Gjest Caitlin Skrevet 5. juni 2011 #1 Skrevet 5. juni 2011 Har lyst til å lage kyllingburger fra scratch, men har aldri laget hamburger før. Noen som har en ok oppskrift på gode kyllingburgere, eventuelt hamburger ?
AnonymBruker Skrevet 5. juni 2011 #2 Skrevet 5. juni 2011 Jeg blander kjøttet med hakket hvitløk/hvitløkspulver, oregano, pepper, salt, evt. annet krydder. Enkelte sverger til å blande i litt loff som har ligget i melk e.l. (og så klemme ut mesteparten av fuktigheten), for å få dem ekstra saftige, men det har jeg aldri gjort. Når jeg lager vanlig burger blander jeg av og til i et egg, men det kommer litt an på. Om du skal grille kyllingburgere kan de være litt vanskelige å få til å holde sammen, så vær obs på det.
AnonymBruker Skrevet 5. juni 2011 #3 Skrevet 5. juni 2011 Jeg synes for øvrig det er veldig godt med hakket vårløk i kyllingburgere.
Tears.of.the.Sun Skrevet 5. juni 2011 #4 Skrevet 5. juni 2011 Jeg bruker å blande kyllingkjøttdeig, ett egg, finhakket vårløk, salt, pepper, oregano, hvitløk, og vi liker det litt sterkt så vi har oppi litt finhakket chili også.
Zzyzx Skrevet 5. juni 2011 #5 Skrevet 5. juni 2011 Finhakket hvitløk, chili og vårløk, salt og pepper, et egg og masse revet parmesan.
elisabeth30 Skrevet 6. juni 2011 #6 Skrevet 6. juni 2011 takk for gode tips, vi skal ha kyllingburger i morgen, noe jeg aldri har laget før.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå