Gjest deprimert 21 Skrevet 14. november 2011 #1 Skrevet 14. november 2011 Ble nylig beskyldt for å være voldtektsoffer fordi jeg søkte hjelpt hos en nevrolog i Oslo. Sykehistorien min er at jeg er plaget av leddplager helt fra jeg var liten. har også vært sykemeldt på grunn av ryggplager og senebettennelser i ledd der jeg har"poser i leddene som fyller seg opp med betennelse ganske ofte uten større anstrengelser.Har også gått til behandling hos fysioterapaut på grunn av ryggproblrmer i en større periode. Da jeg møtte opp til denne legen som var spesialisert på leddplager måtte jeg kle av meg alle klærne og han så på leddene mine og strakk i armer og bein men han kunne ikke se der og da at det var noe galt med meg så jeg måtte betale 400 kroner for ingenting og han mente at det måtte ha skjedd noe i livet mitt som voldtekt eller noe lignende siden jeg oppsøkte han for jeg var jo ellers helt frisk?? synes dette er en uakseptabel utalelse fra en spesialist som ikke kjenner meg.er dette egentlig lov og akseptabelt?? jeg vet egentlig ikke hva jeg skal gjøre da jeg føler at jeg liksom ikke fårnoen hjelp eller kommer noen vei videre etter å ha oppsøkt spesialist når ingen tar meg seriøst!! noen som kan hjelpe meg med råd iforhold til hva jeg skal gjøre videre??? har søkt fastlegen min å få en annen spesialist men hun sa,nei og henviste meg til samme person engang til. vet ikke hva jeg skal gjøre videre. helse norge er håpløst syns jeg. Deprimert:(
Gjest Michelle82 Skrevet 14. november 2011 #2 Skrevet 14. november 2011 Bruk avsnitt jente! Forstod jeg riktig at du gikk til en lege som ikke fant noe fysisk galt med deg og deretter sa du innbilte deg plagene og noe hadde skjedd psykisk med deg som voldekt? Altså han hevdet du var voldektsoffer og ikke hadde reele fysiske plager?
Avalon Skrevet 15. november 2011 #3 Skrevet 15. november 2011 Forklar til din fastlege hva som skjedde. Skriv en klage til fylkeslegen.
Gjest deprimert 21 Skrevet 15. november 2011 #4 Skrevet 15. november 2011 Forklar til din fastlege hva som skjedde. Skriv en klage til fylkeslegen. Takk, for svar:) ja, det er vel kansje en god ide
Gjest deprimert 21 Skrevet 15. november 2011 #5 Skrevet 15. november 2011 Bruk avsnitt jente! Forstod jeg riktig at du gikk til en lege som ikke fant noe fysisk galt med deg og deretter sa du innbilte deg plagene og noe hadde skjedd psykisk med deg som voldekt? Altså han hevdet du var voldektsoffer og ikke hadde reele fysiske plager? ja, det stemmer. Etter å ha sett på meg uten å tatt direkte prøver hevdet han at det ikke var noe galt med meg men at jeg kunne fortelle det til han, hvis jeg hadde blitt voldtatt eller missbrukt som barn. Noe han fortsatte å mase om selv om jeg sa at dette ikke var tilfelle. synes hele situasjonen bare var ekkel.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå