AnonymBruker Skrevet 22. mai 2011 #1 Skrevet 22. mai 2011 Vi skal arrangere dåp i juni, og har bestilt koldtbord fra et cateringfirma. Har foreløpig ikke oppgitt antall personer til firmaet siden vi ikke visste hvor mange som kom. Nå har vi fått svar fra alle, og vi blir totalt 24 voksne og 5 barn. Men "alle" sier at vi må bestille færre kuverter siden det alltid blir for mye mat til overs. Hvor mange kuverter skal man da bestille? Vi ønsker å ha litt mat til overs, men ikke et helt berg liksom...
AnonymBruker Skrevet 22. mai 2011 #2 Skrevet 22. mai 2011 Vet at hvis man lager snitter til mange personer, beregner man cirka 3 snitter til damer og barn og 5 til menn og ungdom. Tror et koldtbord har samme regnestykket. Men det kan være vanskelig å beregne hva man skal skjære ned på. Skal alle ha karbonader foreksempel eller hvor mye eggerøre og laks...Hvor mange retter tenkte dere ha? Vet at det er noen her inne som kan dette på rams så håper du får bedre svar enn jeg kan gi, men hvis halvparten er menn og ungdom i voksealderen, kan du i alle fall bestille ti prosent mindre enn hvis det bare er menn som skal spise.
AnonymBruker Skrevet 22. mai 2011 #3 Skrevet 22. mai 2011 Tusen takk for svar. Vi skal ha et tradisjonelt koldtbord med bl.a. kylling, karbonader, laks/eggerøre, ørret, spekemat, waldorfsalat, salat, potetsalat. Vi blir ca 50-50 voksne kvinner/menn, pluss 5 barn under 12 år. TS
AnonymBruker Skrevet 22. mai 2011 #4 Skrevet 22. mai 2011 Tusen takk for svar. Vi skal ha et tradisjonelt koldtbord med bl.a. kylling, karbonader, laks/eggerøre, ørret, spekemat, waldorfsalat, salat, potetsalat. Vi blir ca 50-50 voksne kvinner/menn, pluss 5 barn under 12 år. TS + roastbiff med remulade, brød, flatbrød.
Gjest wahaj Skrevet 24. mai 2011 #6 Skrevet 24. mai 2011 Vi var 32 i bryllupet, bestilte mat til 25, var veldig mye mat igjen.. Så du kan sløyfe minst 5 iallfall, uten å være redd for at det blir for lite mat.
AnonymBruker Skrevet 24. mai 2011 #7 Skrevet 24. mai 2011 Tusen takk for svar, da bestiller jeg mindre mat enn antall gjester. TS
Alvina Skrevet 24. mai 2011 #8 Skrevet 24. mai 2011 Tusen takk for svar. Vi skal ha et tradisjonelt koldtbord med bl.a. kylling, karbonader, laks/eggerøre, ørret, spekemat, waldorfsalat, salat, potetsalat. Vi blir ca 50-50 voksne kvinner/menn, pluss 5 barn under 12 år. TS Beregn at det går 20 prosent mindre mat når det er så mange menn til bords. De er dyre i drift disse mennene våre.
Ylvamor Skrevet 24. mai 2011 #9 Skrevet 24. mai 2011 Hm, det kommer faktisk litt ann på catringfirmaet også. Iallefall er det slik her jeg bor, vi bestilte koldtbord til min konfirmasjon der det var ALT for lite mat, heldigvis så hadde vi fått maten dagen før, så min mor spurtet på butikken og kjøpte mer pålegg og kylling, pluss at min bestemor hadde endel karbonader i fryseren. Hadde det ikke vært for at vi så det på forhånd haddde det blitt ALT for lite mat. Mens da min søster konfirmerte seg bestilte vi fra ett annet firma, og der var det mer enn nok mat. Vil legge til at det er kun fra det firmaet jeg har opplevd så dårlig koldtbord. Men det er lurt å høre seg litt rundt ang om firmaene har godt rykte eller ikke
Gjest Bjørn82 Skrevet 24. mai 2011 #10 Skrevet 24. mai 2011 Vi skal arrangere dåp i juni, og har bestilt koldtbord fra et cateringfirma. Har foreløpig ikke oppgitt antall personer til firmaet siden vi ikke visste hvor mange som kom. Nå har vi fått svar fra alle, og vi blir totalt 24 voksne og 5 barn. Men "alle" sier at vi må bestille færre kuverter siden det alltid blir for mye mat til overs. Hvor mange kuverter skal man da bestille? Vi ønsker å ha litt mat til overs, men ikke et helt berg liksom... Jeg fikset catering til mitt bryllup. Fikk levert maten, masse mat, varmretter, koldtbord etc etc. Antall personer som bestillingen var beregnet for var 80stk. Men dagen etter bryllupet så hadde vi like mye mat til overs, som det hadde gått på alle de 80stykkene som kom. Det er jo trist å kaste alt dette, samtidig så er det jo så unødvendig å få dobbelt så mye som man trenger. Jeg vet ikke helt, men hadde jeg visst det jeg vet idag når vi bestilte så hadde jeg bestilt mat til 40pers hehehe.. Da hadde vel folk sikkert spist enda mere da, så det hadde blitt for lite.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå