Gelica Skrevet 7. oktober 2011 #1 Skrevet 7. oktober 2011 Har sett reklamen nesten hver kveld nå og jeg lurer på "blir kyllingen så god og saftig som de skal ha det til om man bruker Maggi Juicy krydder og stekepose" Ser veldig godt ut da, men er litt skeptisk ;-) Bruker dere evt. hel kylling eller kyllingfileter og hva serverer dere til?
Gjest Solmåne Skrevet 7. oktober 2011 #2 Skrevet 7. oktober 2011 Jeg var også skeptisk når jeg putta dette i ovnen - men jeg må si at det var SUPERNAM! Kyllingen var god, saftig og "krydret" ved hjelp av krydderposen du skal helle i den store, klare posen. Jeg brukte hele kyllingfileter og hadde ris, saus og salat til
*Mocca* Skrevet 7. oktober 2011 #3 Skrevet 7. oktober 2011 Har kun gode erfaringer med de. Blir så vanvittig godt, saftig, nydelig smak.... NAM! Brukte kylling indrefilet og grønnsaker til.
AnonymBruker Skrevet 7. oktober 2011 #4 Skrevet 7. oktober 2011 Og jeg syntes det smakte helt j..! Krydderet var IKKE godt, og saftig...veeel, ikke no mer enn vanlig.
Gjest Solmåne Skrevet 7. oktober 2011 #5 Skrevet 7. oktober 2011 Og jeg syntes det smakte helt j..! Krydderet var IKKE godt, og saftig...veeel, ikke no mer enn vanlig. Hvilken av typene prøvde du?
Teriyaki Skrevet 7. oktober 2011 #6 Skrevet 7. oktober 2011 Jeg synes det er kjempegodt! Vi pleier å skjære kyllingen i biter/strimler, så skjærer vi et utvalg av grønnsaker som vi har sammen med kyllingen. Koker eggnudler og/eller steiker nanbrød! Namnam!
Mynona Skrevet 7. oktober 2011 #7 Skrevet 7. oktober 2011 Jeg synes det var helt greit. Ikke noe mer saftig enn vanlig, og krydderet var helt OK. Jeg liker det best når kyllingfileten får en tynn stekeskorpe, og det får den jo ikke når den stekes i pose. Ble skikkelig skuffa, for en på jobben skrøt så veldig.. Kommer ikke til å kjøpe den igjen.
kaprifolen Skrevet 7. oktober 2011 #8 Skrevet 7. oktober 2011 Jeg har brukt den til kyllingfileter, og er veldig fornøyd med resultatet! Har prøvd både provencal og honning. Det å putte gulrotstaver, rødløk, og div inn i posen, og kanskje potetbåtene utenom er et godt tips!
Mayah Skrevet 7. oktober 2011 #9 Skrevet 7. oktober 2011 Synes det er godt, men synes smaken blir litt vel "industriell", eller får veldig sånn "posemiddag"-smak. Foretrekker heller å steke og krydre selv, og deretter steke i ovn innpakket i aluminium. Synes det blir like saftig.
Gelica Skrevet 7. oktober 2011 Forfatter #11 Skrevet 7. oktober 2011 Takk for mange tilbakemeldinger :-) Nå er 600 g kyllingfilet i hus og en pose Maggi Juicy, gleder meg til å prøve :-) Hvor lang tid bør jeg regne stekingen (200 grader) når jeg steker kyllingfilet?
AnonymBruker Skrevet 7. oktober 2011 #12 Skrevet 7. oktober 2011 Hvilken av typene prøvde du? Provencal. Smakte veldig kunstig.
Gelica Skrevet 7. oktober 2011 Forfatter #13 Skrevet 7. oktober 2011 Provencal. Smakte veldig kunstig. Huff :-( Det er den jeg har tatt..... Jaja, vi prøver
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå