AnonymBruker Skrevet 8. desember 2010 #1 Skrevet 8. desember 2010 Hvilke rare matkobinasjoner liker dere? Her er mine:P - Cottage cheese med syltetøy. - Brunost og syltetøy. - Speltlompe med fiskepudding og ketshup. - Havregrøt med syltetøy. - Fiskekake med gulost og ketshup. - Speltlome med skyr. - Mais og kesam. 1
Mermaid Blues Skrevet 10. desember 2010 #3 Skrevet 10. desember 2010 Hvilke rare matkobinasjoner liker dere? Her er mine:P - Cottage cheese med syltetøy. - Brunost og syltetøy. - Speltlompe med fiskepudding og ketshup. - Havregrøt med syltetøy. - Fiskekake med gulost og ketshup. - Speltlome med skyr. - Mais og kesam. Syltetøy til cottage cheese, brunost og havregrøt synes jeg ikke er rart i det hele tatt - sikkert fordi jeg liker det selv Noe av det kleineste jeg har sett folk spise er brunost med kaviar, leverpostei med rekesalat og ketchup på ribba. Men folk liker jo så mangt...
AnonymBruker Skrevet 10. desember 2010 #4 Skrevet 10. desember 2010 Jeg liker øl og bløtkake samtidig. Gjerne også på nachpiel. Joda, folk har sett rart på meg mest menn men... Jeg kan også finne på å spise marsipan, i alle fall i disxe juletider. Tar jeg en drosje, går jeg inn på en Esso og handler litt av hvert, men kommer ut igjen med sjokolade. Iallefall. Og når jeg har spist dessert, må jeg drike te eller spise noe ekte som jeg tror er brroligende matvarer. Vet jeg er kontvers. Jeg liker Aylar f.eks. Men jeg liker jo andre også. Men jeg har noen rare vaner og de blir lagt merke til, men ingen sier noe. Har bare fått kommentar en gang. Svigerbror som reagerer, og bemerker at jeg sitter og spiser bløtkake. Øl og bløtkake, drakk hun ikke ganske mye? Vel. Jeg synes personlig at øl og bløtkake passer sammen da.
Perelandra Skrevet 16. desember 2010 #5 Skrevet 16. desember 2010 I studietida spise ei venninne og jeg spagetti med fiskeboller og karrisaus. Vi hadde drevet med skolearbeid til sent ut på kvelden, var veldig sultne, og hadde dårlig råd. Den ene av oss hadde en boks fiskeboller i karrisaus, og den andre bidro med spagetti. Det høres sikkert sært ut, men det var ganske godt!
AnonymBruker Skrevet 26. juli 2011 #6 Skrevet 26. juli 2011 Brødskive med smør og nuggati. Riskaker med smørost og salt. Egghvite med kakaopulver og sukrin Brødskive men brunost, syltetøy og banan
Haddy Skrevet 26. juli 2011 #7 Skrevet 26. juli 2011 Jobbet på sykehjem for endel år tilbake. Husker det var en eldre dame der som hver morgen spiste kokt egg kaviar og en dæsj jordbærsyltetøy som pålegg brødskrevene sine. Var også her forleden på mcdonald med en veldig matglad 5 åring. Hun dyppet pommesfriten sin først i ketsjup og så i vaniljeis
AnonymBruker Skrevet 26. juli 2011 #8 Skrevet 26. juli 2011 Potetstappe med tomatsuppe (helst med makaroni) er veldig godt..
Anglofil Skrevet 26. juli 2011 #9 Skrevet 26. juli 2011 * Brødskive med gulost og ketshup * Melkesjokolade og popcorn Mvh Yvonne
MarianneE Skrevet 27. juli 2011 #10 Skrevet 27. juli 2011 Brødskive med sjokade og rømme er digg! Det samme er kombinasjonen av ostepop og melkesjokolade i munnen samtidig.
AnonymBruker Skrevet 11. oktober 2011 #11 Skrevet 11. oktober 2011 En venninne spiser makaroni med kanel og sukker.
babord Skrevet 11. oktober 2011 #12 Skrevet 11. oktober 2011 Brunost og syltetøy synes kjæresten min også er rart, men det er helt normalt for meg. Jeg liker rømme på ALT. Så mine rare kombinasjoner er rømme med hva som helst.
Fandenivoldsk Skrevet 11. oktober 2011 #13 Skrevet 11. oktober 2011 Brunost og hvitost sammen, helst rullet sammen til en rull med salt på! Agurk og Aromat (syns ikke det er sært, jeg, men har fått høre det ) Pisket krem med kanel Brødskive med peanøttsmør og appelsinmarmelade Polarbrød (må være polarbrød!) med hvitost dyppet i kakao 1
Kassiopeia Skrevet 11. oktober 2011 #14 Skrevet 11. oktober 2011 Pommes frites dyppet i McFlurry (går sikkert med vanlig vaniljeis også) må være noe av det beste jeg vet. Har hørt utallige ganger at jeg er sær som spiser det, men det er helt sinnsykt godt! Må si meg enig i andre som har sagt brunost og syltetøy, det er jo kjempe godt. Banan og syltetøy er også godt på brødskiva. Og nugatti med banan på brødskiva er deilig! En annen favoritt jeg har, som folk synes er rart er pannekaker med hvitost på. Nam nam!
Djungelvrål Skrevet 11. oktober 2011 #15 Skrevet 11. oktober 2011 Hvilke rare matkobinasjoner liker dere? Her er mine:P - Cottage cheese med syltetøy. - Brunost og syltetøy. - Speltlompe med fiskepudding og ketshup. - Havregrøt med syltetøy. - Fiskekake med gulost og ketshup. - Speltlome med skyr. - Mais og kesam. Synes ikke noen av disse kombinasjonene var rare jeg. Cottage cheese med syltetøy er jo helt vanlig. Syltetøy med majones derimot, moren min spiste det da jeg var liten.
AnonymBruker Skrevet 12. oktober 2011 #16 Skrevet 12. oktober 2011 Brødskive med tomat og majones Brødskive med rømme og syltetøy
Gjest Iah Skrevet 12. oktober 2011 #17 Skrevet 12. oktober 2011 Cottage Cheese med syltetøy, brunost med syltetøy og havregrøt med syltetøy er kombinasjoner jeg synes er vanlige, selv om jeg ikke nødvendigvis spiser det selv. Det eneste jeg spiser som folk synes er rart er kaviar og majones sammen på brødskiver. Men vil ikke si det er veldig uvanlig heller, jeg vet om mange som spiser det samme.
Safira Skrevet 12. oktober 2011 #18 Skrevet 12. oktober 2011 Hvilke rare matkobinasjoner liker dere? Her er mine:P - Cottage cheese med syltetøy. - Brunost og syltetøy. - Speltlompe med fiskepudding og ketshup. - Havregrøt med syltetøy. - Fiskekake med gulost og ketshup. - Speltlome med skyr. - Mais og kesam. Brødskive med smør og nuggati. Riskaker med smørost og salt. Egghvite med kakaopulver og sukrin Brødskive men brunost, syltetøy og banan * Brødskive med gulost og ketshup * Melkesjokolade og popcorn Mvh Yvonne Brødskive med sjokade og rømme er digg! Det samme er kombinasjonen av ostepop og melkesjokolade i munnen samtidig. Brødskive med tomat og majones Brødskive med rømme og syltetøy Jeg ser ikke på noen av disse kombinasjonene som rare For meg virker det som om folk bare har funnet ut at man faktisk kan kombinere smaker. Kombinasjonen brunost, honning og salt er godt, men jeg ser heller ikke på det som så veldig rart (igjen kombinasjonen salt og søtt, ganske vanlig). 1
Gjest mari kontrari Skrevet 12. oktober 2011 #19 Skrevet 12. oktober 2011 Søsteren min spiser både kaviar med banan på skiven og sweet chili-saus på, vel, alt. Blant annet på hardkokt egg, ostesmørbrød, kjøttkaker pluss pluss. Ikke så mye rart som bare mye, kanskje.
Gjest Lyh Skrevet 13. oktober 2011 #20 Skrevet 13. oktober 2011 Makrell i tomat med ris, agurk og banan! nam
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå