Lena_84 Skrevet 12. oktober 2011 #1 Skrevet 12. oktober 2011 Hei, Jeg skal til Tallinn for "spa" ferie i fertilitas klinikken den 14 november. Noen som skal dit da?
Gjest Lne Skrevet 12. oktober 2011 #2 Skrevet 12. oktober 2011 Hei Lena! hvor lenge blir du? snodig at du skulle skrive et nytt innlegg nå, har akkurat lest dine tidligere innlegg:-) forstod det sånn at du ikke ble fornøyd med operasjonen? :-/ hadde du veldig stor mage før og skal du ta bukplastikk nå? skal dit i november selv:-)
Gjest Lne Skrevet 12. oktober 2011 #3 Skrevet 12. oktober 2011 forresten noen som vet mer om de SPA-behandlingene man kan få i nærheten av fertilitas? hva tilbyr de og er det langt unna? :-)
Lena_84 Skrevet 12. oktober 2011 Forfatter #4 Skrevet 12. oktober 2011 Halloen! Skulle dit egentlig 14 september men måtte utsette timen. Jeg tok å fettsugde mage og sideri fjor sommer.Problemet mitt var at jeg hadde større overkropp enn underkropp så jeg ville balansere den litt. resultatet ble blandet. Fikk "bulk" på sidene og huden ble hengete. Så jeg skrev til Arne H: at jeg ikke var fornøyd. Så nu reiser jeg tilbake for at dem skal rette opp feilen, samt for å fettsuge ryggen,lår og hofter. Og Viimsi Spa er 5 minutter unna fra klinikken, du ser den når du kjører til klinikken. Var der Dagen etter operasjonen for å få litt hudpleie. Men fertilitas klinikken er langt unna byen. Når er det du reiser?
Gjest 81 Skrevet 19. oktober 2011 #5 Skrevet 19. oktober 2011 Hei Lena! hvor lenge blir du? snodig at du skulle skrive et nytt innlegg nå, har akkurat lest dine tidligere innlegg:-) forstod det sånn at du ikke ble fornøyd med operasjonen? :-/ hadde du veldig stor mage før og skal du ta bukplastikk nå? skal dit i november selv:-) Når reiser du? Jeg reiser 28november
Gjest 81 Skrevet 19. oktober 2011 #6 Skrevet 19. oktober 2011 Halloen! Skulle dit egentlig 14 september men måtte utsette timen. Jeg tok å fettsugde mage og sideri fjor sommer.Problemet mitt var at jeg hadde større overkropp enn underkropp så jeg ville balansere den litt. resultatet ble blandet. Fikk "bulk" på sidene og huden ble hengete. Så jeg skrev til Arne H: at jeg ikke var fornøyd. Så nu reiser jeg tilbake for at dem skal rette opp feilen, samt for å fettsuge ryggen,lår og hofter. Og Viimsi Spa er 5 minutter unna fra klinikken, du ser den når du kjører til klinikken. Var der Dagen etter operasjonen for å få litt hudpleie. Men fertilitas klinikken er langt unna byen. Når er det du reiser? Kan jeg spørre hvor mye de sugde ut? Og vekt og høyde på det daværende tidpunktet? Synes det er vanskelig og ikke vite sånn ca hvor mye de tenker de må suge ut på mage i fht hofter og lår. Og om jeg vil se noe særlig forskjell..
AnonymBruker Skrevet 19. oktober 2011 #7 Skrevet 19. oktober 2011 Jeg skal dit 18. november! :-) lår og mage/flanker. jeg tenker endel på arrene, hvor synlige vil de bli? har man muligheter for å be kirurgen legge disse nedenfor trusekanten? ang lårene så er det lite info å finne på nett. skrekken er jo å aldri kunne vise seg på stranda grunnet skjemmende arr.. :-/
Lena_84 Skrevet 19. oktober 2011 Forfatter #8 Skrevet 19. oktober 2011 Sjekk arrene til Heidi Montag. De blir ikke så stor men selvfølgelig vil de være litt synlig men de blekner etterhvert. Et godt triks er å kjøpe arrkrem som du smører på. Jeg tror de sugde ut mellom 2-3,5 kg fett. Jippii. Jeg er 168 cm høy og veier 75 kg. Jeg vil ikke bli skinny men få en velproporsjonert kropp. Hadde større overkropp enn underkropp før men ikke nu mer. Skal få retta opp "feil" fra kirurgens siden. Can't wait.
AnonymBruker Skrevet 20. oktober 2011 #9 Skrevet 20. oktober 2011 Pokker.. ja, det var jo ikke munter lesning.. er livredd for at lårene skal bli klumpete og fulle av arr, virker jo som det er vanlig :-/ lykke til med redigering:-)
Gjest Lena Skrevet 20. oktober 2011 #10 Skrevet 20. oktober 2011 Pokker.. ja, det var jo ikke munter lesning.. er livredd for at lårene skal bli klumpete og fulle av arr, virker jo som det er vanlig :-/ lykke til med redigering:-) Hahah takk for det. Litt "redigering" som du sier må til før jul. Men seriøst, de arrene er bitteliten. Jeg opererte meg for ett år siden og det er såvidt de synes mer.
AnonymBruker Skrevet 20. oktober 2011 #11 Skrevet 20. oktober 2011 Ikke sant;-) joa, det er egentlig ikke arrene fra fettsugingen av magen som bekymrer meg. mer lårene, vet ikke hvor de legger de og det lille av informasjon som er på nettet om dette er stort sett negativ.. hehe:)
Lena_84 Skrevet 20. oktober 2011 Forfatter #12 Skrevet 20. oktober 2011 Ja I see. Jeg er ikke så bekrymra, så lenge de ser bra ut. Inntil sommeren så har arrene begynt å blekne. Man må lide for skjønnheten:)
AnonymBruker Skrevet 21. oktober 2011 #13 Skrevet 21. oktober 2011 Du sier noe.. er nok bare jeg som er overhysterisk:) hadde du mye smerter etter inngrepet? tok det lang tid før du var tilbake i vanlig hverdag/jobb ol? jeg leste forøvrig en artikkel som ikke var så gøy: http://www.kk.no/868918/fettsuging-er-nyttelost -vet liksom ikke helt hva jeg skal tro? sendte mail til en klinikk her i norge og spurte hva deres erfaring ifht dette var, men har ikke fått svar enda.
Lena_84 Skrevet 21. oktober 2011 Forfatter #14 Skrevet 21. oktober 2011 Mhmm, Ja det hørtes ikke bra ut, men tro kan flytte fjell. Jeg kommer nu uansett til å redigere det jeg kan. 4 Jeg betaler gjerne for å få tilbake selvtilliten og får å kunne gå i de klærne jeg vil. og jeg tror heller ikke på at det er kun å trene det bort. Jeg har vært treningsinstruktør i 5 år og trener fotball 8 timer i uka. Fortsatt like pløsat... Men anyways, kommer fettet tilbake så håper jeg det legger seg litt mer på rompa og brystan:) Si ifra hvis du får svar fra dem.
Gjest 81 Skrevet 21. oktober 2011 #15 Skrevet 21. oktober 2011 Takk for svar Lena. Omtrent som meg i størrelse du da. Trener og har mye muskler, så blir å forme her også, slik at jeg ikke ser så stor ut. Hvor fant du bilder av arrene til Montag btw? Hvor lang tid tok det før du ikke hadde noen smerter lenger? Blir der nede 5 døgn, så håper å komme hjem i "fin" form
Lena_84 Skrevet 22. oktober 2011 Forfatter #16 Skrevet 22. oktober 2011 Bare google bildene fra Heidi så finner du nok. Jeg var ganske støl i en uke etter operasjon men jeg dro hjem etter 2 dager. Du kan regne med at du er så hoven og blå overalt. Du får smertestillende på sykehuset. Det var ikke så vondt som jeg hadde forventa meg men det var mest irriterende når jeg ikke kunne sitte ordentlig pga jeg var så hoven. Men på 5 dager så overlever du fint:)
Gjest 81 Skrevet 22. oktober 2011 #17 Skrevet 22. oktober 2011 Fant de med en gang ja Æhh, håper jeg ikke blir så hoven altså, hehe.. Men hvor lang tid tok det før du klarte å bevege deg nok til å trene? Kan jo ikke risikere å bli sittende på roompa lenge nok til at musklene svinner, og jeg legger på meg igjen Uff, mye spørsmål og mas på deg nå. Men setter kjempe pris på svarene dine. Tusen takk
Lena_84 Skrevet 23. oktober 2011 Forfatter #18 Skrevet 23. oktober 2011 Du kan regne med at du er hoven i ett par uker etterpå. Og ikke minst blå. Virkelig blå. Det finnes ett krem som du får kjøpt på apoteket som gjør at blåmerkene forsvinner fortere. Jeg trente ikke før etter en mnd, jeg begynte litt etter litt. Kroppen trenger å komme seg etter operasjonen. Begynn med å gå turer og forsiktig styrketreninger.
Gjest Marte74 Skrevet 25. oktober 2011 #19 Skrevet 25. oktober 2011 Skal til Budapest Klinikken i november for og utføre bukplastikk. Noen skal dit i denne perioden?. Både gruer og gleder meg, og endelig er datoen satt, og reiser ned den 8. november og skal være i ti dager. Så langt er magefølelsen svært god, og alt virker veldig seriøst. Har en bekjent som har vært der tidligere, og har sjekket referanser, slik at jeg føler meg egentlig trygg, men sommerfuglene er selvfølgelig der:)
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå