Gå til innhold

Merkling av skolebarns klær.


Fremhevede innlegg

Skrevet

Gjør dere dette?

Eller føler dere at ansvaret ligger mer hos barnet når h*n blir eldre til å ta vare på klær og utstyr?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg merker fortsatt yttertøy og sko til mine barn. De er 8 og 12 år gamle. Bytteklær legger jeg i en pose og skriver navnet utenpå posen. De har egne korger til dette på skolen.

Som lærer i småskolen har jeg erfart at veldig mange barn ikke helt har oversikt over hva de eier, så det er supert når foreldre er flinke til å merke klær! Særlig gjelder dette klær som mange har like av, f.eks. treningsdresser, cherrox, gummistøvler, luer, votter og badehetter.

Skrevet

Jeg er voksen og merker fortsatt tøyet mitt.

>.>

Skrevet

Nei, bare innesko så vidt jeg vet. Minstemann er 11.

Skrevet (endret)

I min familie ble det aller meste merket gjennom hele barneskolen. Yttertøy merkes fortsatt.

Uansett om barna skal lære seg å passe på klærne sine eller ei, så skjer det uhell, og det skal det få lov til å gjøre uten at det nødvendigvis blir fryktelig dyrt.

Gymklær er spesielt utsatt, men man skal også ta med i betraktningen at mange barn har like klær, og skikkelig merking gjør det enklere for både barn og voksne å ha kontroll.

Dessuten er klesstjeling/-gjemming en populær mobberaktivitet, og ingenting er mer stas å gå etter enn klær som ser nye og flotte ut. :sukk:

Endret av Moscato
Skrevet

Jeg merker alle datterens klær. Hun er 10.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...