Gå til innhold

Hjemmelaget buljong


Fremhevede innlegg

Skrevet

Noen som kan hjelpe meg med oppskrift på hjemmelaget kylling- eller grønnsaksbuljong? :spise:

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Skjær opp en gulrøtter, en pastinakk, en løk, noen fedd hvitløk, litt rotselleri, en halv purreløk, en bunt persille og brun de oppi ei gryte. Ha oppi et par spisesjeer tomatpurè, litt hvit pepper og et laurbærblad eller to.

Ta en hel kylling å del den i fire deler og legg delene i gryta sammen med grønnsakene og la den brunes i et par minutter. Slå ned varmen litt og ha på tre dl kaldt vann og to dl hvit vin. Og litt mer vann hvis det blir lite. La alt kokes sammen i et par timer. Jo lengre det kokes, jo mer smak kommer ut.

Så når alt har koktes lenge og nok, siles kylling og grønnsakene ut og man har ferdig, nydelig smakende buljong :)

Skrevet

Tusen takk :D Men skal disse to blandes sammen og brukes som en buljong, eller er det to forskjellige?

Skrevet

Tusen takk :D Men skal disse to blandes sammen og brukes som en buljong, eller er det to forskjellige?

To* gulrøtter skulle det stå.

Ja, dette er èn buljong :) En slags blanding mellom kylling- og grønnsaksbuljong. Jeg syns at den smaker best, uansett hva man bruker den til.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...