rockering Skrevet 14. juni 2011 #1 Skrevet 14. juni 2011 Jeg skulle smøre meg etter barbering i bikinilinjen, og på den ene siden kjente jeg en kul.. Den var ganske stor og hard. I tillegg var de veldig øm og sår når jeg tok på den.. Hva kan det være? Noen som har opplevd det samme?
Gjest Chevy Skrevet 14. juni 2011 #2 Skrevet 14. juni 2011 Jeg hadde en liten kul der,virkelig ikke stor-men siden du sier den er øm så bare sier jeg ifra om at min var en vond kvise,stor til pg være kvise men likevel:) om du er usikker ringer du selvsagt legen imorgen:)
Gjesten Skrevet 14. juni 2011 #3 Skrevet 14. juni 2011 Det kan være noe og det kan være absolutt ingenting. Ikke bekymre deg for det, men jeg anbefaler at du drar til legen og får det sjekket ut så fort som mulig.
AnonymBruker Skrevet 14. juni 2011 #4 Skrevet 14. juni 2011 Jeg hadde en slik kul, bare at den satt plassert midt i. Perfekt... Uansett, dro til legen, han gå meg noen medisiner, og den ble gradivs borte.
rockering Skrevet 14. juni 2011 Forfatter #5 Skrevet 14. juni 2011 I og med at jeg ikke rekker å få noe legetime før jeg reiser på ferie, så får jeg bare se om den forsvinner innen jeg har kommet tilbake da:) Ellers får jeg vel ringe en lege..
CoffeeCup Skrevet 14. juni 2011 #6 Skrevet 14. juni 2011 Jeg har opplevd noe lignende, to forskjellige saker... Noen ganger når jeg har syklet veldig mye kan jeg få en eller to små kuler langs trusekanten. Har aldri gått til legen for det, de har alltid gått bort av seg selv etter kort stund, hvis jeg tar en liten pause fra syklingen. En annen gang hadde jeg en kul, som bare vokste og vokste. Og var ordentlig smertefull. Etter en ukes tid gikk jeg til legen og da måtte han skjære den opp, og presse ut all væska Også måtte jeg gå med en slags tampong inni der et par dager før jeg var bra igjen. Slikt kan også være tilbakevendende. Smerte!!! Ta deg en tur til legen hvis ikke det går over/den går bort av seg selv
Raven Emerald Skrevet 14. juni 2011 #7 Skrevet 14. juni 2011 Muligens en verkebyll, en betent hårsekk, eller noe sånt... Høres iallefall sånn ut på beskrivelsen. Ofte kan man klemme ut en del puss, men den forsvinner ikke nødvendigvis av seg selv. Ta en tur til lege, mulig den kan tømmes skikkelig der.
rockering Skrevet 14. juni 2011 Forfatter #8 Skrevet 14. juni 2011 Hmm å klemme på den tror jeg ikke fungerer.. Den er kjempe øm! Også kjennes den veldig stor ut, men det kjennes også ut som den ligger litt "langt" under huden om dere skjønner.. Men jeg sammenliknet sidene, og det finnes ikke noe sånt på den andre siden min
Raven Emerald Skrevet 14. juni 2011 #9 Skrevet 14. juni 2011 (endret) Som sagt; det er nok en verkebyll, og de må som regel tømmes av lege, for å få ut alt pusset. Selv om du skulle klare å klemme ut litt selv, klarer du neppe å tømme den helt. Det kan hende du er heldig, og at den forsvinner av seg selv. =) Men om ikke, må den nok åpnes... Endret 14. juni 2011 av Raven Emerald
Gjesten Skrevet 14. juni 2011 #10 Skrevet 14. juni 2011 Hvor nøyaktig var denne kulen? Hvis den er ved anus kan det være en hemoroide.
CoffeeCup Skrevet 14. juni 2011 #11 Skrevet 14. juni 2011 Hmm å klemme på den tror jeg ikke fungerer.. Den er kjempe øm! Også kjennes den veldig stor ut, men det kjennes også ut som den ligger litt "langt" under huden om dere skjønner.. Men jeg sammenliknet sidene, og det finnes ikke noe sånt på den andre siden min Høres litt ut som det jeg forklarte ovenfor... Da er det ikke så lurt å klemme på den og hvertfall ikke noe vits, spesielt når den er langt under huden.
rockering Skrevet 14. juni 2011 Forfatter #12 Skrevet 14. juni 2011 (endret) Hvor nøyaktig var denne kulen? Hvis den er ved anus kan det være en hemoroide. Oppenfor vagina på en måte, vet ikke helt hvordan jeg skal forklare det.. Opp mot magen, på høyre side av trusekanten om du skjønte det? Redigert: Foran, og langt unna anus Endret 14. juni 2011 av rockering
rockering Skrevet 14. juni 2011 Forfatter #13 Skrevet 14. juni 2011 Som sagt; det er nok en verkebyll, og de må som regel tømmes av lege, for å få ut alt pusset. Selv om du skulle klare å klemme ut litt selv, klarer du neppe å tømme den helt. Det kan hende du er heldig, og at den forsvinner av seg selv. =) Men om ikke, må den nok åpnes... Jeg skjønner ikke hvor det skal komme puss ut, er jo hel hud rundt hele ? Ingen hull, synlige ihvertfall!
CoffeeCup Skrevet 14. juni 2011 #14 Skrevet 14. juni 2011 Jeg skjønner ikke hvor det skal komme puss ut, er jo hel hud rundt hele ? Ingen hull, synlige ihvertfall! Det er ikke hull på den, men legen skjærer et snitt i den!
rockering Skrevet 15. juni 2011 Forfatter #15 Skrevet 15. juni 2011 Det er ikke hull på den, men legen skjærer et snitt i den! Formulerte meg i grunn veldig dårlig der.. Skjønner at han skjærer:) Men du skrev å klemme ut puss på egenhånd, at hvis jeg var heldig så kom det noe ut.. Men jeg skjærer jo ikke hull på den selv, og dermed ikke noe hull for pusset å komme ut
CoffeeCup Skrevet 15. juni 2011 #16 Skrevet 15. juni 2011 Formulerte meg i grunn veldig dårlig der.. Skjønner at han skjærer:) Men du skrev å klemme ut puss på egenhånd, at hvis jeg var heldig så kom det noe ut.. Men jeg skjærer jo ikke hull på den selv, og dermed ikke noe hull for pusset å komme ut Jeg skrev ikke det, jeg skrev at du ikke burde det...
Raven Emerald Skrevet 15. juni 2011 #17 Skrevet 15. juni 2011 Jeg skjønner ikke hvor det skal komme puss ut, er jo hel hud rundt hele ? Ingen hull, synlige ihvertfall! Hvis det er en betent hårsekk, er det jo i teorien mulig å klemme ut noe puss. Det er jo ikke dermed sagt at du klarer det, eller at du aktivt burde gå inn for det. Poenget mitt er at selv om du skulle klare det, bør du likevel gå til legen, fordi du neppe klarer å tømme den helt selv.
Veronica W Skrevet 15. juni 2011 #19 Skrevet 15. juni 2011 (endret) Jeg hadde også endel små kuler en gang, der hvor du forklarer. Jeg var hos legen, og det var bare litt hovne lymfeknuter. Men kan jo være greit å sjekke det, dersom man er i tvil. Ekkelt å skulle gå rundt å lure... Endret 15. juni 2011 av Veronica W
Pria Skrevet 15. juni 2011 #20 Skrevet 15. juni 2011 Mest sannsynelig er det er såkalt kong/betent hårsekk. Jeg hadde en slik en gang på innsiden av låret, den begynte som en liten kul men i løpet av en uke vokste den til størrelse som en golfball og ble blåsvart. Jeg klarte ikke klemme den ut, den gjorde så vondt men en natt så sprakk den og det virkelig sprutet ut seig illeluktende væske med endel koagulert blod. Dro til legen som fikk tømt og renset den grundig, har aldri hatt noe slik siden men jeg glemmer det aldri. Trøsten er at det er helt ufarlig, bare plagsomt.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå