AnonymBruker Skrevet 2. januar 2012 #1 Skrevet 2. januar 2012 noen som har smakt? nb: for dere som ikke vet hva chapatti er, det er en slags salt pannekake fra pakistan(?) ganske god faktisk :-)
AnonymBruker Skrevet 2. januar 2012 #2 Skrevet 2. januar 2012 noen som har smakt? nb: for dere som ikke vet hva chapatti er, det er en slags salt pannekake fra pakistan(?) ganske god faktisk :-) hvordan lager man Chapatti??
AnonymBruker Skrevet 3. januar 2012 #3 Skrevet 3. januar 2012 Chapati er ikke en pannekake, det er en deig som lages av chapatimel (linsemelblanding) og vann som knas til en smidig deig og klappes ut med hendene og stekes direkte på varm takke eller i en tørr panne. Chapati finnes i bla. Pakistan, India og Kenya.
Kladd Skrevet 3. januar 2012 #5 Skrevet 3. januar 2012 Ja, det er kjempegodt! Men er IKKE en pannekake. Du må ikke ha linsemel (?) for å lage de, som en over her sier. Jeg har vært i India, og da lagde vi det av hvete. Man spiser det vel vanligvis sammen med curry, men det er også godt ved siden av linesupper osv. Om du er ute etter en usøtet pannekake fra området så tenker du nok på dosa, som (ofte) serveres med fyll og forskjellige dosa-sauser. Jeg tror det varierer litt om den tilberedes med salt eller ikke.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå