AnonymBruker Skrevet 20. januar 2011 #1 Skrevet 20. januar 2011 Hvor gamle var deres barn når de måtte sove på eget rom? Vi bor litt trangt og må belage oss på å ha barnet på vårt rom så lenge som mulig, men hvor går "smertegrensen"?
Gjest siri Skrevet 20. januar 2011 #2 Skrevet 20. januar 2011 Jeg sov på rommet til mine foreldre til jeg fikk søsken. Da var jeg 4år. Har trygge koselige minner fra den tid. Gjorde d samme m min datter. Hun fikk søsken da hun var 18mnd og fikk da eget rom. Mine foreldre hadde to av mine søsken på sitt soverom samtidig i 3år da d var 1år mellom dem og den eldste hadde pusteproblemer. Da d ble løst, flyttet de på barnerom sammen og delte til de var 10år gamle. Mine barn kommer og til å dele rom etterhvert..
AnonymBruker Skrevet 20. januar 2011 #3 Skrevet 20. januar 2011 Vår er to,og blir nok der ett år til,minst.
Redbull Skrevet 20. januar 2011 #4 Skrevet 20. januar 2011 Vår skal på eget rom når nattamminga er slutta 6-8 mnd...
AnonymBruker Skrevet 20. januar 2011 #5 Skrevet 20. januar 2011 Vår var bare rundt 4 mnd tror jeg at jeg husker. Grunnen var at barnet holdt far våken, og far holdt barnet våken. (ingen av dem greide å sove i stillhet ) Da hadde vi babycall og jeg tuslet over til det andre rommet når det var tid for nattamming.
*Joyce* Skrevet 20. januar 2011 #6 Skrevet 20. januar 2011 Lillejenta er snart to, og ligger fremdeles på vårt rom. Det kommer hun nok til å fortsette med en god stund enda. Har egen seng inne hos oss, men kommer stort sett alltid opp i senga vår i løpet av natta. Koselig! :rødme:
-Alvildebrud- Skrevet 20. januar 2011 #7 Skrevet 20. januar 2011 Førstemann begynte vi å legge i egen seng, på eget rom da han var 4-5 mnd. Men når barna FIKK eget rom? Lenge før de ble født. Men, tar de inn på rommet vårt om de våkner. Synes det (som regel) bare er godt med sovende babyer sammen med oss.
Gjest Annaires Skrevet 20. januar 2011 #8 Skrevet 20. januar 2011 Ca 4mnd gammel flyttet hun over på eget rom.
Soul Skrevet 20. januar 2011 #9 Skrevet 20. januar 2011 Guttebassen på snart 2 år sover inne hos oss. Pga plassproblemer så er det best, men han hadde ganske sikkert sovet inne hos oss uansett. Han har egen seng (juniorseng) ved siden av vår, men sover nok vel så mye sammen med oss (eller jeg i senga hans sammen med ham). Veldig kos!
suzie Skrevet 20. januar 2011 #11 Skrevet 20. januar 2011 Vi flyttet henne på eget rom og stoppet nattammingen når hun var 7 mnd.
lille katt Skrevet 20. januar 2011 #12 Skrevet 20. januar 2011 Nr. 1 flyttet på eget rom da hun var 4 måneder, og nr. 2 da hun var ca. 6 måneder. Da de ble 1 og 3 ble ting snudd litt på hodet - eldste begynte å komme inn til oss hver natt, og vi ble lei av å løpe inn til yngste som antakelig har nattskrekk og har hylt som besatt om nettene omtrent siden hun kom ut, så da flyttet vi like gjerne henne inn til oss igjen. Så nå har vi en 2-åring i egen seng hos oss og en 4-åring som kommer opp i vår seng hver natt (hun legger seg på eget rom). Hadde det ikke vært for at lillebror snart kommer, så hadde det sikkert bare fortsatt sånn på ubestemt tid . Vi har ikke helt funnet ut hvordan vi skal gjøre det, men vi finner nok på noe . Regner med at de to eldste får dele rom mens babyen sover hos oss.
DiorCherie Skrevet 20. januar 2011 #13 Skrevet 20. januar 2011 Når han var tre år, burde fått det tidligere 1
AnonymBruker Skrevet 20. januar 2011 #14 Skrevet 20. januar 2011 Jeg husker mor fortalte meg at det var på tide å få min lillebror ut av deres soverom etter følgende episode: Lillegutt ser på mor og far som holder på i senga og som ikke vet at mini er våken. Da mor ser den storøyde minien sier hun:" (Navn), er du redd?, hvorpå han svarer "Nei, men er du?. 5
Redbull Skrevet 21. januar 2011 #15 Skrevet 21. januar 2011 Dette lurer eg også litt på... Til dere som har barna inne hos dere til de er to,tre og fire år: hvordan er det med "voksenlivet" deres?
Gjest pysepusen Skrevet 21. januar 2011 #16 Skrevet 21. januar 2011 Jeg tenker vi tar det litt etterhvert, men han blir nok på vårt rom en god stund enda og nå er han 8 måneder!
ludo Skrevet 21. januar 2011 #17 Skrevet 21. januar 2011 Dette lurer eg også litt på... Til dere som har barna inne hos dere til de er to,tre og fire år: hvordan er det med "voksenlivet" deres? det lurer jeg også på!
Gjest Anne Skrevet 21. januar 2011 #18 Skrevet 21. januar 2011 Den eldste ble lagt på eget rom fra dag 1. Hadde ikke stor leilighet så det var null problemer å høre barnet på natta. Den yngste lå på rommet mitt til hun var 3 år. Ungene måtte dele rom så da var det ikke ideelt å legge en baby på samme rom som den eldste. Senere kom det sykdom til og jeg syntes det var greit å ha barnet på rommet for å kunne følge med. Sex var ikke noe problem. Trenger da ikke alltid å ha det i senga
liv Skrevet 21. januar 2011 #19 Skrevet 21. januar 2011 Ingen av oss fikk sove for han knirket på natta så han var 4mnd når vi flytta han på eget rom
lille katt Skrevet 21. januar 2011 #20 Skrevet 21. januar 2011 Dette lurer eg også litt på... Til dere som har barna inne hos dere til de er to,tre og fire år: hvordan er det med "voksenlivet" deres? "Voksenlivet"? Det pleier vi andre steder i huset når barna har lagt seg .
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå