Gjest DårligSelvtillit Skrevet 24. november 2010 #1 Skrevet 24. november 2010 Min selvtillit er ikke noe bra i det hele tatt. Det er ingen egentlig grunn til at den er sånn, har bare blitt slik etter mangen år med sosial angst og depresjoner. Kommer lett i kjølvannet dette med selvtillitten... Men hvordan i all verden bygge den opp? På alle sider står det om at "for å elske andre må man elska seg selv" og så videre... Men når man så godt som hater seg selv, hva gjør man da? Hvor begynner man?
AnonymBruker Skrevet 24. november 2010 #2 Skrevet 24. november 2010 Fake it 'til you make it. Hver gang du ser deg selv i speilet skal du gi deg selv et stort smil og si/tenke at du ser smashing ut, at du er bra. I starten føles det teit og pinlig, for du tror jo ikke på det, men etter hvert hører hjernen din det så mange ganger at den begynner å tro det.
Gjest navnelapp Skrevet 24. november 2010 #3 Skrevet 24. november 2010 Gjer ting du mestrar, gi deg sjølv anerkjennelse for det, og ta imot andres anerkjennelse med eit ope sinn når du får den. Lykke til!
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå