AnonymBruker Skrevet 11. mars 2011 #1 Skrevet 11. mars 2011 Har du noen gang hørt at om man blir blind vil etterhvert de andre sansene dine forsterkes? Som lukt og hørsel? Jeg lurer på om man kan gjøre dette ellers også? Synet i seg selv er vel vannskelig å få gjort noe med, du får liksom ikke sett noe mer enn det som er der, men eks. luktesans og hørsel? Eller evnen til å orientere seg? Skulle ofte ønske jeg luktet bedre. Ang. hørsel så tenker jeg at det hvertfall hjelper å ikke herpe den for mye med ekstremt høy musikk i hodetelefoner o.l. ?
Gjest Consensio Skrevet 12. mars 2011 #2 Skrevet 12. mars 2011 Det er jo ikke slik at sansene blir bedre, altså hører bedre, lukter bedre osv, men at man klarer å bruke sansene til å oppfatte mer, noe du også kan gjøre med synet ditt. Altså du vil ikke kunne se bedre, men lære deg å legge merke til mer rundt deg, detaljer osv.
Wombat Skrevet 12. mars 2011 #3 Skrevet 12. mars 2011 Sett deg ned og konsentrer deg om en av sansene dine. Fokuser nok på fingertuppene dine og du kjenner etterhvert hvert hjerteslag pulsere gjennom dem (mest sannsyneligvis vil du også begynne og klø på nesen) eller sett deg ned i stillhet og lytt intenst. Prøv gjerne og løse enkle regnestykker i stillhet mens du gjør dette for å sjekke om den logiske siden av hjernen "hører" best.. Kroppen er en morsom oppfinnelse, og jeg anbefaler varmt å ha en blind dag der du prøver å gjøre alt hjemme med bind for øynene, det er god hjernetrim det!
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå