AnonymBruker Skrevet 15. november 2010 #1 Skrevet 15. november 2010 I den siste tiden har jeg og familien opplevd at telefonen har ringt, og det har blitt lagt på i andre enden med en gang vi svarer. Noen har ringt på døren, men det er ingen der når vi åpner. Fotspor i snøen "titter inn av vinduene". Vi har tenkt at det kansje kan være noen som ser seg om etter bolig å gjøre innbrudd i. Hva skal man isåfall gjøre i en slik situasjon?
AnonymBruker Skrevet 15. november 2010 #2 Skrevet 15. november 2010 Lite dere kan gjøre. Alarm? Hund? Legge dere på lusk og skremme dem?
AnonymBruker Skrevet 15. november 2010 #4 Skrevet 15. november 2010 Ikkke noe mer? politi? Politet gjør ikke noe hvis det ikke skjer noe. Hva skal de gjøre da? Holde døgnvakt?
fruBeist Skrevet 15. november 2010 #5 Skrevet 15. november 2010 Pass på å ha innbruddsforsikringa i orden.
AnonymBruker Skrevet 15. november 2010 #6 Skrevet 15. november 2010 Jeg skjønner jo at ikke politiet kan holde døgnvakt, men jeg tenkte kansje de kunne gjøre noe? På csi så kan man jo teste dna av røyksneiper og måle skoavtrykk osv hehe
NovaFlare Skrevet 15. november 2010 #7 Skrevet 15. november 2010 (endret) Sett opp sånn bevegelsessensor som lyser SKIKKELIG opp når noen går inntil en av inngangene dine,få deg et sånn "Her vokter hunden" skilt ved begge innganger av en dobermann eller rottweiler, ha litt lys på i leiligheten om natten så det ser ut som noen er våkne... Bare noen forslag. http://www.klikk.no/bolig/bonytt/article608412.ece Endret 15. november 2010 av NovaFlare
AnonymBruker Skrevet 15. november 2010 #9 Skrevet 15. november 2010 Jeg skjønner jo at ikke politiet kan holde døgnvakt, men jeg tenkte kansje de kunne gjøre noe? På csi så kan man jo teste dna av røyksneiper og måle skoavtrykk osv hehe Dna-tester koster enorme summer og blir kun brukt ved voldtekt og drap.
AnonymBruker Skrevet 15. november 2010 #10 Skrevet 15. november 2010 Er det ikke noe annet man kan gjøre da? Varsle naboer er jo en selvfølge. Men noe annet?
kaprifolen Skrevet 15. november 2010 #11 Skrevet 15. november 2010 Ring politiet uansett. Det gjorde vi da vi fant fotspor i nysnøen utenfor vinduet... (det mest creepy der var at de hadde gjort det mens jeg satt i stuen, da det ikke var spor der da vi stod opp... Får helt grøssninger ved tanken!) Politiet satte i alle fall stor pris på det, da de holder stedet under oppsyn med patrulje, og linker sammen flere som evt ringer. Dessuten kan du skaffe deg slik greie til å sette i støpselet, som gjør at ting slår seg på på et gitt tidspunkt, og står på så og så lenge. Husker ikke hva det heter nå, men vet mange bruker det på kaffetrakter og motorvarmer... (Tidsur?) På den måten vil lys og radio etc forandre seg slik at det ser ut som om det er noen der. Min mormor har et par støvler i str 46 som hun tar seg en runde rundt eiendommen med! Tyver sier at skilt om hund på eiendommen visstnok skremmer mer enn alarmer, siden det er vanskeligere å koble ut en bjeffende og glefsende hund... Vi legger pc og andre typiske lettomsettelige verdier som kamera etc slik at det ikke synes gjennom vinduene. Og snakk sammen dere naboene, det er viktig! Hus med hekk eller annen skjerming er mer utsatt enn andre, men samtidig trenger ikke dette ha noe å si.
AnonymBruker Skrevet 15. november 2010 #12 Skrevet 15. november 2010 Det samme skjedde med sønnen vår. Han satt med lekser på kjøkkenet, og da mannen min kom hjem så han tydelige spor utenfor det vinduet....!! Vi har både hund og alarm, men føler ikke det stopper de aller ivrigste... Men tidsur var jommen smart!
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå