AnonymBruker Skrevet 1. februar 2011 #1 Skrevet 1. februar 2011 Har du merket noen forskjell på hvordan du har det til vanlig etter at du begynte å meditere? I såfall, kan du fortelle litt om det? Jeg setter stor pris på seriøse svar.
DiorCherie Skrevet 1. februar 2011 #2 Skrevet 1. februar 2011 Jeg hadde en periode der jeg mediterte hver kveld over en god tid. Slet mye med stress og diverse tanker som ikke ville forsvinne, samt dårlig søvn. Etter noen dager med meditasjon så fikk jeg faktisk mye bedre søvn allerede, sovnet fortere og følte meg piggere om morgenen. Tankene har ikke forsvunnet men de forsvant iallefal for den natten/dagen. Jeg gjør det mest for velvære, og har nylig begynt med yoga itillegg.
Cata Skrevet 1. februar 2011 #3 Skrevet 1. februar 2011 Blir litt i grenseland, for psyken var rimelig OK da jeg begynte å meditere for mange år siden, men jeg hadde stressende jobb. Etter en ukes tid så merket jeg at jeg sov mer om natten. Før jeg begynte å meditere så hadde jeg store søvnproblemer. Etter at jeg begynte så hadde jeg kanskje en eller to urolige netter i uka, i stedet for 4-5.
AnonymBruker Skrevet 1. februar 2011 #4 Skrevet 1. februar 2011 Det er veldig hyggelig om dere med bra/ok psyke svarer også . Noen som har merket at de har blitt flinkere til å leve med grubletendenser etter at de begynte å meditere?
Gjest onehandsmacking Skrevet 1. februar 2011 #5 Skrevet 1. februar 2011 Mindre egokjør (tenker ditt og datt), kan bli erstattes med at man søker tilbake til den roen man har under meditasjon og med det så blir man på en måte låst i å ha det digg, å bare laxe osv. Noe som kalles for buji-zen, der hvor man tror at nå har man det bra og går rundt å snakker piss med andre om hvor bra en har det, ja jøss... er bare sååå fint dette. Livet er en lek bla, bla, bla, en kjenner ingen den typen for å si det sånn. Vel... uansett, digresjonen hadde en mening, det er å finne roen, den roen som man får etter at man har strevet en hel dag med f.eks. gått i fjellet, hvor man sovner med en gang en treffer puta istendenfor å ligge å vri seg full av restenergi. Bli kvitt ahamkara, eller rettere sagt flytte inn i den større leilighet kalt Selvet.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå