Carmoy Skrevet 21. oktober 2011 #1 Skrevet 21. oktober 2011 Jeg har en del klær og finkjoler fra min ungdom som jeg gjærne ville gitt bort til de som har økonomiske problemer i Norge, men vet ikke hvordan jeg skal gå frem. Så jeg håper noen av dere vet.
Carmoy Skrevet 21. oktober 2011 Forfatter #3 Skrevet 21. oktober 2011 Frelsesarmeén eller Fattighuset? Trodde frelsesarmeén bare solgte det videre? Og vet du om noe fattighus i Kristiansand? Takk for svar
Gjest Spinell Skrevet 21. oktober 2011 #4 Skrevet 21. oktober 2011 Trodde frelsesarmeén bare solgte det videre? Og vet du om noe fattighus i Kristiansand? Takk for svar Om klærne selges på Fretex blir det penger av det, og disse midlene kommer svakere stilte tilgode.
sebastianen Skrevet 21. oktober 2011 #5 Skrevet 21. oktober 2011 Trodde frelsesarmeén bare solgte det videre? Og vet du om noe fattighus i Kristiansand? Takk for svar Frelsesarmeen selger det videre ja, men pengene går jo til å hjelpe trengende . Fattige i norge har sikkert mer bruk for boblejakker og votter nå enn finkjoler . Men veldig fint at du vil donere bort istedenfor å kaste .
AnonymBruker Skrevet 21. oktober 2011 #6 Skrevet 21. oktober 2011 Kirkens bymisjon hjelper også mennesker i nød.
uten filter Skrevet 21. oktober 2011 #7 Skrevet 21. oktober 2011 Fattighuset er et godt alternativ, helsestasjonene vet ofte om familier med dårlig råd, =Oslo tar i mot klær som passer sesongen og behov, og de kan helt sikkert henge opp en lapp i butikken.
Carmoy Skrevet 21. oktober 2011 Forfatter #8 Skrevet 21. oktober 2011 Frelsesarmeen selger det videre ja, men pengene går jo til å hjelpe trengende . Fattige i norge har sikkert mer bruk for boblejakker og votter nå enn finkjoler . Men veldig fint at du vil donere bort istedenfor å kaste . Tenkte kanskje det var noen unge jenter som hadde kommende juleball eller lignende Og det er jo masse andre varme klær. ---------------- Tusen takk for svar alle sammen. Skal høre med helsestasjonen og sjekke litt rundt omkring nå. Skal gi dere en update om dere vil
sebastianen Skrevet 21. oktober 2011 #9 Skrevet 21. oktober 2011 Tenkte kanskje det var noen unge jenter som hadde kommende juleball eller lignende Og det er jo masse andre varme klær. ---------------- Sant nok, det var en god tanke , sikkert sårt å ikke ha råd til en fin kjole til det .
Carmoy Skrevet 13. november 2011 Forfatter #10 Skrevet 13. november 2011 Da har jeg gitt bort masse klær, jakker og kjoler til Filadelfia. Det var et tips fra Svigermor, og ifølge henne går de rundt og leverer til de som ikke har så mye. Hun begynner å bli etablert i det miljøet så regner med at hun kan litt om det.
AnonymBruker Skrevet 13. november 2011 #11 Skrevet 13. november 2011 Da har jeg gitt bort masse klær, jakker og kjoler til Filadelfia. Det var et tips fra Svigermor, og ifølge henne går de rundt og leverer til de som ikke har så mye. Hun begynner å bli etablert i det miljøet så regner med at hun kan litt om det. Uffda... Filadelfiamenigheten vil nok ikke at unge frøkner skal gå på ball eller fest, så det spørs om de finkjolene dine blir klippet opp til matte-filler istedet... Men tanken din var god"! Neste gang så legger du ut tingene på gis bort på finn.no. Jeg skal fortelle deg hvorfor: Da kan personer som virkelig trenger det ta direkte kontakt, og annonsen er gratis å legge ut.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå