Gjest mel Skrevet 16. januar 2011 #1 Skrevet 16. januar 2011 Noen som har prøvd melatonin tabletter for å sove? Erfaringer? Hjalp disse?
Avalon Skrevet 16. januar 2011 #2 Skrevet 16. januar 2011 Noen som har prøvd melatonin tabletter for å sove? Erfaringer? Hjalp disse? Ja, de hjalp. Men husk å ta dem rett før du legger deg, ikke se på tv eller les, gå rett å legg deg. Det kan ta noen dager før effekten setter inn. Du får ingen trøtthetsfølelse av dem, så hvis du leser eller ser tv går du glipp av søvnen.
AnonymBruker Skrevet 16. januar 2011 #3 Skrevet 16. januar 2011 De funket bra på meg, det eneste problemet var at jeg var kronisk trøtt hele døgnet når jeg gikk på dem, så jeg måtte slutte.. Det var visstnok noe legen min aldri hadde hørt om før, men hele meg er tydeligvis noe de lærde aldri har hørt om før..
Mubba Skrevet 16. januar 2011 #4 Skrevet 16. januar 2011 De funket bra på meg, det eneste problemet var at jeg var kronisk trøtt hele døgnet når jeg gikk på dem, så jeg måtte slutte.. Det var visstnok noe legen min aldri hadde hørt om før, men hele meg er tydeligvis noe de lærde aldri har hørt om før.. Samme med meg! Jeg gikk i svime mange timer etter at jeg hadde stått opp når jeg tok dem, så jeg måtte også slutte.
AnonymBruker Skrevet 16. januar 2011 #5 Skrevet 16. januar 2011 Ja, de hjalp. Men husk å ta dem rett før du legger deg, ikke se på tv eller les, gå rett å legg deg. Det kan ta noen dager før effekten setter inn. Du får ingen trøtthetsfølelse av dem, så hvis du leser eller ser tv går du glipp av søvnen. Men det står da på boksen at de skal tas en time før man legger seg?
Gjest Gjest Skrevet 16. januar 2011 #6 Skrevet 16. januar 2011 Sønnen vår bruker melatonin med veldig gode resultater. Før han fikk melatonin kunne han ligge våken i timesvis, nå sovner han på maks 15 min hver eneste kveld. Samboeren har iblant prøvd en av hans tabletter og da sovnet veldig raskt han også.
Gjest Gjest Skrevet 16. januar 2011 #7 Skrevet 16. januar 2011 Men det står da på boksen at de skal tas en time før man legger seg? Men det stemmer ikke helt. Et kvarter før er mer riktig ifølge de lærde, dvs de som bruker dem selv eller til sine barn Min sønn var forresten også veldig uopplagt de første mnd etter å ha begynt på dem, men siden legen sa det ikke var noen sammenheng og siden det er vanskelig å vite årsaken til saker når det gjelder barn, så fortsatte vi med dem. Nå 6 mnd etter start er han veldig pigg og opplagt.
Fanteria Skrevet 16. januar 2011 #8 Skrevet 16. januar 2011 Jeg har også brukt de en periode. Veldig deilig å bli trøtt og kunne sovne raskt Fikk heller ingen bivirkninger i etterkant.
Avalon Skrevet 17. januar 2011 #9 Skrevet 17. januar 2011 Men det står da på boksen at de skal tas en time før man legger seg? Som noen andre skrev så skal man ta dem når man legger seg. Og for å gjenta meg selv, du får ingen trøtthetsfølelse av dem, derfor er det lurest å ta dem når man legger seg og ikke lese eller se på tv.
Wombat Skrevet 18. januar 2011 #10 Skrevet 18. januar 2011 Selv må jeg la tablettene virke i en time før jeg legger meg, men etter det kommer søvnen raskt om det ikke er for mye å tenke på, men husk å spis mat før/like etter du har tatt pillen, hvis ikke risikerer du magesår
Gjest fireflies Skrevet 18. januar 2011 #11 Skrevet 18. januar 2011 Jeg bruker de i perioder hvor jeg sliter med søvnen, og de virker veldig bra på meg. Pleier å ta de 1-2 timer før leggetid for best mulig virkning.
AnonymBruker Skrevet 18. januar 2011 #12 Skrevet 18. januar 2011 Må man ha resept på disse pillene i Norge?
Ego Skrevet 18. januar 2011 #13 Skrevet 18. januar 2011 Man må ha resept ja. Var visst bare positive erfaringer her... bare jeg som ikke merket noen som helst virkning?? Men så har jeg ikke hatt noen særlig virkning av imovane eller apodorm heller - tror kroppen min nekter å la seg påvirke.
AnonymBruker Skrevet 19. januar 2011 #14 Skrevet 19. januar 2011 Jeg var i USA for en stund tilbake, da fikk jeg kjøpt 100 melatonin tabletter over disk,,,, De funket da jeg hadde jetlag!
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå