Gå til innhold

Noen som har erfaring med barnevader?


Fremhevede innlegg

Skrevet

Gutten min på 2½ nærmest bor i vanndammene i barneparken og det er vanskelig å holde ham tørr hele dagen når de er alltid er ute. Jeg ser at det finnes barnevadere til salgs. Er det noen som har prøvd slike, og har små vannelskere som min sønn, og kan si noe om disse faktisk holder barnet helt tørt selv om de er ute og leker i vannet i flere timer?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det fungerte supert for min da han var i den alderen.

Skrevet

JA!

Vi har en sånn som alltid er våt! Det kryper inn mellom regnbuksekant og støvler. (Ikke så rart når han sitter lenge i vannet, kanskje, men alikevel.)

Tidligere hadde vi alltid tre regnbukser og to-tre sett støvler, pluss skotørker, for å alltid ha noe tørrt i barnehagen.

Pluss at han alltid hadde våt bukse, genser, sokker og det meste.

Måtte bruke ull så det ikke "krøp" i stoffet også.

Nå har vi barnevadere. Og har halvert mengden klesvask.

(Hadde det ikke vært for at lillebror er av samme typen... Og ikke har fått vadere ennå.)

Kjempeinvestering!

Skrevet

De er geniale når de er hele!

Men sjekk de jevnlig og se over at sveis og sømmer er hele, begge de to vi har hatt til nå har etter kort tid sprukket i sveisen mellom støvel og bukse og resultert i våte barn.

Enkelt å fikse ved hjelp av lappesaker til sykkeldekk, men likevel. Er noe skuffet over at de ikke tålte mer enn en sesong før de måtte bøtes. Men for all del, de er et genialt plagg for alle med vanndambarn! :)

Skrevet

Hvis de sprekker,bruk AquaSure - det finner du i alle sportsfiskeforretninger :)

Skrevet

Takk for svar. :)

Det var nettopp det med om de revner i sømmen jeg lurte litt på. Litt dumt hvis de ikke holder mer enn en sesong, men tenker vi prøver en og ser hvordan det fungerer. Hadde vært fint å ha noe som holder ham tørr gjennom hele dagen. :)

Skrevet

Jeg kjøpte en til minsten som han brukte i nesten to sesonger. Etter det er det enda en gutt som brukte den i et år uten at det ble noen sprekker :)

Skrevet

De er veldig fine. Litt upraktisk før barn som har tisseuhell - er noe herk å få vasket og tørket..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...