Gå til innhold

jeg sliter med smertene i hodet


Fremhevede innlegg

Gjest pepsimax
Skrevet

hei

jeg er under utredning for hodepinen min, som er ofte og plagsom, ofte blir den til migrene - noe jeg har hatt hele livet og som jeg har medisiner for, men det er den hodepinen som er mest irriterende. jeg har prøvd pinex forte, men jeg syns ikke alltid at paraceten i den fungerer, noe jeg sa til legen min, som da forskrev kodein til meg, som er det andre stoffet i pinex forte. jeg måtte da innse at jo, det er paraceten kombinert med kodein som funker likevel, så da tar jeg 1 gram paracet og 25 mg kodein. men kan jeg ta en ibuprofen også med dette? og hvilke andre alternativer har jeg? jeg er hjelpepleier, og vet at man ikke skal ta masse medisiner og eksperimentere, men jeg vil gjerne ha noe og legge frem for legen min, da det ikke virker som han alltid greier komme frem til ting selv, og jeg er litt redd han tror jeg er hypokonder. Jeg ønsker bare og kunne fortsette og jobbe mens jeg har smertene under kontroll.

håper noen har noen ord til meg :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

har ikke andre ord enn at jeg sliter sykt mye selv til tider.. prøvd osteopat, men det hjalp ikke noen ting.. jeg tror det er spenningshodepine jeg har.. og migreneanfall noen ganger i året.. før i høst hadde jeg hodepine hver dag i halvannen mnd. det minsker livskvaliteten og er virkelig utrolig slitsomt! særlig når ingenting hjelper! :tristbla:

Gjest pepsimax
Skrevet

hei, uff.. ikke noe gøy. håper du finner utav det!

Skrevet

Jeg håper du får en skikkelig utredning slik at årsaken til hodepinen din blir funnet. Da blir det også lettere å finne riktig medisin, eller andre tiltak som kan hjelpe deg. I tillegg til migrenen din, vet du om du har noen spesiell form for hodepine? En annen vanlig form for hodepine er spenningshodepine. Men det er vel kanskje derfor du holder på med utredning for tida.

Det er ikke bra å blande for mye medisiner. Du bør uansett snakke med legen om dette og ikke eksperimentere på egenhånd. Dessverre kan også lang tids bruk av smertestillende for hodepine, som for eks. paracetamol, gi kronisk hodepine.

Når det gjelder migrene vet jeg at noen kan ha god erfaring med akupunktur. En tidligere kollega av meg brukte det for å holde smertene unna. Noen har også nytte av å holde seg unna bestemte matvarer og at et stabilt blodsukkernivå kan forebygge anfall.

Her er informasjons om hodepine fra Vitus apotek:

http://www.vitusapotek.no/Sykdom-og-plager/Smerte/Hodepine/

Lykke til, håper du blir bedre!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...