AnonymBruker Skrevet 6. desember 2010 #1 Skrevet 6. desember 2010 Finnnes det rotter som er på størrelsen med ei katt? Hvordan blir de så store og er de farlige?
Wombat Skrevet 6. desember 2010 #2 Skrevet 6. desember 2010 Jeg vil rolig tro at en rotte på størrelse med en katt er farlig ja... Tror ikke de kan bli riktig så store, men kloakkrotter og de såkalte skipsrottene før skal jo ha blitt på størrelse med terrierne de hadde med seg for å drepe dem. Rotter er høyst intelligente skapninger som ser ann situasjonen før de gjør noe, og er det mange nok av dem kan de angripe. Bare husk at dette ikke gjelder for husrotter (les: domestiserte rotter ala hetterotter), disse kan bli fantastiske kjæledyr :rødme:
AnonymBruker Skrevet 6. desember 2010 #3 Skrevet 6. desember 2010 Det kommer vel an på katten, men rotter som har optimale leveforhold kan bli ganske svære. De største jeg har sett hadde en kropp på rundt 35-40 cm, noe som er maks i forhold til artsbeskrivelsen, men vanligvis blir de maks 25 cm i lengde og veier 200-500 gram. De er i utgangspunktet ikke farlige, men vil jo forsvare seg, dersom de føler seg truet.
Gjest Belle Gunnes Skrevet 6. desember 2010 #4 Skrevet 6. desember 2010 Jepp den afrikanske kjemperotta. De trenes til og med opp til å søke etter miner. I Sverige er det flere som har slike som kjæledyr. De er ikke lovlige i Norge og blir heller ikke like tamme som den rotta vi kjenner her.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå