Gå til innhold

Fremhevede innlegg

Skrevet

Hva tenker du av mat når du ser for deg 20/30-tallet?

Skal snekre sammen en meny/matforslag til temaselskap og tar gjerne ideer:-)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vel, det kommer jo an på "hvilket" 20-30-tall du mener - det vil si hvor? I Norge spiste man nok stort sett typisk norsk tradisjonsmat, og likeså i de fleste andre land.

Sitter og blar litt i Statens lærerinneskole i husstells Kokebok fra 1933, og den inneholder alt mulig rart (stort sett fra europeiske kjøkken, selvfølgelig). Merker meg at utvalget av kjøtt er litt annerledes enn man vil finne i en vanlig kokebok i dag, for eksempel er det mye oppskrifter på hare/kanin, hval, hest, høne og noen andre fugler som jeg knapt vet hva er.

Når det gjelder desserter er det stort sett puddinger, fromasjer og kompotter.

Vet ikke om det hjalp noe?

AnonymBruker
Skrevet

Jeg ser for meg "glitter og glamour"-tiden fra USA på 30-tallet og det jeg tenkte med en gang var kanapeer og champagne.

Skrevet

Da er det kanskje 20-tallet du tenker på? På 30-tallet var det depresjonstid i USA som følge av børskrakket i 1929, og sannsynligvis ikke så mye glamour... ;)

Men i alle fall fant jeg denne siden - den ser jo perfekt ut til ditt bruk?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...