AnonymBruker Skrevet 7. juni 2011 #1 Skrevet 7. juni 2011 Hei! Jeg er ei jente som er 170, veier vel rundt 74. Det er for mye, det er jeg klar over, så driver og slanker meg på en sunn og fornuftig måte:) MEN... Jeg har mange venner som er overvektig, og vet om mange som er det, som da faktisk sliter med et fedmeproblem, men de veier mindre enn meg! Hvorfor det? (Nå går jeg ut fra samme høyde selvfølgelig). Jeg vet at muskler veier mer enn fett, og at beinbygning har litt og si, men ikke så mye at det gir stort utslag har jeg fått høre. Hvorfor er jeg så tung da? For jeg har ikke et fedmeproblem, jeg har litt ekstra, og det er ingen som tror at jeg veier det jeg veier. Jeg trener ikke mye styrke slik at det vil gi et så stort voldsomt utslag på vekta heller. Betyr det at jeg er født "tung"? Jeg synes det er urettferdig. Jeg vet jeg er sterk, jeg klarer nok å ta tusen sit-ups om jeg vil, og jeg har tatt 260 kilo i beinpress da jeg gikk på treningsstudio, men det brukte jeg ikke lang tid på. Er det kvinnelig?:/
kontorstol Skrevet 7. juni 2011 #2 Skrevet 7. juni 2011 Har du faktisk sett på vekta at de veier mindre eller er det noe de har fortalt deg?
AnonymBruker Skrevet 7. juni 2011 #3 Skrevet 7. juni 2011 Har du faktisk sett på vekta at de veier mindre eller er det noe de har fortalt deg? Begge deler.
Gjest Elfrida Skrevet 7. juni 2011 #4 Skrevet 7. juni 2011 Hvis de er like høye som deg og veier mindre er det tvilsomt om de sliter med fedme, men det kan godt være at du har langt mer muskler og mindre fett på kroppen enn dem.
AnonymBruker Skrevet 7. juni 2011 #5 Skrevet 7. juni 2011 1kg muskel veier like mye som 1 kilo fett. Det tar imidlertid mindre plass (volum). Nei, din vekt er ikke så påvirket av muskel som du tror. Beinpress utvikler i liten grad muskel.
AnonymBruker Skrevet 7. juni 2011 #6 Skrevet 7. juni 2011 Det har jo litt med hvordan man bærer vekten også. Jeg kan legge på meg ti kilo og de aller fleste som omgås meg vil ikke legge merke til det engang (det vet jeg av erfaring), fordi jeg legger på meg på steder som ikke nødvendigvis gjør at jeg blir seende større ut. Ti kilo på magen ser gjerne mer ut enn ti kilo på rompe/lår, for eksempel. Jeg har det også som deg, at jeg ser ut som om jeg veier mindre, og jeg bruker samme størrelse som folk som er like høye, men ti kilo lettere.
AnonymBruker Skrevet 8. juni 2011 #7 Skrevet 8. juni 2011 Det har jo litt med hvordan man bærer vekten også. Jeg kan legge på meg ti kilo og de aller fleste som omgås meg vil ikke legge merke til det engang (det vet jeg av erfaring), fordi jeg legger på meg på steder som ikke nødvendigvis gjør at jeg blir seende større ut. Ti kilo på magen ser gjerne mer ut enn ti kilo på rompe/lår, for eksempel. Jeg har det også som deg, at jeg ser ut som om jeg veier mindre, og jeg bruker samme størrelse som folk som er like høye, men ti kilo lettere. Bra jeg ikke er alene:) Ja, det ligger nok noe i det du sier. Om jeg legger på meg får jeg det ganske jevnt fordelt, så er kanskje derfor det ikke synes så godt. Men får jo det meste rundt rompe, lår og mage dessverre:P
Supraspinatus Skrevet 8. juni 2011 #8 Skrevet 8. juni 2011 Hei! Jeg er ei jente som er 170, veier vel rundt 74. Det er for mye, det er jeg klar over, så driver og slanker meg på en sunn og fornuftig måte:) MEN... Jeg har mange venner som er overvektig, og vet om mange som er det, som da faktisk sliter med et fedmeproblem, men de veier mindre enn meg! Hvorfor det? (Nå går jeg ut fra samme høyde selvfølgelig). Jeg vet at muskler veier mer enn fett, og at beinbygning har litt og si, men ikke så mye at det gir stort utslag har jeg fått høre. Hvorfor er jeg så tung da? For jeg har ikke et fedmeproblem, jeg har litt ekstra, og det er ingen som tror at jeg veier det jeg veier. Jeg trener ikke mye styrke slik at det vil gi et så stort voldsomt utslag på vekta heller. Betyr det at jeg er født "tung"? Jeg synes det er urettferdig. Jeg vet jeg er sterk, jeg klarer nok å ta tusen sit-ups om jeg vil, og jeg har tatt 260 kilo i beinpress da jeg gikk på treningsstudio, men det brukte jeg ikke lang tid på. Er det kvinnelig?:/ Det spiller da vel ingen rolle hva du veier med mindre du skal delta i idrett der vektklasse er relevant? Det er jo volumet som i såfall har noe å si. Hvis du føler deg vel med den kroppsfasongen du har, så kan jo du bare drite i vekten. Det samme gjelder forsåvidt om du er misfornøyd. Det er bedre å måle hofte og midje og heller se på utviklingen der.
AnonymBruker Skrevet 8. juni 2011 #9 Skrevet 8. juni 2011 1kg muskel veier like mye som 1 kilo fett. Det tar imidlertid mindre plass (volum). Nei, din vekt er ikke så påvirket av muskel som du tror. Beinpress utvikler i liten grad muskel. Det sier seg selv, siden en kilo er en kilo. Men det synes jo utenpå hva du har av vekta. Har du mye fett, ser man som regel det ganske godt. Det er ikke det at det utvikles jeg mener, men for å ta så mye i beinpress, må jeg jo ha muskler for å klare å ta det.
AnonymBruker Skrevet 8. juni 2011 #10 Skrevet 8. juni 2011 Det spiller da vel ingen rolle hva du veier med mindre du skal delta i idrett der vektklasse er relevant? Det er jo volumet som i såfall har noe å si. Hvis du føler deg vel med den kroppsfasongen du har, så kan jo du bare drite i vekten. Det samme gjelder forsåvidt om du er misfornøyd. Det er bedre å måle hofte og midje og heller se på utviklingen der. Jeg håpte på det svaret:) Takk! Det er vel sant det. Er ikke fornøyd, så gjør noe med det. Og ja, det går nedover der=)
LamaLover Skrevet 8. juni 2011 #11 Skrevet 8. juni 2011 Du synes det er urettferdig? Du er født med mer muskler og kan i tillegg bygge muskler raskt - hvorfor er DET urettferdig? Det høres ut som om du skulle ønske du hadde en større fettprosent slik at tallet på vekta hadde vært lavere.
AnonymBruker Skrevet 8. juni 2011 #12 Skrevet 8. juni 2011 Tull. Hun bygger neppe muskel raskere enn andre kvinner.
AnonymBruker Skrevet 9. juni 2011 #14 Skrevet 9. juni 2011 Du synes det er urettferdig? Du er født med mer muskler og kan i tillegg bygge muskler raskt - hvorfor er DET urettferdig? Det høres ut som om du skulle ønske du hadde en større fettprosent slik at tallet på vekta hadde vært lavere. Nei, er ikke det jeg ønsker, skjønner bare ikke hvorfor jeg er så tung:/ Det hadde jeg også vært om jeg var slank og veldreid regner jeg med, alle i familien min er tunge. Mulig det er genetisk da.
trudelu Skrevet 9. juni 2011 #15 Skrevet 9. juni 2011 Jeg vet at muskler veier mer enn fett, og at beinbygning har litt og si, men ikke så mye at det gir stort utslag har jeg fått høre. Hvorfor er jeg så tung da? Jo, det er faktisk nok til å gi ganske stort utslag! Uansett, en ting du må huske når du slanker deg er at det er ikke vekta som teller, men hvordan du ser ut, og føler deg! Mål heller cm
AnonymBruker Skrevet 9. juni 2011 #16 Skrevet 9. juni 2011 Jo, det er faktisk nok til å gi ganske stort utslag! Uansett, en ting du må huske når du slanker deg er at det er ikke vekta som teller, men hvordan du ser ut, og føler deg! Mål heller cm Hvordan vet du dette?=) Ja, er klart det, jeg går ut fra begge deler, og mest ut fra hvordan jeg føler meg, og jeg er nå ikke fornøyd med verken vekt, cm eller selvfølelse.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå