AnonymBruker Skrevet 27. oktober 2011 #1 Skrevet 27. oktober 2011 Jeg er plaget av tingene, som er nevnt under. Vet ikke hva jeg skal gjøre, føler meg fortapt. 1. Konsentrasjon. Da jeg var heldig og var ute i jobb, klarte jeg ikke å holde fokusen på oppgaver for mer enn 5-10 minutter. Når jeg sitter på nettet og ser gjennom artikler, orker jeg ikke å konsentrere meg og leser noen få tilfeldige setninger, øynene mine løper frem og tilbake. 2. Frustrasjon. Noen ting gjør meg fort irritabel og får meg til å "klikke". En gang har jeg kastet en kopp og har laget et svært hull i veggen (plusspoeng til den kraftige koppen og minus til de idiotiske pysevegger av gips, som er så populær i dag). En annen gang har jeg slått til PC-skjermen. Jeg mister rett og slett fatningen for noen sekunder og vraker løs rundt meg. 3. Kommunikasjon. Kommunikasjonsproblemer har jeg hatt fra jeg var en sjenert liten gutt. Jeg har fått mye mer selvtillit i tenårene mine, men å snakke er et problem for meg. Kjæresten min orker snart ikke mer... Jeg prøver mitt beste og ønsker å være pratsom, men jeg kommer ikke på hva jeg kan si. Det plager meg utrolig mye.
AnonymBruker Skrevet 27. oktober 2011 #2 Skrevet 27. oktober 2011 Jeg forstår at disse tingene plager deg og at du ønsker å finne ut hvorfor ting er som de er. Men hvorfor i all verden mistenker du at det kan være ME? Symptomene du har minner ikke om ME i det hele tatt, så det er neppe det som er svaret på problemene dine.
uten filter Skrevet 27. oktober 2011 #4 Skrevet 27. oktober 2011 Den form for sinne kan være et symptom på noe man ikke får satt ord på. Om du har hatt vanskelig for å snakke om ting hele livet, kan det være noe du fortrengte som liten som "må ut". Det trenger ikke være noe alvorlig i så måte, men det plager deg og da bør du gjøre noe med det. Kanskje du bare trenger å få snakket med en psykolog? Konsentrasjonsproblemene kan også være et symptom på lik linje med frustrasjonen.
Mooria Skrevet 27. oktober 2011 #5 Skrevet 27. oktober 2011 Hva med å gå til legen for å finne ut hva det er? ME er det i hvert fall IKKE, det kan du være helt sikker på.
AnonymBruker Skrevet 27. oktober 2011 #6 Skrevet 27. oktober 2011 Jeg vil tro du sliter med adhd, add, aspergers ... noe i den dur? Da sliter man ofte med kosentrasjon, og noen blir lett hissig. Det er mye mer, men det er best om du tar kontakt med legen og sier det som det er. Det er mange med adhd, add, aspergers, autisme som opplever å bli bedre ved å kutte ut hvetemel(gluten), melkeprodukt og sukker. Generelt sett kan du si at hvetemel får frem depresjon, melk får frem angst og sukker får frem hyperaktivitet og sinne og ukonsentrasjon. Da kan du tenke deg til hva som skjer om man får i seg alt dette samtidig... 1
AnonymBruker Skrevet 28. oktober 2011 #7 Skrevet 28. oktober 2011 Jeg vil tro du sliter med adhd, add, aspergers ... noe i den dur? Da sliter man ofte med kosentrasjon, og noen blir lett hissig. Det er mye mer, men det er best om du tar kontakt med legen og sier det som det er. Det er mange med adhd, add, aspergers, autisme som opplever å bli bedre ved å kutte ut hvetemel(gluten), melkeprodukt og sukker. Generelt sett kan du si at hvetemel får frem depresjon, melk får frem angst og sukker får frem hyperaktivitet og sinne og ukonsentrasjon. Da kan du tenke deg til hva som skjer om man får i seg alt dette samtidig... Dette må prøves! Takk for svar! 1
Vulpes Skrevet 23. november 2011 #8 Skrevet 23. november 2011 Jeg vil ikke leke hobbylege å gjette på diagnoser, kom deg heller til en flink lege. Lykke til Men jeg har et spørsmål til deg - hva slags sykdom tror du ME er, siden du tenkte at det kunne være et alternativ? Ikke les deg opp om sykdommen før du svarer meg nå, bare svar helt ærlig. Jeg er nysgjerrig på hvordan "utenforstående" ser på sykdommen, og hvilke misforståelser som er vanlige å ha angående ME.
Gjest WendyClear Skrevet 23. november 2011 #9 Skrevet 23. november 2011 Jeg vil anbefale deg å ta en tur til psykolog. ME er det helt klart ikke, men jeg har mine teorier om hva det kan være og det burde ikke være vanskelig for en psykolog å hjelpe deg med problemene dine og eventuelt stille en diagnose som gjør det lettere for deg å håndtere symptomene dine.
Gjest Yellow Taxi Skrevet 23. november 2011 #10 Skrevet 23. november 2011 Det er mange med adhd, add, aspergers, autisme som opplever å bli bedre ved å kutte ut hvetemel(gluten), melkeprodukt og sukker. Generelt sett kan du si at hvetemel får frem depresjon, melk får frem angst og sukker får frem hyperaktivitet og sinne og ukonsentrasjon. Da kan du tenke deg til hva som skjer om man får i seg alt dette samtidig... Nei, nei, nei! Det burde være unødvendig å måtte påpeke, men et samlet fagmiljø har avvist samtlige av disse påstandene. Ja, jeg er klar over at en svært kontroversiell studie pekte på en sammenheng mellom hvetemel og fungering for folk med ASD. Akkurat som en svært kontroversiell studie fant en sammenheng mellom autisme og vaksinasjon av barn. Men et samlet fagmiljø har avvist dette og ingen seriøse videreformiddler lenger disse holdningene. Desverre er det mange kvakksalvere som prøver å profitere på dette tullet. (Bare så det er sagt er jeg klar over at gluten kan gi deppresjon hos folk med gluten allergi eller gluten inntolerranse, men det er da virkelig noe helt annet) 1
AnonymBruker Skrevet 23. november 2011 #11 Skrevet 23. november 2011 Nei, nei, nei! Det burde være unødvendig å måtte påpeke, men et samlet fagmiljø har avvist samtlige av disse påstandene. Ja, jeg er klar over at en svært kontroversiell studie pekte på en sammenheng mellom hvetemel og fungering for folk med ASD. Akkurat som en svært kontroversiell studie fant en sammenheng mellom autisme og vaksinasjon av barn. Men et samlet fagmiljø har avvist dette og ingen seriøse videreformiddler lenger disse holdningene. Desverre er det mange kvakksalvere som prøver å profitere på dette tullet. (Bare så det er sagt er jeg klar over at gluten kan gi deppresjon hos folk med gluten allergi eller gluten inntolerranse, men det er da virkelig noe helt annet) Så dersom man har et autistisk barn som sover 1-2 timer i døgnet, er språkløst og har ekstremt mye tvang med et glutenholdig kosthold, og som sover 5-6 timer i døgnet, har moderat med tvang og kan kommunisere med enkeltord med et glutenfritt kosthold, så er det bare tull og tøys og på ingen måte noe man bør ta med seg videre? Og ja, det er et virkelig eksempel.
Gjest Yellow Taxi Skrevet 24. november 2011 #12 Skrevet 24. november 2011 (endret) Så dersom man har et autistisk barn som sover 1-2 timer i døgnet, er språkløst og har ekstremt mye tvang med et glutenholdig kosthold, og som sover 5-6 timer i døgnet, har moderat med tvang og kan kommunisere med enkeltord med et glutenfritt kosthold, så er det bare tull og tøys og på ingen måte noe man bør ta med seg videre? Og ja, det er et virkelig eksempel. Så hvis man har en brannmann, som spiser syltetøy og da hører stemmer og spyler seg selv så er det bare tull og tøys og på ingen måte noe man bør ta med seg videre? Endret 24. november 2011 av Yellow Taxi
AnonymBruker Skrevet 24. november 2011 #13 Skrevet 24. november 2011 Så hvis man har en brannmann, som spiser syltetøy og da hører stemmer og spyler seg selv så er det bare tull og tøys og på ingen måte noe man bør ta med seg videre? Jeg slutter ut fra dette temmelig spydige svaret ditt at du mener at glutenfritt kosthold i et slikt tilfelle faktisk bare er tull og tøys og at foreldre, behandlende leger, skole og habiliteringstjenesten tar feil (siden ingenting som ikke er dokumentert ekssiterer?)? Det spiller jo ungen rolle om barnet har det bra eller ikke. Eller?
Gjest WendyClear Skrevet 24. november 2011 #14 Skrevet 24. november 2011 Jeg slutter ut fra dette temmelig spydige svaret ditt at du mener at glutenfritt kosthold i et slikt tilfelle faktisk bare er tull og tøys og at foreldre, behandlende leger, skole og habiliteringstjenesten tar feil (siden ingenting som ikke er dokumentert ekssiterer?)? Det spiller jo ungen rolle om barnet har det bra eller ikke. Eller? Uansett om det har blitt sett resultater hos noen med autisme kan man ikke slå for sikkert at det er noe som faktisk hjelper på autismen. Det er tåpelig å komme med slike råd som dette når personen ikke engang vet om han har autisme. Kan en ikke heller bare råde personen til å finne ut hva det er som feiler han, og ikke komme med et "mirakelkur"?
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå