AnonymBruker Skrevet 23. desember 2011 #1 Skrevet 23. desember 2011 Jeg har en kneskade, som av og til gjør vondt. Det er ikke noe å gjøre med den, fikk den når jeg spilte fotball. Har lyst til å si til treneren. Takk for at du fikk meg til å slite meg såpass ut når jeg var ung, takk for at du ga blaffen i at jeg hadde vondt, og at du ikke brydde deg når jeg sa jeg hadde smerter. Takk schtøgge skit-trener for at jeg er merka for evig etter treningene, og at kneet mitt ble skada når jeg var så ung.
blubba Skrevet 23. desember 2011 #2 Skrevet 23. desember 2011 Har og problemer med kneet. Hatt det i fem år eller noe. Har du tatt bilde av kneet? Det skal jeg få surra meg til å gjøre snart har vært til legen da, men da fikk jeg bare betennelse tabeltter.
Gjest döderlein Skrevet 23. desember 2011 #3 Skrevet 23. desember 2011 Har ikke du hovedansvaret for å passe på deg selv?
Gjest Grønnblomst Skrevet 23. desember 2011 #4 Skrevet 23. desember 2011 Det er jo din egen feil som fortsatte når kroppen sa stopp. Du kan nok ikke skylde den på treneren nei.
blubba Skrevet 24. desember 2011 #5 Skrevet 24. desember 2011 Og det er forresten din egen feil. Om du hadde så vondt kunne di ha gått.
AnonymBruker Skrevet 24. desember 2011 #6 Skrevet 24. desember 2011 Det er jo din egen feil som fortsatte når kroppen sa stopp. Du kan nok ikke skylde den på treneren nei. Og det er forresten din egen feil. Om du hadde så vondt kunne di ha gått. Det er ikke alltid så enkelt å si nei, særlig om man er ung og har press på seg. At det bare er ens egen feil er forøvrig ikke nødvendigvis helt riktig. Det finnes noen sammenhenger der dette vil regnes som en yrkesskade, for eksempel hvis det er i forbindelse med skole.
Gjest SemperFi Skrevet 24. desember 2011 #7 Skrevet 24. desember 2011 Om du merker stor belastning på kneet når du går normalt burde du ta en prat med legen, godt mulig at du må operere kneet. Ikke uvanlig i fotballverden.
AnonymBruker Skrevet 24. desember 2011 #8 Skrevet 24. desember 2011 Det er "bare" en mindre schlatter-skade, som mest vises og ikke fører til så mye smerte, mer mer at det er en kul som stikker ut 1 - 1.5 cm under kneskåla. Men jeg sa klart ifra til treneren at det gjorte vondt, og han ville kjøre meg til trening allikevel, og jeg ble seff med en del ganger. Har lyst til å si det til han at han hadde en gi blaffen holdning til skader, og at det sosiale med trening og det sportslige ikke veier opp for slike skader. Jeg gikk/slutta etterhvert, men treneren ville til og med at jeg skulle fortsette når jeg hadde hatt noen måneders pause. herregud asså.. Til blubba, hvis du trener og får smerter, så ville jeg prøv lettere trening som spaserturer eller frisbee-kasting, og iallefall sørga for at det ikke ble mer skade. Det er ikke noe behov for operasjon, men jeg hadde egentlig inntrykk av at treneren syntes det var kjekt at jeg var på laget, selv om jeg egentlig ikke var noe super fotballspiller. Hvis det kan opereres så blir det mer som en operasjon for å rette opp og ta bort det som ser ut som en deformasjon fordi det er en kul/hevelse under kneet. Synes at idrettslag tar for lite ansvar for unge spillere, og at trenere og foreldre har det gøy på spillerne sin bekostning.
AnonymBruker Skrevet 24. desember 2011 #9 Skrevet 24. desember 2011 Om du merker stor belastning på kneet når du går normalt burde du ta en prat med legen, godt mulig at du må operere kneet. Ikke uvanlig i fotballverden. Det er ikke noe belastning når jeg går, men mer et ubehag av og til. Har tatt røntgen også. Har lyst til å si til treneren hvis jeg møter han: "Heisann, jeg har fortsatt skaden fra fotballtreningene med deg, gøy med ungene for deg!"
AnonymBruker Skrevet 24. desember 2011 #10 Skrevet 24. desember 2011 Makan til whining. Hadde skjønt det om det var en gymlærer som hadde tvunget deg til å være med på øvelser i gymtimen som du hadde hatt legemelding om at du ikke skulle utføre, ettersom man må delta i kroppsøving både på ungdomsskolen og vgs. Men når det er en gammel fotballtrener du har hatt? Herregud. Da må du jo ta litt ansvar for egen helse, ingen tvinger deg til å delta på fotballtreninger på fritiden. Voks opp... 1
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå