Gjest Glad i reiser Skrevet 22. februar 2011 #1 Skrevet 22. februar 2011 Hvis man har bakovervendt livmor, er dette noe man som regel får beskjed om av gynekologen?
Gjest Gjest Skrevet 22. februar 2011 #2 Skrevet 22. februar 2011 Nei, det hender at de sier det, men det har ingen praktisk betydning annet enn at det kan være litt plundrete å få inn en spiral.
Gjest Glad i reiser Skrevet 23. februar 2011 #4 Skrevet 23. februar 2011 hvorfor lurer du på dette? Jeg lurer fordi jeg er gravid og har begynt å få vondt under sex. Det sies at hvis man har bakovervendt livmor så kan det gjøre vondt under sex. Jeg var til vurdering for å sette inn spiral for en tid tilbake, men da sa ikke gynekologen noe om at den var bakovervendt.
AnonymBruker Skrevet 23. februar 2011 #5 Skrevet 23. februar 2011 Du må spørre, hvis du lurer på det, det er bare unntaksvis at de opplyser om det. Jeg har vært til gyn 8-10 ganger i livet, og kun en gang har jeg blitt opplyst om at livemoren min er bakovervendt. Og da var det "du er sikkert klar over det, men livmoren din er bakovervendt", så tydeligvis tror de alle at man vet det fra før. Uansett bør du stikke til legen en tur hvis du har smerter under sex, det kan jo skyldes alt fra helt uskyldige ting, til noe som bør gjøres noe med.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå