne ut om hun mottar hjelp nå. Hun lider nok av BDD Det jeg mener er at hun er helt normal, men har et spesielt utseende på den positive måten. Hun kunne vært modell, for å si det sånn. Hun fortalte meg at de ikke hører på henne, og at hun nå står uten behandler. De har avsluttet behandlingen... Hun fortalte behandleren at hun slet med at hun følte seg så stygg, men da sa behandleren at utseende kunne man ikke gjøre noe med. Behandler ville ikke hjelpe henne med å komme på bedre tanker. Så fortalte venninnen min at hun følte seg så stor(høy) i forhold til andre, og da spurte behandler om hun følte dette når hun var i små rom...? Vet ikkke hva vi skal gjøre, jeg ...
Fremhevede innlegg