Gjest Ruccola Skrevet 3. juli 2011 #1 Skrevet 3. juli 2011 http://www.navnestempel.no/ Noen som har prøvt dette her? Virker så genialt i forhold til lappene en må stryke på klærne Fant en jente som blogger om lignende stempler her http://www.frumaela.com/2011/03/navnstempel-genialt.html men hun har bestilt dem fra en dansk side. Bare lurte på om noen har prøvt denne fra den norske siden og om de virker som de skal
Gjest Nebula Skrevet 3. juli 2011 #2 Skrevet 3. juli 2011 Jeg fikk mitt i posten for ca en uke siden og enn så lenge er jeg positiv. Synes det ser tydelig ut etter stempling, men stempler så klart på flatt underlag + retter ut stoffet. Det synes også greit på litt mørkere farger (feks lilla, mørke rosa ol). Men har kun vasket klærne 1-2 ganger siden de ble stemplet, så kan ikke uttale meg om holdbarheten ennå, men ingen stor endring på disse gangene. HAr også hørt at folk sier det tørker ut etterhvert, men oppbevarer det selv i lufttett pose så håper jeg slipper unna dette. Så jeg kommer nok til å bruke dette i kombinasjon med strykelapper, genialt på sokker, bodyer ol. Det jeg er mest redd for, dvs uteklær ol kommer jeg nok til å merke litt ekstra.
Gjest HunterLady Skrevet 3. juli 2011 #3 Skrevet 3. juli 2011 GENIALT! Slik skal jeg ha! Poden begynner i barnehage i august. Passer perfekt
Gjest Ruccola Skrevet 3. juli 2011 #4 Skrevet 3. juli 2011 (endret) Jeg fikk mitt i posten for ca en uke siden og enn så lenge er jeg positiv. Synes det ser tydelig ut etter stempling, men stempler så klart på flatt underlag + retter ut stoffet. Det synes også greit på litt mørkere farger (feks lilla, mørke rosa ol). Men har kun vasket klærne 1-2 ganger siden de ble stemplet, så kan ikke uttale meg om holdbarheten ennå, men ingen stor endring på disse gangene. HAr også hørt at folk sier det tørker ut etterhvert, men oppbevarer det selv i lufttett pose så håper jeg slipper unna dette. Så jeg kommer nok til å bruke dette i kombinasjon med strykelapper, genialt på sokker, bodyer ol. Det jeg er mest redd for, dvs uteklær ol kommer jeg nok til å merke litt ekstra. Var det fra denne siden du har bestilt da? Syns det sto noe om at de bare tålte 30 graders vask. Er det jeg er litt nervøs for, for jeg kommer nok til å vaske det hvite på 60 også for å få bort flekker.... EDIT: Ser nå at jeg har sett feil Det jeg trodde betydde 30 grader var vist 30 vask Ser nå de faktisk skal tåle 90 grader! Da tror jeg jammen at jeg bare skal bestille, for tror ikke jeg gidder dette stryke-lappe-greiene Endret 3. juli 2011 av Ruccola
Gjest Nebula Skrevet 3. juli 2011 #5 Skrevet 3. juli 2011 Var det fra denne siden du har bestilt da? Syns det sto noe om at de bare tålte 30 graders vask. Er det jeg er litt nervøs for, for jeg kommer nok til å vaske det hvite på 60 også for å få bort flekker.... EDIT: Ser nå at jeg har sett feil Det jeg trodde betydde 30 grader var vist 30 vask Ser nå de faktisk skal tåle 90 grader! Da tror jeg jammen at jeg bare skal bestille, for tror ikke jeg gidder dette stryke-lappe-greiene Er navnestempel jeg bestilte fra ja, veldig kjapp levering.
Gjest thejohan Skrevet 4. juli 2011 #6 Skrevet 4. juli 2011 Jeg har ikke prøvd de, mest fordi at jeg sverger til lappene fra askeladden. Jeg sitter i sofaen og merker klær med slettetanga! Er så genialt!
Gjest Ruccola Skrevet 4. juli 2011 #7 Skrevet 4. juli 2011 Da har jeg bestillt Veldig spent på dem! Tok bare navnet, uten telefonnr, siden vi bor på et lite sted Så slipper man at det tar så stor plass også
Gjest Marmot Skrevet 4. juli 2011 #8 Skrevet 4. juli 2011 Jeg har også bestilt nå, takk for tips. Har gruet meg litt til å stryke på hundre millioner merkelapper før han begynner i barnehage, så om dette funker er det genialt.
AnonymBruker Skrevet 4. juli 2011 #9 Skrevet 4. juli 2011 Vi har, og selve stemplingen gikk fint og det sitter greit etter flere vask. Men selv om jeg har stempelet i en luftett pose som fulgte med så har nå stempelet tørket ut, etter noen uker. Så jeg gidder ikke å bestille det en gang til.
Gjest HunterLady Skrevet 4. juli 2011 #10 Skrevet 4. juli 2011 Jeg har ikke prøvd de, mest fordi at jeg sverger til lappene fra askeladden. Jeg sitter i sofaen og merker klær med slettetanga! Er så genialt! Thejohan, kanskje jeg helle gjør det. Er vel ikke så vanskelig og kanskje litt billigere??
Tussi! Skrevet 4. juli 2011 #11 Skrevet 4. juli 2011 Jeg syns det mister veldig mye farge etter bare 2-3 vask. Men det er fortsatt synlig etter 10++.
Gjest thejohan Skrevet 4. juli 2011 #12 Skrevet 4. juli 2011 Thejohan, kanskje jeg helle gjør det. Er vel ikke så vanskelig og kanskje litt billigere?? Det er kjempe enkelt! De sitter jo som støpt! Jeg sliter med å få av lappene på de klærne vi har arvet!
Susan Sto Helit Skrevet 4. juli 2011 #13 Skrevet 4. juli 2011 Var veldig enkelt å stemple på, hvertfall. Har merket litt klær og sko med det, og er fornøyd så langt. Men ingenting er vasket ennå... Får se hva jeg synes etter hvert. Syntes dette var et fint supplement til tusj, strykelapper og klistrelapper...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå