Gå til innhold

Fremhevede innlegg

Skrevet

Har leita i butikkene etter kjøttkraft, men kan ikke finne det! Og jeg har dessverre fått erfare at "Fond" ikke er det samme..

Kjøttkraft trengs jo i diverse retter. Så på Rachel Ray show at hun bare hadde kraft ferdigprodusert på en kartong. Det har vi vel ikke i Norge?

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Fond er buljong bare mye mer konsentrert og mindre tilsetninger. Men tror ikke det selges noe lignende som RR bruker i Norge nei.

Skrevet

Så synd.. Tror ikke vi har Ultra her. Er Ultra i en kjede, eller selges Jacob's i andre butikker?

AnonymBruker
Skrevet

Jacob's selges bl.a. på meny

Skrevet

Som nevnt over her får du redusert kraft på kartong fra Jacob's, de kan du kjøpe bla på Meny. Det finnes en type til, husker ikke hvilket merke det er, men det er literskartonger. Hvis du har en veldig bra Meny i nærheten så har de kanskje den også der.

Skrevet

fond er jo bare redusert kraft.bruk mindre mengder i vann og smak deg til etterkvert til den smaken du ønsker.og fond får du kjøpt omtrent overalt.

Gjest Harriet
Skrevet

Hos de velassorterte slaktere kan man få tak i skikkelig kraft i kartong. Disse anbefales brukt av kokker dersom man ikke ønsker å koke kraften selv.

Fond og buljong er noe helt annet og inneholder veldig mye salt.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...