AnonymBruker Skrevet 27. september 2011 #1 Skrevet 27. september 2011 Hei! Jeg har vært hos BUP (altså barne- og ungdomspsykiatrisk poliklinikk) flere ganger gjennom opp igjennom, sist gang var for under to år siden. Men nå har jeg blitt 19 år, og fastlegen min har foreslått å sende meg til psykolog igjen, noe jeg tror jeg skal si ja til. Men jeg har altså ikke vært hos psykolog etter at jeg ble 18. Åssen er det når man er voksen og skal til psykolog? Er det et tilsvarende tilbud for voksne, eller må jeg vente i flere måneder på plass og så betale i dyre dommer? Dekkes psykisk helse også av frikortet? Takk for svar Hilsen fattig og forvirret student!
sequin Skrevet 27. september 2011 #2 Skrevet 27. september 2011 DPS er en del av helsevesenet, hvor lang ventetid det er kommer ann på hvor du bor. Det vil også si at det dekkes mws frikortet
Kajal Skrevet 27. september 2011 #3 Skrevet 27. september 2011 Det finnes VoP også, disse er knyttet til DPSene for ulike bydeler/områder. Men er faktisk ikke sikker på hva som skal til for å få time hos psykolog her. Få deg henvisning til legen. Så kontakter du psykologer i området som har refusjonsavtale (se oversikt her). Her gjelder frikortet. Det er som regel lang ventetid, dessverre. Studentsamskipnaden har ofte en psykologtjeneste knyttet til seg. Her får man som regel raskere behandling, men man får bare et maks antall behandlingstimer (som regel 10 tror jeg). Lykke til
vinterspeil Skrevet 27. september 2011 #4 Skrevet 27. september 2011 DPS er en del av helsevesenet, hvor lang ventetid det er kommer ann på hvor du bor. Det vil også si at det dekkes mws frikortet DPS heter SPH nå; senter for psykisk helse. Forøvrig er det mulig å gå til privatpraktiserende psykologer også.
sequin Skrevet 27. september 2011 #5 Skrevet 27. september 2011 DPS heter SPH nå; senter for psykisk helse. Forøvrig er det mulig å gå til privatpraktiserende psykologer også. Gjelder det overalt? Det het hvertfall DPS her i distriktet klokken to i dag
vinterspeil Skrevet 27. september 2011 #6 Skrevet 27. september 2011 Gjelder det overalt? Det het hvertfall DPS her i distriktet klokken to i dag Jeg tror det, men jeg vet at DPS-navnet "henger etter". Kluet er å fjerne det belastende ordet PSYKIATRISK. Psykisk helse-navnet skal gjøre senteret mindre belastet. Har jeg hørt. Men det er mulig jeg er feilinformert? Noen som VET?
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå