roflgirl Skrevet 6. april 2011 #1 Skrevet 6. april 2011 Har fått en uvane og dusje hver dag, ikke bare nok med det, jeg har også vendt meg på og vaske håret hver dag! Hvordan skal jeg få sluttet med dette? Håret mitt blir fett etter bare 24 timer, og jeg vil ikke gå på skolen/jobb med fett hår? Noen tips til hva jeg skal gjøre. ?
dobby Skrevet 6. april 2011 #2 Skrevet 6. april 2011 Bytt sjampo! Eg bruker ein sjampo med veldig lite "rart" i (Coop Anglamark), då held håret seg fint i dagesvis! I ein overgangsfase vil nok håret bli feitt raskt, men når det venner seg til mildare sjampo og mindre vasking, held det seg også reinare. Heilt sant!
Gjest NozMonster Skrevet 6. april 2011 #3 Skrevet 6. april 2011 når du vasker håret ditt hver dag fører det til økt talgproduksjon ( naturlig beskyttende fettlag. så du må nok bare tvinge deg igjennom en liten periode med fett hår, men det går over når talgproduksjonen normaliserer seg. for min del er det med dusjing en vanesak. jeg har hele tiden siden jeg kom i puberteten dusjet hver eneste morgning, og følt meg skikkeliiiig ekkel om jeg forsov meg og ikke fikk dusjet! men i det siste året har jeg bare dusjet annenhver dag, og trives veldig godt med det. ( litt off topic, men før så svettet jeg en del, slet litt med svetteringer å slikt, men i de siste årene så har jeg kunnet trene og ikke ha ett eneste svettemerke1 ...jeg lurer skikkelig på hva det kommer av!) det jeg mener er at du sikkert vil venne deg til å dusje litt sjeldnere ganske så raskt! bare prøv det ut en liten uke, funker det ikke, er det ikke verdens undergang å dusje hver dag.. jeg vil tro at de fleste voksne mennesker gjør det.
Gjest Jamme Skrevet 6. april 2011 #4 Skrevet 6. april 2011 Begynn å vaske det sjeldnere? Du må jo regne med en overgangsfase, men det er jo bare å sette det opp, så synes det ikke at håret er fett. Eventuelt kan du bruke tørrsjampo, eller drysse litt talkum i det, som du børster ut. Kan også være lurt å bytte til en mildere sjampo, som dobby sier.
AnonymBruker Skrevet 6. april 2011 #5 Skrevet 6. april 2011 Du kan jo kanskje ta de dagene du ikke skal ut og ikke dusje da? Så får du prøvd det ut litt, og etterhvert komme inn i en "annenhverdag"-modus? Ellers, som andre sier, det er jo ikke en undergang å dusje daglig da. Kommer an på hva huden din tåler
Bodøjenta87 Skrevet 18. april 2011 #6 Skrevet 18. april 2011 Har fått en uvane og dusje hver dag, ikke bare nok med det, jeg har også vendt meg på og vaske håret hver dag! Hvordan skal jeg få sluttet med dette? Håret mitt blir fett etter bare 24 timer, og jeg vil ikke gå på skolen/jobb med fett hår? Noen tips til hva jeg skal gjøre. ? Hm, jeg vil heller spørre; hvorfor MÅ du dusje hver dag? Er det en grunn til det? Hvis ikke er det bare å dusje sjeldnere og sjeldnere. Kroppeb avvender seg. Er det en grunn til at du dusjer så ofte (tvangshandling), så er det en helt annen fremgangsmåte for å bli kvitt problemet!
Gjest Gjest Skrevet 18. april 2011 #7 Skrevet 18. april 2011 Jeg vasker håret annenhver dag og jeg vasker kroppen litt sjeldnere. Pleide vaske håret hver dag før men har klart å avvenne meg det. Når jeg føler meg lite fresh så vasker jeg kun enkelte områder istedenfor å vaske hele kroppen. Har som følge av dette silkemyk fin hud på kroppen selv om jeg heller (nesten) aldri bruker bodylotion. Så om du er glad i huden din så dropper du å såpe inn kroppen der du strengt tatt ikke trenger det og kun vasker enkelte områder. Dvs ikke såp inn kroppen din der det ikke trengs.
Gjest Gjest Skrevet 18. april 2011 #8 Skrevet 18. april 2011 Jeg vasker håret annenhver dag og jeg vasker kroppen litt sjeldnere. Pleide vaske håret hver dag før men har klart å avvenne meg det. Når jeg føler meg lite fresh så vasker jeg kun enkelte områder istedenfor å vaske hele kroppen. Har som følge av dette silkemyk fin hud på kroppen selv om jeg heller (nesten) aldri bruker bodylotion. Så om du er glad i huden din så dropper du å såpe inn kroppen der du strengt tatt ikke trenger det og kun vasker enkelte områder. Dvs ikke såp inn kroppen din der det ikke trengs. Edit: Jeg vasker armhuler og bruker intimvask hver dag, så jeg går ikke rundt og stinker som dt kanskje kan tolkes utifra det ovenfor. Er bare at jeg pleier å vaske disse to områdene istedenfor å stå under en dusj og såpe inn kroppen der det ikke er nødvendig.
AnonymBruker Skrevet 18. april 2011 #9 Skrevet 18. april 2011 Om du ikke har planer for en helg, si at du f.eks dusjer fredags morgen da, og så ikke har planer, så kan du la være å vaske håret frem til mandag morgen f.eks, og så ta det evt annenhver dag etter det osv osv. Så kan du dusje kroppen istedet på dagene du ikke vasker håret...
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå