Betty2 Skrevet 20. mai 2011 #1 Skrevet 20. mai 2011 Skal kjøpe ny tlf. men ingenting som haster. hadde i grunn planer om å vente til phone 4s kom, og kan være jeg venter. men er litt intisert i å vite hvordan de ulike tlf er. er da ute etter svar fra personer som har disse tlf i dag og bruker dem daglig, kan opplyse om bruken av den. er intresert i å vite: Bruker venlighet. oppsett Kamerakvalitet, zoom video osv. er den lett og oversiktelig, eller rotete. Apper kan den kobles i lag med mac. (enten trådløs eller via kabel) Holdbarhet bildekvalitet (er den bra å se bilde og filmer på) lett å conecte med andre tlf som har IOS eller Android. lagringskapasitet på tlf og minnekort. kan jeg kjøpe ting til tlf som headsett, handsfree og annet utstyr fra hvilken som helst butikk? Vil ha både positiv og negativ info. tlf jeg vil vite noe om er Iphone 4 Nokia N8 Sansung galexy 9000sll Sony ericson xperia (ønsker neo, men tror ikke det er mangen som har den enda, så andre som har SExperia i dag kan også gjerne svare)
AnonymBruker Skrevet 20. mai 2011 #2 Skrevet 20. mai 2011 Anbefaller deg å ta en tur på hardware forumet isteden. Her er det som regel bare eplefans som forguder telefonen sin uansett feil. 2
aluminium Skrevet 20. mai 2011 #3 Skrevet 20. mai 2011 Jeg siterer meg selv fra en annen tråd: Jeg personlig har som nevnt iPhone 4, men er ikke fornøyd. Den har pent GUI osv., men den er tungvindt å bruke. Den bruker for mye tid på fancy grafiske overganger på alt mulig, mail og SMS-innboksen er rotete, man har for få muligheter til å bestemme småting selv (man kan f.eks. ikke bestemme hvor lenge alarmen skal snooze eller hvordan notatene skal sorteres), selve telefonapplikasjonen er tungvindt, jeg savner en hurtigknapp for kameraet, kalenderen er for simpel, Facebook-integrasjonen er ikke spesielt god og jeg kunne sikkert fortsatt lenge. Det som redder iPhone er byggekvaliteten og utvalget av apper. Bruker man ikke noe særlig med apper, men heller ønsker seg en god telefon ville jeg styrt unna iPhone. Jeg kan legge til et par punkter som du lurer på: Den er forsåvidt brukervennlig, men den er til tider litt tungvindt. Man har f.eks. ikke forhåndsbestemte profiler. Det betyr at dersom jeg vil ha en helt stille telefon uten vibrasjon eller lyd må jeg først sette den i lydløs med bryteren på siden og deretter gå i instillingene og skru av vibreringen manuelt. Dette er håpløst spør du meg. Kamerakvaliteten er faktisk ganske OK, og det at den filmer i HD-oppløsning er ganske hendig. Sync mot Mac går selvsagt som en drøm. Skjermen er nydelig, høy oppløsning, skarp og fin. Man kan ikke overføre et bilde fra iPhonen til Macen eller en annen telefon via bluetooth. Da er man nødt til å sende enten en MMS eller en epost. Det funker forsåvidt greit, men jeg vil gjerne ha muligheten til bruke bluetooth også... Lagringskapasiteten er 16 eller 32gb som du sikker vet, og det er ikke mulig å utvide med minnekort, irriterende nok. Ekstrautstyr finnes flust av og det kan kjøpes overalt.
Betty2 Skrevet 21. mai 2011 Forfatter #4 Skrevet 21. mai 2011 Takk for svaret ditt. har alltid hatt intrykk av at det at iphone var enkel og grei. men her var masse nytting info.
aluminium Skrevet 21. mai 2011 #5 Skrevet 21. mai 2011 iPhone er veldig enkel og grei, men som du ser er det en del ting jeg personlig irriterer meg over, spesielt siden den koster 5k. Hadde prisen vært halve kunne jeg fint akseptert at den har litt feil og mangler...
DBM Skrevet 21. mai 2011 #6 Skrevet 21. mai 2011 Er helt riktig at det her ikke er det beste stedet å spørre. Her inne mener nok mange at iPhone 4 er det beste valget, men på diskusjon.no ville du blitt ledd av hvis du trodde at det var slik. Du kan naturligvis vente på neste versjon av iPhone siden du ser ut til å like Apple-produkter. Personlig ville jeg ikke vært i tvil, jeg hadde kjøpt SGSII i dag uten å nøle. Angående Nokia N8, så leveres den med Symbian som OS. Bare det ville fått meg til å slå fra meg den tanken.
aluminium Skrevet 21. mai 2011 #7 Skrevet 21. mai 2011 Jeg ville valgt å vente på den nye Blackberry Bold touch. Etter plamen kommer den på sensommeren...
DBM Skrevet 21. mai 2011 #8 Skrevet 21. mai 2011 Blackberry er gjerne for business-folk som ikke bryr seg om apps. Spørs også om TS vil ha fysiske taster som jeg antar at den har. Jeg vil si at Blackberry er for spesielt interesserte.
charlott Skrevet 21. mai 2011 #9 Skrevet 21. mai 2011 Man kan ikke overføre et bilde fra iPhonen til Macen eller en annen telefon via bluetooth. Da er man nødt til å sende enten en MMS eller en epost. Det funker forsåvidt greit, men jeg vil gjerne ha muligheten til bruke bluetooth også... Evt bruke "Dropbox" e.l. via wifi/3G, hvis du ikke vil bruke kabel og iTunes
aluminium Skrevet 22. mai 2011 #10 Skrevet 22. mai 2011 Selvsagt kan man bruke Dropbox, men hva om jeg vil overføre et bilde til en annen telefon? Det er ikke alle telefoner som relativt enkelt henter et bilde fra Dropbox. Dessuten er det tungvindt... DBM: Vel, Blackberry har en del apper de også, men selvsagt ikke like mange som iPhone og Android. Jeg personlig liker disse telefonene på grunn av det utrolig gode tastaturet. De
Gjest Heloise Skrevet 22. mai 2011 #11 Skrevet 22. mai 2011 Jeg har iPhone 3gs nå, og kjøpte den kun fordi jeg trengte noe med Skype. Dette var før android-telefonene var ute (ihvertfall før de var velkjente) så jeg hadde ikke mye valg. Selv er jeg ikke en Apple-fan. Jeg er helt greit fornøyd med iPhonen nå, men antennen på min er helt ubrukelig, mister dekningen hele tiden. Jeg vurderer ny smartphone etterhvert men tror jeg venter til etter iPhone 5 er lansert, men ikke fordi jeg vil ha den. Jeg skal se etter andre telefoner i neste omgang, Samsung eller HTC eller noe annet gøy. Aller helst vil jeg ha fysiske taster! Jeg er ikke glad i touchscreen. Jeg er mye innom Amobil og sjekker priser og anbefalninger. Sjekk der om du ikke allerede har vært innom, TS
charlott Skrevet 22. mai 2011 #12 Skrevet 22. mai 2011 (endret) tlf jeg vil vite noe om er Iphone 4 Nokia N8 Sansung galexy 9000sll Sony ericson xperia (ønsker neo, men tror ikke det er mangen som har den enda, så andre som har SExperia i dag kan også gjerne svare) Har iPhone 4 selv, men jeg vet at smaken er forskjellig så jeg vil ikke anbefale noen spesiell. Det jeg derimot vil si, er at flere av disse tlf er så forskjellige, at jeg ikke skjønner at man kan vurdere de opp mot hverandre... Feks, skjønner jeg ikke at folk ikke vet om de liker iPhone, den er noe helt annet enn andre tlf. En helt annen sak er om den er noe for deg. En fordel med iPhone er at hvis du kjøper en uten abn (apple.no), kan du sannsynligvis selge den kort tid etter med mindre tap enn de fleste andre tlf hvis du ikke liker den. Endret 22. mai 2011 av charlott
Betty2 Skrevet 22. mai 2011 Forfatter #13 Skrevet 22. mai 2011 Har iPhone 4 selv, men jeg vet at smaken er forskjellig så jeg vil ikke anbefale noen spesiell. Det jeg derimot vil si, er at flere av disse tlf er så forskjellige, at jeg ikke skjønner at man kan vurdere de opp mot hverandre... Feks, skjønner jeg ikke at folk ikke vet om de liker iPhone, den er noe helt annet enn andre tlf. En helt annen sak er om den er noe for deg. En fordel med iPhone er at hvis du kjøper en uten abn (apple.no), kan du sannsynligvis selge den kort tid etter med mindre tap enn de fleste andre tlf hvis du ikke liker den. Når jeg skal kjøpe tlf, så vil jeg ha en som holder i lang tid (noen år) jeg vet jeg liker Iphone, men det er for dumt å legge ut så masse penger på en tlf, også finne ut at det er masse små detaljer som irriterer meg. dette innlegget har ingenting med å sette telefonene opp mot hverandre. innlegget er ment at de som har erfaringe med de ulike tlf kunne skrive hva de synes var positivt og negativt. ting som gjerne ikke står noe om i spesifikasjonene og undersøkelsene som er gjennomført.
DBM Skrevet 22. mai 2011 #14 Skrevet 22. mai 2011 Hvis du vil ha noe som holder i flere år, så burde du definitivt kjøpe noe som er nytt nå. iPhone 4 er allerede litt utdatert, ble lansert i fjor sommer og er en generasjon eldre enn f.eks. SGSII.
Henkie Skrevet 22. mai 2011 #15 Skrevet 22. mai 2011 Skal kjøpe ny tlf. men ingenting som haster. hadde i grunn planer om å vente til phone 4s kom, og kan være jeg venter. men er litt intisert i å vite hvordan de ulike tlf er. er da ute etter svar fra personer som har disse tlf i dag og bruker dem daglig, kan opplyse om bruken av den. er intresert i å vite: Bruker venlighet. oppsett Kamerakvalitet, zoom video osv. er den lett og oversiktelig, eller rotete. Apper kan den kobles i lag med mac. (enten trådløs eller via kabel) Holdbarhet bildekvalitet (er den bra å se bilde og filmer på) lett å conecte med andre tlf som har IOS eller Android. lagringskapasitet på tlf og minnekort. kan jeg kjøpe ting til tlf som headsett, handsfree og annet utstyr fra hvilken som helst butikk? Vil ha både positiv og negativ info. tlf jeg vil vite noe om er Iphone 4 Nokia N8 Sansung galexy 9000sll Sony ericson xperia (ønsker neo, men tror ikke det er mangen som har den enda, så andre som har SExperia i dag kan også gjerne svare) På alle punktene du nevner (bortsett fra å snakke greit med android/andre Os) synes jeg iPhone er super! Jeg er ikke enig i aluminiums kritikk av brukervennligheten. iPhone er en super telefon du garantert blir fornøyd med. Rent teknisk er den forbikjørt av feks galaxyII, men sånn er det. Snart er samsungen forbikjørt av HTC, Apple eller andre. Telefonen din vil bli "forbikjørt" mange ganger dersom du skal ha den i flere år - uansett hva du velger. IPhone er og blir nr 1 i denne klassen - totalt sett. Dessuten er den fullstendig i særklasse når det gjelder utvalg av ekstrautstyr - i alle kategorier og i alle prisklasser. Jeg tror det er et godt valg, og hadde selv valgt den omigjen hvis jeg skulle kjøpe ny telefon i dag.
AnonymBruker Skrevet 22. mai 2011 #16 Skrevet 22. mai 2011 På alle punktene du nevner (bortsett fra å snakke greit med android/andre Os) synes jeg iPhone er super! Jeg er ikke enig i aluminiums kritikk av brukervennligheten. iPhone er en super telefon du garantert blir fornøyd med. Rent teknisk er den forbikjørt av feks galaxyII, men sånn er det. Snart er samsungen forbikjørt av HTC, Apple eller andre. Telefonen din vil bli "forbikjørt" mange ganger dersom du skal ha den i flere år - uansett hva du velger. IPhone er og blir nr 1 i denne klassen - totalt sett. Dessuten er den fullstendig i særklasse når det gjelder utvalg av ekstrautstyr - i alle kategorier og i alle prisklasser. Jeg tror det er et godt valg, og hadde selv valgt den omigjen hvis jeg skulle kjøpe ny telefon i dag. Gå på hardware så slipper du fanboys svar. 2
AnonymBruker Skrevet 22. mai 2011 #17 Skrevet 22. mai 2011 IPhone er og blir nr 1 i denne klassen - totalt sett. Dessuten er den fullstendig i særklasse når det gjelder utvalg av ekstrautstyr - i alle kategorier og i alle prisklasser. Jeg tror det er et godt valg, og hadde selv valgt den omigjen hvis jeg skulle kjøpe ny telefon i dag. Hva snakker du om? iPhone 4 er slått av en telefon som ble lansert kort tid før, og har dermed aldri vært nr 1. 1
Betty2 Skrevet 22. mai 2011 Forfatter #18 Skrevet 22. mai 2011 at telefonene min blir forbikjør er helt greit. jeg vil bare ha en god telefon. som er politelig, med få feil og som er holdbar. den bør ha et godt kamera. mulighet for mange apper. god batteri levetid, lett å overføre bilder/filer etc mellom mac og andre tlf med ulike operativ systemer. den bør kunne spille av filmer, og ha grei lagrings kappasitet. gjerne minne kort, men om filer etc kan lett overføres via Wifi eller bluethoot så kan det og være et pluss.
Henkie Skrevet 23. mai 2011 #19 Skrevet 23. mai 2011 he,he...merkelig at man blir skjelt ut for å være "fanboy" straks man er godt fornøyd med et produkt fra Apple, men det er vel ofte slik enkelte gjør hvis de føler at de kommer til kort :-) Jeg har ingen problemer med å se begrensningene til iPhone - eller at den er teknisk forbikjørt for lenge siden. Uansett er det en grise god telefon som jeg (og de fleste andre brukere) er fornøyd med og gjerne anbefaler andre å kjøpe. Det er ikke dermed sagt at de andre telefonene er noe møkk. Langt ifra. HTC; Samsung og Co lager knallgode telefoner og de lanserer jo nye "iphone killere" nesten hver uke. De får liksom bare ikke til å bli like "kule". De prøver så hardt, men det er iPhone som er på folks lepper når det snakkes touchtelefoner. Ta en tur på gata og spør om folk vet hva iPhone er og de fleste vil vite det. Spør så om de vet hva en HTC Desire HD er, og de ser dumt tilbake på deg. Face it folkens. iPhone ER telefonen alle strekker seg mot. Det er nettopp den telefonen de andre produsentene vil knuse. Vi kommer aldri til å se overskriften "Nye Samsung KNUSER siste modell fra HTC" Nei, det er iPhone alle vil ta fordi den (merkelig nok) fortsatt er en slags konge på haugen. Så til TS siste svar: i første del sier du meg at iPhone er en fin telefon til deg, MEN; når du på slutten nevner deling av bilder, filmer, musikk osv via Bluetooth osv. Da er ikke iPhone førstevalget. Så er det jo slik at verden ikke er helt svart/hvit. Med din innstilling tror jeg du blir fornøyd med både HTC, samsung Galaxy og iPhone Alle er de gode telefoner. Kjøp den du liker best å bruke, eller den du får best pris på - avhengig av hva som er viktigst for deg. Lykke til
aluminium Skrevet 23. mai 2011 #20 Skrevet 23. mai 2011 Batterilevetiden er forøvrig ikke så knall som jeg skulle ønske. Med middels bruk er den tom om kvelden, og bruker jeg den relativt mye går den tom tidligere. Nå har ikke jeg erfaring med HTC og Samsung her, men i forhold til Blackberryen jeg hadde før er dette betydelig dårligere...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå