Gå til innhold

Holdbar festkake


Fremhevede innlegg

Skrevet

Skal gi bort en festkake som overraskelse.

Av praktiske årsaker må jeg levere kaka 3 dager før servering.

Har tenkt på sjokoladekake med MME lokk for å få pyntet skikkelig, tåler det 3 dager i kjøleskap uten å bli stygt.

Andre forslag?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ville vært skeptisk til mange slags glasurer, men siden jeg ikke vet hva MME lokk er for noe, kan jeg ikke uttale meg om det.

Hva med kransekake? De tåler jo lagring en stund.

Skrevet

MMF-fondant skulle det stå.

Sorry :(

Skrevet

Hairy Bikers laget en bryllupskake en gang. Det var en slags krydder/fruktkake, tror jeg, og den skulle stå i flere dager for å utvikle smaken.

Ikke sikkert det er interessant, ettersom du sier festkake. De brukte den som bryllupskake, da. :)

Her er uansett linken. :)

Skrevet

Stekt ostekake er helt glimrende for lagring - det kan du trygt lage. Det er dessuten utrolig godt da gitt.

Stekt ostekake

Skrevet

MMF-fondant skulle det stå.

Sorry :(

mmf-fondant er jo smør på flesk

m m f = Marsh Mellows Fondant

  • Liker 1
Skrevet

Jeg synest ostekake holder seg godt. Samme med formasjkake. De her kan jo pyntest flott med frukt og bær og gelelokk.

Og saftig sjokoladekake laget med kefir blir bedre og bedre til lengre den står. Problemet er nok å få eventuell fancy pynt til å holde seg like fin i 3 dager. Samme med det meste som inneholder krem, de står seg ikke.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...