Gå til innhold

Ingen mens- men ikke gravid.


Fremhevede innlegg

Skrevet

I dag har det gått 8 dager siden jeg sluttet å ta de gule pillene, og begynte på de hvite. Jeg bruker yasmin, og har gjort det i 4 år uten problemer. Vanligvis får jeg mensen etter 3-4 dager, noen ganger er den kraftig, og noen ganger får jeg nesten ingenting.

Denne måneden har jeg altså ikke fått noen mens overhodet. Jeg tok en test i går kveld, og den var tydelig negativ, så det jeg lurer på er om;

1. Dette er normalt/ ingenting å bekymre seg om.

2. Jeg bør ta en ny test.

3. Dette er noe legen bør vite om.

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Du kan fortsatt være gravid, bare at det er for tidlig å teste. Men for å være sikker kan du heller levere urinprøve til legekontoret. Be dem teste for hcg. Billigere enn å fly på apoteket hele tiden.

Skrevet

Takk for svar. Jeg skal innrømme at jeg tok testen sent i går fordi jeg ble så nervøs, selv om jeg vet den helst skal tas om morgenen.

Jeg lurer også på om jeg bør begynne å ta de gule pillene igjen, eller om jeg bør vente?

AnonymBruker
Skrevet

Jeg gikk tre mnd uten mens i høst uten at jeg var gravid. Tok kontakt med lege, men ble ikke tatt noen ny graviditetstest der da den jeg hadde tatt hjemme var like sikker som den de brukte. Fikk likevel GU da jeg tidligere er operert for celleforandringer, og heller ingen graviditet å se der. Mensen kom tilbake til slutt også :) For min del handlet det om en utrolig stressende situasjon på jobb tror vi, og det hjalp å prate med legen om det. Er det noe som stresser deg konstant i hverdagen så kan det påvirke mensen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...