princess89 Skrevet 16. januar 2011 #1 Skrevet 16. januar 2011 Jeg lurer på en ting: legger man på seg på samme måte av sprit som med øl? Jeg har hørt at man ikke skal drikke alkohol når man prøver å slanke seg. Jeg holder på å prøve å slanke meg, men jeg er litt for glad i det sosiale utelivet også. MÅ selvfølgelig ikke drikke alkohol, men det er jo en del av morroa. Har sprit samme effekt som øl, cider osv?
sussanne Skrevet 16. januar 2011 #4 Skrevet 16. januar 2011 Japp så hvis du slanker dg, må du holde dg unna alkohol. Hvis du må ha en drink på byen, velg vodka med sukkerfritt brus.
AnonymBruker Skrevet 16. januar 2011 #5 Skrevet 16. januar 2011 Man legger på seg av å spise/drikke fler kalorier enn man forbrenner - hvor de kommer fra har ikke så mye å si (det blir litt overforenklet, men jeg mener det er et godt svar på spørsmålet ditt). Det er kalorier i sprit, dermed kan det føre til at du går opp i vekt, ja. Å si at man ikke skal drikke alkohol når man prøver å slanke seg er bare tullete, spør du meg. Det man derimot bør være klar over er at alkohol er et kaloriinntak på lik linje med annen drikke og mat, og at det derfor kan påvirke om du går opp eller ned i vekt. Hvis du er bekymret for at kaloriinntaker er for høyt, så kan du jo spise ekstra sunt resten av helga, og kanskje trene en gang eller to ekstra samme uke? 1
princess89 Skrevet 16. januar 2011 Forfatter #6 Skrevet 16. januar 2011 Man legger på seg av å spise/drikke fler kalorier enn man forbrenner - hvor de kommer fra har ikke så mye å si (det blir litt overforenklet, men jeg mener det er et godt svar på spørsmålet ditt). Det er kalorier i sprit, dermed kan det føre til at du går opp i vekt, ja. Å si at man ikke skal drikke alkohol når man prøver å slanke seg er bare tullete, spør du meg. Det man derimot bør være klar over er at alkohol er et kaloriinntak på lik linje med annen drikke og mat, og at det derfor kan påvirke om du går opp eller ned i vekt. Hvis du er bekymret for at kaloriinntaker er for høyt, så kan du jo spise ekstra sunt resten av helga, og kanskje trene en gang eller to ekstra samme uke? Takk for svaret. Hehe, så mye jeg danser i løpet av en kveld på byen vil jeg da tro at de fleste kaloriene går rett ut igjen, hehehe. Neida.. Men uansett da, så er det på en måte ikke KRISE? Jeg er 156cm høy og 64kg, ikke store greia, men har en del unødvendig fett føler jeg.. Vil så gjerne ha dette bort, men har allerede planlagt girls night out neste helg!
AnonymBruker Skrevet 16. januar 2011 #7 Skrevet 16. januar 2011 Takk for svaret. Hehe, så mye jeg danser i løpet av en kveld på byen vil jeg da tro at de fleste kaloriene går rett ut igjen, hehehe. Neida.. Men uansett da, så er det på en måte ikke KRISE? Jeg er 156cm høy og 64kg, ikke store greia, men har en del unødvendig fett føler jeg.. Vil så gjerne ha dette bort, men har allerede planlagt girls night out neste helg! Hvis du ikke drikker en masse hver kveld så går det jo greit? Man kan fint unne seg en liten utskeielseskeld av og til synes jeg (ihvertfall om dte fungerer for deg) - det er hvor ofte man gjør det som har noe å si. Som sagt: spis ekstra sunt og tren litt ekstra samme uke, så går det antagelig opp i opp. Og dansing ER jo faktisk fysisk aktivitet - og brenner dermed kalorier. Men man skal danse så skoene begynner å ryke før dte veier opp for et gjennomsnittlig kaloriinntak på en bykveld, tror jeg
Sunshine Skrevet 16. januar 2011 #8 Skrevet 16. januar 2011 Rødvin inneholder minst kalorier per enhet, så hold deg til det i stedet for drinker
Rumohra Skrevet 16. januar 2011 #9 Skrevet 16. januar 2011 Mye sukker i alkohol, ja Feil. Alkohol, eller etanol, er et fettstoff og har ingenting med sukker å gjøre. Det kan derimot være mye sukker i det alkoholen blir blandet ut med, som i cider ect.
Gjest brutal_mann Skrevet 16. januar 2011 #11 Skrevet 16. januar 2011 Sprit renner over av kalorier... Alkohol er en energibombe for å si det enkelt.
AnonymBruker Skrevet 16. januar 2011 #12 Skrevet 16. januar 2011 Jeg slanker meg ikke, men prøver å holde kaloriinntaket i sjakk. Når jeg går ut (ca hver 2.-3. helg) drikker jeg så mye jeg vil. Men jeg spiser lite den dagen, sånn at kalorioverskuddet ikke blir for stort. Står opp sent i helgene, spiser 1 måltid (frokost/middag) også starter drikkingen. Man blir også fortere full når man har spist lite, ergo man trenger drikke mindre (=færre kalorier). Danser også mye og går ofte hjem (en halvtime rask gange). Kjøper heller aldri usunn nattmat, har med meg en nutrilett feks og spiser heller den, mens de andre står og fråtser på 7eleven. Og man kan blande spriten ut med lettbrus.
AnonymBruker Skrevet 16. januar 2011 #13 Skrevet 16. januar 2011 Nå spørs det hvor ofte man er ute og drikker sikkert, men av en eller annen grunn så fester ikke alkohol-kalorier seg på meg, av en eller annen grunn. Dagen derpå veier jeg faktisk mindre, men jeg skjønner jo at det kommer av væsketap. Likevel, et par tre dager etterpå veier jeg heller ikke noe mer. Så lenge du spiser sunt ellers og ikke drar ut altfor ofte, så tror jeg det går veldig greit
Fanta Exotic Skrevet 16. januar 2011 #14 Skrevet 16. januar 2011 Min PT sier at man ikke bør drikke alk når man slanker seg, fordi det bremser opp forbrenningen i flere dager etterpå. Vet ikke om det er sant, men
Larsern Skrevet 16. januar 2011 #15 Skrevet 16. januar 2011 Ren alkohol har nesten samme innhold av kalorier som fett.
sussanne Skrevet 16. januar 2011 #16 Skrevet 16. januar 2011 Min PT sier at man ikke bør drikke alk når man slanker seg, fordi det bremser opp forbrenningen i flere dager etterpå. Vet ikke om det er sant, men Det er sant.
AnonymBruker Skrevet 16. januar 2011 #17 Skrevet 16. januar 2011 Min PT sier at man ikke bør drikke alk når man slanker seg, fordi det bremser opp forbrenningen i flere dager etterpå. Vet ikke om det er sant, men Det som skjer er at kroppen prioriterer jobben med å bryte ned og kvitte seg med alkoholen, som jo er en gift. Derfor vil de kaloriene du får i deg mens du drikker og fram til all alkoholen er ute av kroppen være overskuddskalorier, som man da legger på seg av. Enkelt sagt.
Gjest Airi Skrevet 16. januar 2011 #18 Skrevet 16. januar 2011 Feil. Alkohol, eller etanol, er et fettstoff og har ingenting med sukker å gjøre. Det kan derimot være mye sukker i det alkoholen blir blandet ut med, som i cider ect. Jeg vet ikke noe om den kjemiske sammensetningen av etanol, men det er i tillegg mye sukker i mange alkoholholdige drikker, for eksempel en del av de sterkere sakene.
Leifr Skrevet 16. januar 2011 #19 Skrevet 16. januar 2011 Rødvin inneholder minst kalorier per enhet, så hold deg til det i stedet for drinker Nja, rødvin er bedre enn blandede drinker, men skal du ha minst mulig kalorier per alkoholenhet er det ren sprit som gjelder. Anbefaler at du blir whisky-snobb. Da kan det også holde med et par-tre små skvetter for en hel aften. 1
Sunshine Skrevet 16. januar 2011 #20 Skrevet 16. januar 2011 Sant nok, men de færreste unge jenter drikker ren sprit på by'n...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå