juliane Skrevet 14. mars 2011 #1 Skrevet 14. mars 2011 Vi vurderer å legge inn bud på en leilighet på Sandaker, men kjenner lite til området fra før. Syns det er litt skummelt å skulle betale millioner av kroner for å flytte til et sted vi ikke vet om vi vil trives. Er det noen her som kjenner området og kan gi meg noen tips? Anbefaler dere å flytte til Sandaker? Noen som har noen formening om boligprisene på Sandaker sammenlignet med f.eks Majorstua, forresten? Dette er første leiligheten vi ser på i dette området, så vi har ikke helt oversikten på hvordan den ligger an prismessig. Vi er et samboerpar på 26 og 28, høyt utdannede og i jobb begge to. Ingen barn og ingen planer på et par år enda, men ønsker å kjøpe treroms slik at vi kan bli boende en stund også etter at vi har fått barn. Er mer opptatt av nærhet til byen og god kollektivtransport enn nærhet til marka. Vi bor på Majorstua nå og elsker det, men innser at pengene ikke strekker til det vi ønsker på den kanten av byen. Jeg har tidligere bodd på Bjølsen og trivdes greit der, det er vel kanskje sammenlignbart med Sandaker?
Gjest navnelapp Skrevet 14. mars 2011 #2 Skrevet 14. mars 2011 Bjølsen og Sandaker er same type strøk, ja. Kor hyggeleg det er ein plass kan variere frå gate til gate, så det beste er å gjere seg kjent i området, og sjå kvar den aktuelle leiligheita ligg ift buss, trikk, butikkar osv..
AnonymBruker Skrevet 14. mars 2011 #3 Skrevet 14. mars 2011 Jeg bor selv på Sandaker og kan varmt anbefale det. Men som "Alt godt" sier så varierer det fra gate til gate. For bygårdene varierer fra klassisk Torshovstil fra 1920-tallet, nyere bygg på 1980-tallet og det meste i mellom. Ville også holdt meg litt borte fra selve Grefsenveien, der trikken går opp og ned minst hvert 10`ende minutt fra 05 på morningen til rundt 01 på natten. Det jeg liker er at det er relativt nært det meste: - En drøy halvtimes gåtur ned til sentrum eller opp til Maridalsvannet - Trikker, buss, tog, t-bane rett rundt hjørnet - Relativt rolig. Kun ett par utesteder, så lite støy på nattestid - Kort gangavstand til Akerselva, Torshovdalen og Torshovparken - En håndfull matbutikker innen 5 minutter gange - Åpent Bakeri (selv om det strengt tatt tilhører Torshov) - Kort vei til Storo Storsenter (Oslos største kjøpesenter) Boligprisene er relativt høye, men ikke helt på høyde med St. Hanshaugen, Majorstua og Frogner.
Wonders Skrevet 15. mars 2011 #4 Skrevet 15. mars 2011 Det er veldig poppis å flytte dit og i dette området. Har flere venner som bor i området, og de elsker det! Mer enn de som flyttet til Ryen og Mortensrud. 1
AnonymBruker Skrevet 16. mars 2011 #5 Skrevet 16. mars 2011 Var det hjelpsomt? Hadde liksom forventet at du sjekket innom tråden igjen.. :gjeiper:
juliane Skrevet 16. mars 2011 Forfatter #6 Skrevet 16. mars 2011 Jeg er her, jeg er her! Har bare sjekket tråden mens jeg var på jobb, så da har jeg ikke fått skrevet noe svar. Leiligheten vi ville ha gikk dessverre for 400.000 over takst, så jeg blir ikke Sandaker-beboerinne med det første. Men tror nok vi kommer til å fortsette å se i området, siden dere er så positive.
AnonymBruker Skrevet 16. mars 2011 #7 Skrevet 16. mars 2011 Denne antar jeg: TORSHOV/ SANDAKER. Meget pen 2-r toppleil. med vestv. balkong. Høy standard! Den gikk unormalt høyt over prisantydning. Men til gjengjeld er den jo helt nyoppusset siden den i slitt stand ble solgt for 1,86 mill i januar. Andre muligheter dukker garantert opp i området.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå