Avalon Skrevet 28. desember 2011 #1 Skrevet 28. desember 2011 Sent i går kveld fikk jeg veldig vondt i øvreste delen av magen, nesten som et slags trykk. Ble kvalm og uggen. Var sikker på at nå hadde jeg fått spysyken, men selv om det kjentes ut som jeg skulle spy kom ingenting opp. Heller ikke noe skjedde i den andre enden. Klarte til slutt å sovne. Har fremdeles litt knip på samme sted i magen, men mindre og ikke like ofte som igår. Tidligere på kvelden igår, før magen begynte så fikk jeg et par sure oppstøt. Samboer våknet med samme type magevondt i dag, og har fremdeles veldig vondt. Han har heller ikke kastet opp eller hatt diare. Det eneste vi spiste "felles" igår var noen smultringer og et glass cola på en kafe, men tidsforskjellen på når vi spiste og drakk til jeg fikk vondt og han fikk vondt er jo mange mange timer... kan det allikevel ha vært det vi spiste/drakk som vi har reagert på?
Pusemamma Skrevet 28. desember 2011 #2 Skrevet 28. desember 2011 Høres ikke ut som matforgiftning. Men smultringer er jo veldig fet mat og mange får mageknip hvis man ikke er vant med slik mat. Noen ganger kan jo oljen de ha brukt ikke være helt optimal og kanskje det er det dere har reagert på? Vil nå tro at når man er matforgifta så kaster man opp. legger ved en link så kan du lese mer om det http://nhi.no/sykdommer/mage-tarm/diverse/matforgiftning-2254.html Jeg har vært matforgifta og det tok en snau halvtime etter spisinga før jeg hang over do skåla og spydde i over 1 døgn. Dette skjedde i Hellas. Fyttikatti det var helt forferdelig. Det var snakk om kjøtt som ikke var stekt som det skal og oppbevart i varmt rom, grøss.......
Gjest SnowLeopard Skrevet 28. desember 2011 #3 Skrevet 28. desember 2011 Hos meg tok det max noen timer - spiste "fordervet" is i Afrika. Og da var jeg syk i fire døgn, helt til jeg kom meg på sykehuset, utkjørt og dehydrert. Tror nok du bare har spist litt "tung" mat. Drikk masse og beveg deg litt....
Avalon Skrevet 28. desember 2011 Forfatter #4 Skrevet 28. desember 2011 Veldig rart, vi spiste to smultringer hver... spiste ikke noe annet "julemat".. jeg spiste en skive tidlig på dagen og han spiste lunsj på jobb.. jaja
Gjest Badabing Skrevet 28. desember 2011 #5 Skrevet 28. desember 2011 Du vet når du får matforgiftning for å si det sånn. Det kommer fort og er rimelig heftig når det står på. Varer som regel i ett til to døgn, og da kommer det i begge ender. Varer det lenger, er det som regel en eller annen reisebakterie. Høres uansett ikke som det er matforgiftning dere har hatt.
Gjest Gjest Skrevet 29. desember 2011 #6 Skrevet 29. desember 2011 Hvor lang tid det tar avhenger av hvilken bakterie du har fått i deg.
Gjest MorAase Skrevet 29. desember 2011 #7 Skrevet 29. desember 2011 Hvor lang tid det tar avhenger av hvilken bakterie du har fått i deg. En må skille mellom forgiftning og infeksjon. Infeksjon kan ta lang tid, forgiftning nesten "umiddelbart".
Gjest Gjest Skrevet 29. desember 2011 #8 Skrevet 29. desember 2011 En må skille mellom forgiftning og infeksjon. Infeksjon kan ta lang tid, forgiftning nesten "umiddelbart". Nei,det medfører ikke riktighet.Symptomer oppstår ved ulike tider avhengig av bakterie.
Gjest Badabing Skrevet 29. desember 2011 #9 Skrevet 29. desember 2011 Men her er det snakk om matforgiftning. Ikke bakterier og infeksjon.
Gjest BamseB Skrevet 29. desember 2011 #10 Skrevet 29. desember 2011 Den gangen jeg fikk salmonella gikk det 9 dager fra det destruktive måltidet til smertene kom. Fra første symptomene kom til jeg lå i koma gikk det... 2-3 timer..? Fantastisk slankekur, men fy faen for en jævlig måned!
Gjest MorAase Skrevet 29. desember 2011 #11 Skrevet 29. desember 2011 Nei,det medfører ikke riktighet.Symptomer oppstår ved ulike tider avhengig av bakterie. Leste du egentlig hva jeg skrev? 1
Lykkelitenen Skrevet 29. desember 2011 #12 Skrevet 29. desember 2011 Hvor lang tid det tar avhenger av hvilken bakterie du har fått i deg. Matforgiftning tar vanligvis mellom 1-6 timer før symptomene kommer, matinfeksjon tar vanligvis noen dager, selv om man noen ganger kan få symptmer etter 7-8 timer. Symptomene varierer etter infeksjon, ja, men matforgifting er ikke en infeksjon og skjer stort sett ganske kjapt.
Gjest Gjest Skrevet 30. desember 2011 #13 Skrevet 30. desember 2011 Leste du egentlig hva jeg skrev? Ja,spørsmålet til ts var om matforgiftning så jeg forsto ikke helt hvorfor du trakk in noe om matinfeksjon.Dessuten er det du skriver bare tull.Tatt ut fra en artikkel du nok har googlet opp og ikke helt forstått.Les om inkubasjonstis for de enkelte bakterier,virus og parasitter så vil du se at det si sier ikke stemmer..
Gjest MorAase Skrevet 30. desember 2011 #14 Skrevet 30. desember 2011 Ja,spørsmålet til ts var om matforgiftning så jeg forsto ikke helt hvorfor du trakk in noe om matinfeksjon.Dessuten er det du skriver bare tull.Tatt ut fra en artikkel du nok har googlet opp og ikke helt forstått.Les om inkubasjonstis for de enkelte bakterier,virus og parasitter så vil du se at det si sier ikke stemmer.. TS spør om matforgiftning, noen gir et svar som handler om matinfeksjon. Du får ikke med deg hva som skjer og svarer mellom vegger og staur... Om du leser og FORSTÅR det jeg skriver så vil du se at du er fullstendig på villspor.
Gjest Badabing Skrevet 30. desember 2011 #15 Skrevet 30. desember 2011 Ja,spørsmålet til ts var om matforgiftning så jeg forsto ikke helt hvorfor du trakk in noe om matinfeksjon.Dessuten er det du skriver bare tull.Tatt ut fra en artikkel du nok har googlet opp og ikke helt forstått.Les om inkubasjonstis for de enkelte bakterier,virus og parasitter så vil du se at det si sier ikke stemmer.. Det er du som bare skriver tull. Matforgiftning er toksiner i maten, altså bedervet mat.
Gjest admin Skrevet 20. september 2012 #16 Skrevet 20. september 2012 https://www.facebook.com/Matkontroll
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå