AnonymBruker Skrevet 14. februar 2011 #1 Skrevet 14. februar 2011 Jeg virkelig ELSKER pølser, og da spesielt wienerpølser. Jeg kan spise x-antall pølser før jeg virkelig føler meg mett og fornøyd. Hadde det vært opp til meg, så hadde jeg spist wienerpølser til middag hver eneste dag med rekesalat, rå løk, ketchup og sennep. Har også hendt at jeg har kokt meg ris, stekt pølsebiter og helt over et helt glass med sweet and sour saus oppå der igjen. Her en dag gikk jeg på vekta, og så at jeg hadde lagt på meg en god del. Det fikk meg til å få øynene opp og tenke at NÅ skulle det bli slutt på usunn og feit mat. Det kommer til å bli en utfordring med disse pølsene, så det jeg lurte på var om noen hadde et par sunne oppskrifter med pølse?
Plutseliten Skrevet 14. februar 2011 #2 Skrevet 14. februar 2011 På matprat.no har de oppskrifter under kategorien "sunn". Vet det ligger noen oppskrifter som har pølse som ingrediens. Jeg har dessverre ingen akkurat nå, men om du søker litt der inne og på google finner du nok noe som vil falle i smak
Frk. Belle Skrevet 14. februar 2011 #3 Skrevet 14. februar 2011 (endret) Et kjapt Google-søk og denne oppksriften fra Grete Roede dukke opp Det kan nok også være en idee å prøve seg frem med magre pølsevarianter hvis målet er å få ned ant kcal.. I en gryte er det mye som setter smak så kanskje ikke SÅ farlig om det ikke er favorittpølsene? Eller så tror jeg tilbehør er et godt stikkord. Lett å spise mye mer enn hva man trenger hvis det er pølser i brød, mens det kanskje er litt lettere å begrense seg med pølser med ertestuing eller andre grønnsaker? Går ikke så mye i pølse hjemme hos oss, men vi er glad i lammepølser og da bruker jeg tilbehør som ertestuing (laget av frossne erter), kålrotstappe, rødkål, stekt squash etc. Endret 14. februar 2011 av Frk. Belle
Zzyzx Skrevet 14. februar 2011 #4 Skrevet 14. februar 2011 Pølselapskaus Grønnsakssuppe med pølse Tomatbasert pølsegryte Pølsegrateng med masse grønnsaker og litt grov pasta Pølsewok Pølse med rotmos Ja, det var vel der jeg kom på i denne omgang.
AnonymBruker Skrevet 14. februar 2011 #5 Skrevet 14. februar 2011 Godt at du har blitt bevisst pølsenes egenskaper! Min søster på 35 år elsker også pølser, hun fikk beskjed av legen i fjor til å kutte ned pølser til et minimum grunnet pølsene hadde gitt henne høyt kolesterol.
AnonymBruker Skrevet 14. februar 2011 #6 Skrevet 14. februar 2011 Mange fine forslag! Får prøve noe av dette neste gang vi skal ha pølser i heimen
Fanta Exotic Skrevet 14. februar 2011 #7 Skrevet 14. februar 2011 Hva slags pølser spiser du? Jeg spiser alltid de "god og mager" fra Peioe (tror jeg) de er med kalkun og ikke like mange kcal som mange andre:) Jeg syns de smaker mye bedre enn de vanlige å
Gjest Emera Skrevet 14. februar 2011 #8 Skrevet 14. februar 2011 Jeg bruker også bare Go' og Mager. De er fra Gilde, da, men det finnes også kylling- og kalkunpølser med lavt fettinnhold. Det finnes wienerpølser, grillpølser og middagspølser. Og falukorv også, faktisk, men den er det ikke mange butikker som har. Jeg kjøper dem først og fremst fordi de ikke er tilsatt melk (laktoseintoleranse), men de smaker også mye bedre enn andre pølser på grunn av høyere kjøttinnhold, og dermed lavere fettinnhold.
AnonymBruker Skrevet 14. februar 2011 #9 Skrevet 14. februar 2011 Hva slags pølser spiser du? Jeg spiser alltid de "god og mager" fra Peioe (tror jeg) de er med kalkun og ikke like mange kcal som mange andre:) Jeg syns de smaker mye bedre enn de vanlige å Gilde wienerpølse er absolutt den største favoritten! Når det gjelder grillpølser liker jeg best di ifra Prior.
AnonymBruker Skrevet 14. februar 2011 #10 Skrevet 14. februar 2011 Da jeg gikk ned i vekt, spiste jeg pølser nesten hver dag, og ikke magreste variant. På lavkarbo kan man nemlig gjøre det. Men man må droppe brød/ lompe og potetstappe. Derimot spiste jeg masse rekesalat, og noen ganger lagde jeg blomkålmos med ost og hadde som tilbehør. Dette kostholdet passer nok ikke for alle, men det passet perfekt til meg. (Nå er jeg gravid da, så har gått over til litt mer A4 kosthold igjen)
Inwe Skrevet 16. februar 2011 #11 Skrevet 16. februar 2011 Jeg er også sinnsykt glad i pølser, og det blir ofte det de gangene både jeg og sambo er hjemm rundt 23.00. Her går det da i kylling/kalkun winere fra prior og speltlomper. Det gjør det iallefall litt sunnere. Dessuten har vi ikke rekesalat til. Vi har rå løk og noen ganger lett kesam blandet med krydder
MissStiles Skrevet 16. februar 2011 #12 Skrevet 16. februar 2011 Jeg er også veldig glad i pølser. Grillpølser fra Gilde det går i hos meg. Prøver også flere forskjellige retter hele tiden.
AnonymBruker Skrevet 16. februar 2011 #13 Skrevet 16. februar 2011 Jeg er glad i pølser i hjemmelaget brun saus. Tilbehør er potet og grønnsaker (gulrøtter, brokkoli, blomkål, kålstuing eller surkål) og hjemmelaget tyttebærsyltetøy. Lager det ikke hver uke, men grønnsaksuppe med pølser, lapskaus er også av og til på menyen. Hvis du er glad i pølse i brød/lompe er det godt med en salat ved siden av. Gjerne salat med oliven og en lett dressing laget av yoghurt naturell. Jeg har ikke problemer med vekta, men spiser pølser høyst en gang i uken eller kanskje annenhver uke. Pølsegrateng med grønnsaker, omelett med pølser. Det er mye du kan bruke pølser til, selv om det ikke er så sunt med tanke på kolestrolet.
Sandin Skrevet 16. februar 2011 #14 Skrevet 16. februar 2011 Jacobs pølser er vel ikke av de værste? Vet at flere på lavkarbo bruker noen av disse i hvertfall. Jeg liker de italienske og ikke minst chorizoen.
AnonymBruker Skrevet 10. mars 2011 #15 Skrevet 10. mars 2011 Tenkte vi skulle ha wienerpølser til middag idag! Hva bør man ha som tilbehør som er både sunt, godt og mettende?
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå