Gjest wacky Skrevet 7. november 2003 #1 Skrevet 7. november 2003 hei!....jeg har vondt i magen..har aldri hatt *sånn vondt i magen.(eller d er ikke så vondt.men d føles rart)..d er noe rart..jeg er litt svimmel også....det føles ut som om d "bruser" i magen...småe boble...d er ikke luft..jeg må heller ikke på do..og er ikke sulten...hva kan dette være?...jeg går også på p-pillen...er i den uka jeg utsetter mensen min....(trionetta)...hjeelp..
Væren Skrevet 8. november 2003 #3 Skrevet 8. november 2003 crohns? :klø: Uffda, care! Det var da en drastisk slutning... :o Det finnes mye rart i "mageregionen", og det meste er faktisk uskyldig, selv om vi ofte har en tendens til å tro det er noe alvorlig... Kan være alt fra irritabel tarm til luft i magen eller noe underlivsgreier, det kan av og til være vanskelige å definere og skille fra hverandre. Har du spist noe som du ikke har tålt? Er du stresset eller har vært under andre typer belastninger, f.eks. følelsesmessige? Mye rart som kan slå seg til magen! Hvis det ikke gir seg bør du for sikkerhets skyld kontakte lege for å få sjekket det ut! Sannsynligvis er det noe ufarlig!
Gjest care Skrevet 8. november 2003 #4 Skrevet 8. november 2003 Uffda, care! Det var da en drastisk slutning... :o Det finnes mye rart i "mageregionen", og det meste er faktisk uskyldig, selv om vi ofte har en tendens til å tro det er noe alvorlig... Kan være alt fra irritabel tarm til luft i magen eller noe underlivsgreier, det kan av og til være vanskelige å definere og skille fra hverandre. Har du spist noe som du ikke har tålt? Er du stresset eller har vært under andre typer belastninger, f.eks. følelsesmessige? Mye rart som kan slå seg til magen! ! Joda vet jo det men i følge avataren min så kan jeg tillate meg å være litt drastisk. Dessuten vet jeg jo at "gamledamene" her inne moderer meg
Væren Skrevet 8. november 2003 #5 Skrevet 8. november 2003 Joda vet jo det men i følge avataren min så kan jeg tillate meg å være litt drastisk. Dessuten vet jeg jo at "gamledamene" her inne moderer meg OK... Vi er her og passer på, vi gamle tantene, ja! ...Med vidåpne øyne... :o Crohns sykdom er jo en betennelsestilstand i tarmene, og blir ofte ledsaget av symptomer som f.eks. blod i avføring mm. Så det tror jeg wacky trygt kan se bort fra i denne omgang.
Gjest care Skrevet 8. november 2003 #6 Skrevet 8. november 2003 OK... Vi er her og passer på, vi gamle tantene, ja! ...Med vidåpne øyne... :o Crohns sykdom er jo en betennelsestilstand i tarmene, og blir ofte ledsaget av symptomer som f.eks. blod i avføring mm. Så det tror jeg wacky trygt kan se bort fra i denne omgang. Vel, jeg selv har vært utredet for Crohns så jeg synes smertene hennes godt kan passe til denne sykdommen. Chrohns Crohns Sykdom . I magesekken eltes maten og blandes med magesaften som begynner fordøyelsen. Rytmiske sammentrekninger fører innholdet gjennom magemunnen til tolvfingertarmen blodet og lymfekarene. Resten tømmes til tykktarmen som suger opp væsken til det bare er 100-200 g avføring som tømmes fra endetarmen (rektum) gjennom endetarmsåpningen (anus) ca en gang i døgnet Kjennetegn (symptomer) De viktigste symptomene ved aktiv Crohns sykdom er diaré, som kan være blodig og med slim, mage-smerter, feber og nedsatt allmenntilstand. Smertene føles vanligvis som knip nederst i buken, men gir seg som regel etter avføring. Noen får sterke vedvarende smerter nedad i høyre side av magen, som kan forveksles med blindtarmbetennelse. Det kan oppstå byller i tarmveggen som tømmer seg til utsiden av tarmen. På denne måten dannes kanaler (fistler) mellom tarmåpningen og naboorganer, ev gjennom bukveggen, som har vanskelig for å gro.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå