Salamandria Skrevet 23. januar 2011 #1 Skrevet 23. januar 2011 er det noen her som vet hvor man skal melde seg inn hvis man har problemer på arbeidsplassen? Er det forskjellige organisasjoner til forskjellige yrkesgrupper? Jeg jobber i butikk. Er det LO som gjelder da? På forhånd takk
Reveal Skrevet 23. januar 2011 #2 Skrevet 23. januar 2011 Handel og kontor (som igjen er et fagforbund i LO) 1
Wonders Skrevet 24. januar 2011 #3 Skrevet 24. januar 2011 om du sier at du melder deg inn i noe fagforening er det nesten så arbgiver begynner å lete etter en bullshit grunn til å si deg opp. Dette er tabu i butikk. I hvert fall i Oslo. OG forbundene tar ekstreeeeemt skjeldent enkeltmanns-problemer i butikker. Ring de å hør hva de kan hjelpe deg med.
Oliven Skrevet 24. januar 2011 #4 Skrevet 24. januar 2011 Kommer litt an på problemene, men kanskje arbeidstilsynet kan hjelpe også. Ellers er det handel og kontor du kan henvende deg til.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå