AnonymBruker Skrevet 27. november 2010 #1 Skrevet 27. november 2010 Er det noen som kan fortelle meg litt om disse sykdomene? Jeg er voksen, og har aldri fått en diagnoes, men jeg sliter sånn med å leve normalt. Jeg er 29 år, og har aldri hatt et fohold, fordi jeg får dårlig samvittighet om jeg skulle tenkt den tanken og jeg føler meg ekkel. Jeg er også redd for at andre skal bli ekle mot meg. Jeg har problem med andre mennesker, fordi de ofte er slemme mot meg, og jeg klarer ikke sette grenser. Det er veldig lett å være slem mot meg, og har opplevd det mange ganger. De jeg kjenner har også kommentert det. Jeg blir veldig lett såret, og tar ting veldig innover meg. Jeg går å tenker på de i flere dager, og klarer ikke heve meg over det. Når du ser meg, ser du en pen jente som virker helt normal. Når du blir kjent med meg, vil du merke at det er noe galt... Er det noen som kan fortelle litt om disse sykdommene? Er det mulig at jeg har noen av de?
AnonymBruker Skrevet 27. november 2010 #2 Skrevet 27. november 2010 Jeg kunne skrevet mye mer, men jeg får ta det etterhvert om noen spør.
AnonymBruker Skrevet 27. november 2010 #3 Skrevet 27. november 2010 Jeg har adhd diagnose og sliter med mye av det samme som deg. Har lest en del om alle de "sykdommene" der for å finne ut hva som feiler meg. Kan nok ha noen trekk som minner om aspergers også, men ikke nok til å ha diagnosen. Jeg har alltid visst at noe feilte meg. Det begynte på ungdomsskolen da jeg så andre fikk nye venner, mens jeg gradvis mistet kontakten med de jeg hadde. Jeg tok litt initativ og prøvde, men folk tok lite initiativ ovenfor meg sånn jeg oppfattet det. Skolen gitt greit fordi jeg var en smart jente, men fag som krevde mye lesing f.eks historie og lignende klarte meg meg svært dårlig i med tanke på at jeg var en veldig pliktoppfyllende elev. Jeg var god i matte, men fikk sjelden toppkarakter. Jeg kunne allltid hele pensum i mattemattikk, men klarte aldri å unngå slurvefeil. På videregående var det også sånn at om et fag ikke interesserte meg så klarte jeg ikke å konsentrere meg om å lese det. Det hjalp ikke at det var dagen før eksamen var plent umulig å konsentrere seg om noe jeg ikke syntes var interessant. Å konsentrere seg om ting man interesserer seg for går greit, mange med adhd/add kan bli hyperkonsentrerte når de før er interessert og da kan det derimot være vanskelig å få kontakt. Jeg fortsatte på samme måte på studiene også og har dermed veldig vidt spekter av karakterer. Siste året jeg studerte fikk jeg ritalin for første gang og en ny verden åpnet seg for meg. I dag går jeg på conserta og har i tillegg gått en del i litt forskjellig terapi for å lære å takle det sosiale bedre. Jeg har lært meg hvordan man kommuniserer med folk for å virke mer interessert, og bli bedre likt. I dag er jeg vel omtrent gjennomsnittlig godt likt, men jeg har ikke den samme grunnstenen som andre har bygget opp rundt det sosiale, så jeg er mye ensom. Selv om jeg er mye ensom blir jeg også veldig sliten av å være mye sammen med andre mennesker. I hvertfall folk som er veldig utadvendte og krevende. Det kan høres ut som du har en av disse sykdommene eller eventuell noe annet, Men kan ikke fortelle deg nøyaktig hva.
AnonymBruker Skrevet 27. november 2010 #4 Skrevet 27. november 2010 Takk for svar. Når det gjelder venner, så har jeg aldri hatt det. Fikk venner når jeg gikk på vgs, men det er bare de jeg fortsatt har. Har ikke klart å få meg nye venner siden vgs... Jeg prøver å studere nå, men det går dårlig. Og det går dårlig sosialt. Jeg tror jeg må prate med noen, for jeg sliter veldig og har ikke så lyst til å leve lenger om det skal fortsette slik. Føler jeg faller helt ut av samfunnet. Når det gjelder selektiv mutisme, så er det veldig likt meg. Jeg har alltid vært stille, faktisk altfor stille. Jeg sier aldri noe høyt forran mange fremmede, og jeg blir veldig stille blandt fremmede. ADD føler jeg at kan stemme på meg også, siden jeg bruker lang tid på alt, og jeg jeg er realtivt treg... Kan ha problem med å konsentrere meg om det er noe som ikke fenger meg. Da jeg var liten, var det noen som lurte på om jeg hadde autisme eller asbergers, men det ble ikke gjort noe ut av det. Jeg vet ingenting om autisme eller asbergers. Kan du fortelle meg om det? Og hvordan føler du overfor det gutter?
Gjest Håpløs Skrevet 27. november 2010 #5 Skrevet 27. november 2010 Takk for svar. Når det gjelder venner, så har jeg aldri hatt det. Fikk venner når jeg gikk på vgs, men det er bare de jeg fortsatt har. Har ikke klart å få meg nye venner siden vgs... Jeg prøver å studere nå, men det går dårlig. Og det går dårlig sosialt. Jeg tror jeg må prate med noen, for jeg sliter veldig og har ikke så lyst til å leve lenger om det skal fortsette slik. Føler jeg faller helt ut av samfunnet. Når det gjelder selektiv mutisme, så er det veldig likt meg. Jeg har alltid vært stille, faktisk altfor stille. Jeg sier aldri noe høyt forran mange fremmede, og jeg blir veldig stille blandt fremmede. ADD føler jeg at kan stemme på meg også, siden jeg bruker lang tid på alt, og jeg jeg er realtivt treg... Kan ha problem med å konsentrere meg om det er noe som ikke fenger meg. Da jeg var liten, var det noen som lurte på om jeg hadde autisme eller asbergers, men det ble ikke gjort noe ut av det. Jeg vet ingenting om autisme eller asbergers. Kan du fortelle meg om det? Og hvordan føler du overfor det gutter? Jeg har hatt et par kjærester, men nå har jeg vært singel i mange år og har vel egentlig bare blitt mer og mer kresen i tillegg. Jeg er ikke sånn som knytter meg veldig til folk, og jeg blir ikke glad i vennene mine sånn andre blir. Jeg synes det er gøy å være sammen med venner, men jeg er ikke glad i dem og når noen f.eks flytter tenker jeg knapt over det så lenge jeg har noen andre å være sammen med. Det er kanskje litt sånn jeg har det med gutter også nå, jeg har ikke vært forelsket på mange år. Jeg kan ikke så masse og autisme og aspergers, men jeg har lest litt om det på nettet. Den enkleste måten å få informasjon er nok å google det og lese. Aspergere sliter med å forstå kroppspråk, ironi og ulike former for kommunikasjon. Det kan jo være at du er mer som meg, at du forstår andre godt, men at du er veldig dårlig til å utrykke deg selv, Jeg har alltid visst veldig lite følelser, og har aldri pratet om følelser. Jeg skjulte både glede og sorg inni meg når jeg var liten. Hvis du ønsker det kan du sende deg meg en PM så kan jeg fortelle deg litt om hvor man kan få hjelp og hva jeg har gjort.
AnonymBruker Skrevet 28. november 2010 #6 Skrevet 28. november 2010 Anbefaler dette forumet: Bokstavbarna
Gjest Therese9922 Skrevet 6. desember 2012 #7 Skrevet 6. desember 2012 Takk for svar. Når det gjelder venner, så har jeg aldri hatt det. Fikk venner når jeg gikk på vgs, men det er bare de jeg fortsatt har. Har ikke klart å få meg nye venner siden vgs... Jeg prøver å studere nå, men det går dårlig. Og det går dårlig sosialt. Jeg tror jeg må prate med noen, for jeg sliter veldig og har ikke så lyst til å leve lenger om det skal fortsette slik. Føler jeg faller helt ut av samfunnet. Når det gjelder selektiv mutisme, så er det veldig likt meg. Jeg har alltid vært stille, faktisk altfor stille. Jeg sier aldri noe høyt forran mange fremmede, og jeg blir veldig stille blandt fremmede. ADD føler jeg at kan stemme på meg også, siden jeg bruker lang tid på alt, og jeg jeg er realtivt treg... Kan ha problem med å konsentrere meg om det er noe som ikke fenger meg. Da jeg var liten, var det noen som lurte på om jeg hadde autisme eller asbergers, men det ble ikke gjort noe ut av det. Jeg vet ingenting om autisme eller asbergers. Kan du fortelle meg om det? Og hvordan føler du overfor det gutter? Du burde ta en utredning på Asberger der vil du kansje få mye svar. Asberger Ligner mye på Add. Pluss At den er veldig lik Mutisme. Har selv Selvektiv Mutisme og De mente jeg hadde Add når jeg var lite, men nå er det utredning på Asberger Ikke noe farlig test
AnonymBruker Skrevet 6. desember 2012 #8 Skrevet 6. desember 2012 http://z15.invisionfree.com/adhdadd/index.php? Anonym poster: 2b6a67ae02cb3633ae5e0a3ed1c64912
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå